Защо избрахте това име за децата си.

  • 16 358
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 207
Мъжът ми гледа някакъв филм и накрая, когато са надписите с имената на актьорите видял името й му легнало "на сърце" и ми го каза. Влюбихме се в името  Heart Eyes и така дъщеря ми се казва Анна-София. На баща ми Атанас и свекърва ми Стоянка се получи с един куршум два заека.  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 080
Синът ми не е кръстен на никого!!!
Просто това ми е любимото мъжко име - мъжът ми се съгласи аз да избера и така!!!    Sunglasses Sunglasses Sunglasses
А и исках името  да  е с история, да е интернационално и да звучи добре както самостоятелно, така и в съчетание презимето и фамилията!!!

# 17
  • Мнения: 2 274
Баткото - надявах се да се роди по-рано и да е зодия Стрелец и за това му харесах името Велизар / от гръцки- стрела/, но преносих Simple Smile! С таткото обаче вече бяхме свикнали с това име, а и подхождаше за двамата дядовци - Велико и Здравко  Joy! Добре че беше бабата на мъжа ми да ни каже, щото на нас изобщо не ни беше хрумнало, че с това име ще уважим дядовците  ooooh!!
Малчо - съставих списък и го изчетох на таткото седмица преди да родя. От тях той хареса най-много името Боил  Peace - звучало му много мъжкарско и грубо  Joy!
И двата пъти напълно съзнателно търсех имена, които да не се срещат често!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 227
Кръстихме го на моята майка. Grinning

# 19
  • Мнения: 2 374
Кръстена е на кръстницата и,пък и името  много ми харесва!

# 20
  • Мнения: 11 003
Защото е любимото ми женско име и то много отдавна, преди да стане популярно. А на всичко отгоре започва с първата буква от името на баща й.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Нашата щерка е кръстена на нея си  Simple Smile Искахме да се пише лесно на латиница, да има хубави умалителни и имен ден...

# 22
  • Мнения: 315
Нашият бебо се казва Кристиян. Едно от любимите ми имена.

Произлиза от Христо/с  на името на Бог. Кристиян е подобно на Християн. Името означава - християнин.
А Кристиян ми се струва по-благозвучно, а и международно име.
Има ЯН на майка ми Янка, а и бебо се роди една седмица преди Рождество Христово (Коледа) и тогава празнува имен ден заедно с Христо, Христа, Християн/а, Радка (името на баба ми, тя много му се радва и празнуват заедно именния си ден). 

Затова избрахме с моя съпруг името Кристиян. Peace

# 23
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Петър е любимото ми име. Баща ми се казва така. Имах 3 гаджета с това име и все си мислех че ще се оженя за Петър. Когато това не стана се зарекох че ако си имам момченце, това ще е неговото име.

# 24
  • Мнения: 1 008
Бранимира е кръстена на дядо си Бранимир- моят баща.
От малка знаех,че първото ми дете ще носи неговото име.

# 25
  • Мнения: 592
Още преди да разбера какъв ще е пола на 1-то ми дете,казах че ако е момиче ще я кръстя на майка ми , а ако е момче на мъжа ми.
Роди се първата ми дъщеря Татяна.Втория път изобщо не съм мислила име защото имах едно неизползвано от 1-я път.Но не стана Стефан,затова пък се роди 2-та ми принцеса Стефани

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Бяхме решили с мъжа ми, че ако е момиченце ще го кръстим Камелия на двете баби Мая и Анелия. Но ни изненада юнак и след като прехвърлихме множество имена единодушно решихме да е Антон. Не е кръстен на никого, въпреки че много хора смятат, че е на майка ми Анелия. Оставям ги да си го мислят  Laughing !

# 27
  • Мнения: 163
Моето момченце се казва Владимир, кръстен е на свекър ми.

# 28
  • Мнения: 2 448
Станимир, на баба си Стоянка.
И дядото се разсърди, че не е на него. Laughing
Ама излизам от положение,защото е роден на Стефанов ден и казвам, че е за това макар да няма нищо общо.  Wink

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Баткото е кръстен на свекъра ми, а бебчо на баща ми.

Общи условия

Активация на акаунт