Колики

  • 25 883
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
При нас капките нямаха ефект.Затоплях една пелена с ютията и слагах на коремчето,много го успокояваше PeaceДавах и чай на Хипп,но ако вие сте на кърма,мисля,че няма смисъл Thinking

# 46
  • Мнения: 4 965
Първо, уверявай се, че в стомахчето не е останал въздух - дръж бебчето изправено след храненн, за да се уригне 2-3 пъти. Давай капки за колики - консултирай се с вашия педиатър какви. Слагай бебето по коремче - това затопля и успокоява. При моите действаха тезиметоди, хем една беше с ГЕР. Peace

# 47
  • Мнения: 1 674
При нас помагаше само гушкане.
и при нас само  така се успокояваше

# 48
  • Мнения: 2 334
Майчета, помагайте!
Имаме силни колики. Като я заболи коремчето така силно се свива и напъва, че повръща. Плаче и не може да спи спокойно. На 1месец сме. Почти изцяло сме на кърма. Добавка й давам най-много 2 пъти от 7 хранения. Общо й се събира по окоро 50грама добавка за денонощие.

Аз и давах Инфакол и съм доволна.Ако има от къде да си ги набавиш пробваи с тях.Иначе ни помагаше само люшкането на ръце и гушкането и като си държа ръката върху кормчето и Peace

# 49
  • Мнения: 84
И ние имахме страшни колики. Почваха към 18ч. до сутринта в продължение на 1м. Давах и Саб симплекс. После сменихме с еспумизан. След като се нахрани дръж го изправено за да се уригне. Внимавай и с количеството кърма. Моята беше лакома. Преяждаше и затова повръщаше до 5-ия месец. Коликите се дължат и на претоварване на коремчето. Затова най-добре е да дозираш кърмата или млякото. Капките ги давай 20-30мин. преди хранене. Това беше при нас. За всеки случай се консултирай с педиатър.

# 50
  • Мнения: 1 477
При нас облекчение имаше само от чая за колики на Хип(с копър).И капки му давах, но не с особено голям ефект  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2 374
И аз давах Еспумизан!Затопляй коремчето,няма как и този период ще мине.Успех!

# 52
  • Мнения: 78
давах Еспумизан!

# 53
  • Мнения: 471
На дъщеря ми помогна единствено Саб симплекс и затопляне със сешоар(колкото и странно да звучи) CrazyА сигурна ли си ,че са колики newsm78
И при нас минава само с тези капки и сешоар Simple Smile

# 54
  • Мнения: 502
Дръж го по коремче върху теб или изправено на рамото,за да се оригва по-лесно.При нас само това помагаше и затопляне на коремчето с хавлиени кърпи(гладех с ютията).Имало някакви много ефикасни капки,потърси във форума и други подобни теми.

# 55
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз лично изпробвах всички чайчета и капки които има в аптеките,така също и бабините рецепти с лайка,индийско орехче и прочие,но за жалост от нищо не видях облекчение за малката.Ние също се носехме и гушкахме.Успех мила много е гадно но ще минат. Peace

# 56
  • Мнения: 254
здравейте,имам нужда от помощ,бебчето ми е на 1 месец и от скоро има силни колики и доста плаче давам му капки саб симплекс и от готовите чайчета против колики,но не помага и искам да пробвам и с билки,ако някоя от вас е приготвяла или знае как се прави чайче моля пишете или ако знаете някакъв друг лек или по ефикасни капки,въобще нещо което ви е помогнало на вас,благодаря

# 57
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Честно казано, мила, при нас май нищо не помогна. Коликите са си колики. И саб симплекс съм давала, и чайче копър и анасон, но не виждам голяма полза. Ревеше си и туй-то. Единствено я успокояваше да лежи на баща си на корема, често заспиваше така. Успех  в борбата с коликите!  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 008
Има в билковите аптеки един чай "Бебезан".
Детето ми не е имало колики, така че аз лично не знам как действа, но съм чувала за него от други майки.

# 59
  • Мнения: 177
Беба близо 3 месеца имаше колики и нищо не помогна Crazy
Но ще ти кажа аз какво правех, освен капките - купувах плод от анасон от аптеката - това са семенцата - стривах ги и правех чай. Не помогна при нас, но не ти пречи да опиташ  Peace

Общи условия

Активация на акаунт