ВеликДенската тема на АПРИЛчетата

  • 15 274
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
а какво адаптирано мляко давате?

# 31
  • София
  • Мнения: 289
Аптамил 1 Peace

# 32
  • Мнения: 2 531
и все си мисля ,че който си има кърма си има и не зависи от храна ,течности и тем подобни.
моля ви кажете вие какво мислите
а в същото време ми е съвестно да спра въпреки ,че е толкова малко Rolling Eyes

Ами аз съм живо доказателство че НЕ Е ТАКА!Полагам неимоверни усилия за да имам кърма! Първото си дете не можах да кърмя , именно защото разсъждавах като теб! А голямата дъщеря кърмих 7 м. ! Пия церукал , бирена мая, много лактогонен чай и течност и гледам да си почивам повече! Нас ни изписах от болницат на 2 дни с 0 гр. изсукана коластра, но благодарение на усилията ми / а и опита от преди/ сме само на кърма!!! Най важното обаче е бебто ти да суче- с помпи нищо не става / поне аз не изцеждам нищо/ !

SUNI_22 какви 3 часа бе душа! Щом бебо суче кърмиш до припадък и това е!!! Снощи сме се кърмили около 5 пъти в интервала 5,30-12,30 - не ме питай как се издържа! Поне циците ми претръпнаха вече и не ме боли! Големи паузи правим само през деня, но следобет и вечер се кърмим каж-речи на всеки час! Така се стимулира лактацията!

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 14:50 от veni-b

# 33
  • Русе
  • Мнения: 154
а какво адаптирано мляко давате?

Аз започнах с НАН 1 ,обаче много ни запече и педиатърката ми обясни,че то по принцип било по-тежко.За това ми препоръча ФРИЗОВОН ,който е за по-лесно храносмилане и деца,който повръщат.Аз от Фризовома съм много доволна,веднага ни отпуши дупето  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 531
За беленето- едно кремче - excipial fettcreme!

# 35
  • Мнения: 165
 veni-b , аз се цедя ,защото съм с плоски зърна.и бебчо не може да захапе .може би поради тази причина да не са ми успешни кърменията и с каката и сега.
ние сме на нан 1 ,но се чудя зя аптамила дали не е по-добър .иначе нана ни понася добре и всеки казва щом е добре да не го сменям . newsm78
голди защо ли не пише?

# 36
  • Мнения: 105

 Имам въпрос към майчетата родили със секцио. Кога и дали изобщо сложихте колани за стягане след раждането?[/b]

Христос Возкресе!

Честито бебче на Алекс_лов! Много да ги слушка!   bouquet

Аз съм със секцио. Не съм ползвала колан, но ми казаха дане нося плитко бельо. Сега съм с едни "страстоубийки" тип "бабешки"  Embarassed, но пък ми е свободно и не ми притиска никъде.

# 37
  • Мнения: 4
Здравейте мили мами!
Честит празник на всички!За мен денят е още по специален, защото станах леля.
ALEKS_LOVE си има момченце Калоян 3300гр., 50см

Лелята докато се натутка и са я изпреварили.


Това в подписа ми са те двамата минути след раждането

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 15:41 от IVAIA

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 328
Имам въпрос към майчетата родили със секцио. Кога и дали изобщо сложихте колани за стягане след раждането?[/b]
Докторът, който ме оперира каза, че мога да нося колан за стягане на корема едва след като ми зарастне белега, в смисъл не ме боли.
Доли, относно хвърлянето на миналогодишното великденско яйце, знам, че се заравя в почвата, а в никакъв случай не се хвърля на боклука.
Относно кърменето, аз още на втория ден след операцията я сложих на гърдата и тя засука. От тогава не сме спрели да се кърмим. В болницата се притеснявах, че нощно време като ни вземеха бебета, май им даваха АМ, и първата вечер в къщи като се притесних, че няма да ми стигне кърмата, изстрелях таткото за една кутия Фризолак. Сега стои неотворена, но за мое успокоение. Иначе усещам, че с течение на времето, Мимето явно дърпа все повече и от 15 минутки, вече стигаме до 30 минути на хранене. После спи и ака, което явно е показател, че се е нахранила.
Единственият ни проблем за сега са тия пусти колики... Давам Саб Симплекс, ама докато подействат, и аз плача с нея...

# 39
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Христос Воскресе

Честито на Алекс  да и е жив и здрав малкия юнак

Ясмина и ние сме същите много сме се нацепили навсякъде аз мажа с преварен зетин , преди мажех с Бюбхен , но честно казано и двете дават еднакъв ефект - продъжаваме да се цеим и лющм по същия начин.
За колана за след секцио аз ще си взимам другата седмица , защото имам чувството , че ако не го направя скоро ще си остана с шкембето . Боли не боли ще слагам Peace

# 40
  • Мнения: 11
 bowuu JoyЗдравейте и от мен-Бъдещи и настоящи мами HugКазвам се Валентина от гр-Кърджали  bouquetДнес ми е термина за раждане-но още нямам болки Praynig newsm78!Темичките ви са страхотни  bouquet

# 41
  • Мнения: 11
ЧЕСТИТО ХРИСТОВО ВЪЗКРЕСЕНИЕ Joy Joy Joy

# 42
  • Русе
  • Мнения: 154
Добре дошла сред нас Valantayn   Hug !!!Леко раждане ти пожелавам и само хубави мигове ти пожелавам(който да споделяш и с нас  Wink )

# 43
  • Мнения: 479
Христос воскресе!
Здрави и румени, като великденските червени яйца, да са ни бебчетата !!!

doly_dog, миналогодишното яйце се заравя в земята. Може и други практики да има, ама аз такава знам.

Vercho, страхотни са станали яйцата ти!!! (в нашия край на боядисаните яйца казват перашки). Трябва да споделиш техниките за направата им! На мен баба ми ми е боядисала малко яйчица, така че си спестих това усилие. Макар че аз обичам това занимание и винаги го правим дружно с майка ми и сестра ми. Но тази година само Теди е имал щастието да се включи в занятието, защото само той замина за Великден при нашите.

Я да взема и аз да се похваля, че не ми остана време през изминалите дни - в петък бяхме на първа консултация и Марта е вече 4280 г и е цели 54 см, т.е. наддала 1100 и е пораснала с 5 см. Много съм щастлива, защото и аз като всички мами, които кърмят, се тревожа дали яде достатъчно, за да расте добре детето. 

КРИСИ и аз почти нямам кърма и се отказах да се цедя,че то съвсем не ми оставаше време за друго,пък и аз като тебе с по 30-40мл по два пъти на ден не видях смисъл да продължавам.Сега обаче практикувам по друг начин.Преди всяко хранене слагам Сашко на двете гърди да си издърпа каквото може милия и тогава дохранвам с АМ

КРИСИ , и аз правех така с Теди, както е описала SUNI_22 . Слагах го преди хранене първо на едната и след това на другата гърда, а после давах АМ (даже първия месец му го давах с лъжичка, че да не се отбие; но дори и след като почнах да му го давам с шише, той пак си сучеше колкото има от гърдите ми докъм 6-ия месец).
Сега, за разлика от първия път и разбира се за щастие, имам кърма и Марта е само на кърмене засега, като има все пак някакъв режим - храни се през 2 1/2 до 3 1/2-4 часа. Ночем се буди и я кърмя. Не смятам да замествам нощното хранене с жода или чай, защото през първите месеци бебетата имат нужда от най-много храна. След третия месец ще видим как ще е и тогава ще му мисля.

Ясмина, и МАрта се белеше на ръчичките и крачетата. Мажех само с преварен зехтин. Но мисля. че това отшумява от само себе си.

Честито на ALEKS_LOVE! Да и е жив и здрав Калоян!!!

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 16:54 от Тодоран

# 44
  • Варна
  • Мнения: 289
ЧЕСТИТО НА АЛЕКС!!! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ КАЛОЯН, РОДЕН НА ТОЗИ ХУБАВ ДЕН Hug  bouquet
Добре дошла, Валентина Wink

Общи условия

Активация на акаунт