Оставяте ли бакшиш на сервитьора?

  • 7 753
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 008
Винаги.

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не, защото още не съм попаднала на сервитьор (ка) , който да си заслужава бакшиша. Не обичам нацупени физиономи, стоварване на чашите и чиниите в края на амсата- да си ги разпределяме сами, да ми донесат питието 2 часа преди яденето, неправилно наредени пробори, чакане повече от нормалното. А да не говорим ако сме поръчали вечеря с вино и междувременно докато стане пием по едно кафе- сервитьорът да цъфне с кафето и след минута донесе виното. Вечерята подразбирайте идва след час. Е, ще има да поработят за бакшиш. Не съм стисната, но знам правилата на сервиране и ужасно ме дразнят некадърните сервитьори. Когато обаче бъда облужена подобаващо, с най-голямо удоволствие оставям бакшиш. За съжаление досега ми се е случвало много малко пъти.   

# 47
  • София
  • Мнения: 3 789
Зависи от самия сервитьор, от това как ни е ослужил и как се е държал
Мразя фръцли и надути пуйки, дето се държат така, все едно ти си им задължен, а не те на теб
Не оставам добър бакшиш, в случай че не съм била обслужена добре Crossing Arms Whistling

# 48
  • Мнения: 6 039
Не, защото още не съм попаднала на сервитьор (ка) , който да си заслужава бакшиша. Не обичам нацупени физиономи, стоварване на чашите и чиниите в края на амсата- да си ги разпределяме сами, да ми донесат питието 2 часа преди яденето, неправилно наредени пробори, чакане повече от нормалното. А да не говорим ако сме поръчали вечеря с вино и междувременно докато стане пием по едно кафе- сервитьорът да цъфне с кафето и след минута донесе виното. Вечерята подразбирайте идва след час. Е, ще има да поработят за бакшиш. Не съм стисната, но знам правилата на сервиране и ужасно ме дразнят некадърните сервитьори. Когато обаче бъда облужена подобаващо, с най-голямо удоволствие оставям бакшиш. За съжаление досега ми се е случвало много малко пъти.   

По всяка вероятност това зависи от заведенията, които посещаваш.

# 49
  • варна
  • Мнения: 1 830
Винаги оставям Peace

# 50
  • Мнения: 173
Зависи от обслужването.

# 51
  • Мнения: 136
Естествено, че зависи от обслужването. Когато ми се муси и е съдит на целия свят (сервитьора) не оставям бакшиш. Ако си върши работата с лекота и усмивка оставям с удоволствие

# 52
  • Мнения: 27 524
Винаги оставям. Освен ако съм останала крайно недоволна от нещо, което все пак се случва много рядко.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 152
Зависи много от качеството на обслужване

Преди оставях задължително на всички
Сега, когато работя и сама си печеля парите, не съм толкова щедра
Ако заслужи оставям, ако не - не

# 54
  • Мнения: 3 929
Да, оставям. Но ако някой не си свърше работата както трябва, да забрави просто.

# 55
  • Мнения: X
Нещо като теферич май  Mr. Green
Мерсаж  bouquet
Сега някой може да пита какво е теферич Mr. Green
Същото като "на дернек" Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 932
И аз оставям, рядко ми се е случвало, да попадам на намусени сервитьори и сервитьорки (тогава не оставям), напротив винаги са били приветливи, когато сме сядали със семейството ми, дори да са бъркали, са се извинявали с усмивка. Но аз съм пристрастна и съм склонна да ги оправдавам, (стига да не минават границата на нахалство), защото първата ми работа , като първокурсничка беше сервитьорка и не съжалявам, след всичко което съм работила се научих да ценя труда на хората, какъвто и да е той. Във всяка една професия има такива които си вършат работата и такива, които само отбиват номер и не стават за нищо, дори сред политиците   Laughing

# 57
преди да рядко но сега често защото съпруга ми е сервитьор и казва за да получаваш трябва да даваш Hug

# 58
  • Мнения: 127
рядко се налага да оставям......те сами си закръглят сервитьорите сметките Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 309
По-често да.

Общи условия

Активация на акаунт