Как ще постъпите ако ви се натрисат непоканени?

  • 1 728
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте момичета,  мойте семейни терзания продължават при всяка среща с родителите ми и сем. на брат ми.
Много искам да съм деликатна и да не злепоставям никого, особено като там има и деца, но понякога незнам как да реагирам, от вътре кипя, а от вън - мълча.
Всеки път, когато разберат(родата, описана по-горе), че ще ходим някъде - било с мъжа ми или с майка ми(много обичаме двете с нея да ходим на почивка), и веднага се предлагат да дойдат и те, или да ни пратят тяхното дете, без да се съобразяват, че това освен финансово натоварване , за което дума не обелват е и голям ангажимент, грижа, отговорност, внимание и не на последно място не е вече почивка , а грижа.
Баща ми, който никога не се грижи за никой, не си мърда пръста му е много лесно да говори и предлага  и да се кара, че какво толкова ще ни натежи едикакво си, но той само лежи и наблюдава от страни, а майка и аз тичаме като коне. Говоря и за двете, защото и с двете ни постъпва така, независимо дали сме заедно или по отделно. Много пъти съм му говорила, но стената не отбира.
сърдят се дори, ако понечим да откажем и баща ми и сем. на брат ми.
Като имаме празник и ги каним, те решават че не им е удобно в този момент и предлагат да дойдат , когато се събираме с приятелите в заведение, без да се интересуват имаме ли възможност още хора в заведението да посрещнем, подходяща ли е компанията, която те не познават. Снаха ми е много нахална, брат ми не чак толкова, но баща ми в комбинация със снахата са дупе и гащи и става страшно, но ако работа трябва да се свърши снахата се изплъзва с фразата: "Що не го направиш ти?"А баща ми пък изобщо не ме пита, направо се разпорежда:Ще ме закараш еди къде си, ще направиш еди какво си, ще вземеш с теб племеницата еди къде си.... и т.н. повече да не ви отегчавам.
Мама ми се оплаква само на мен, че вече не издържа, че е уморена и не и се гледат деца по 10-20 дни и да тича след тях, но не смее да го каже нито пред баща ми , нито пред брат ми , щото я е страх, че ще се разсърдят и няма да минат при нея вече, ще я накажат с изолация, която тя не понася...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
... от вътре кипя, а от вън - мълча...

Просто спри да мълчиш и започни да отказваш! Какво толкова като се разсърдят? Това си е твоя живот в крайна сметка. А ти съпруг нямаш ли- той би могъл  да ти е от помощ в тази ситуация.
Изобщо напоследък се чудя от къде и аз да се сдобия с роднини като теб и други момичета с подобен проблем  Rolling Eyes. Ми то много хубаво така- изнудвай емоционално и владей!
Извинявам се за сарказма, но наистина смятам, че след като някой е скаран с тактичността и е откровено нахален дори- трябва да му се посочи как следва да се държи, дори и отношенията да пострадат сериозно от това.

# 2
... от вътре кипя, а от вън - мълча...

Просто спри да мълчиш и започни да отказваш! Какво толкова като се разсърдят? Това си е твоя живот в крайна сметка. А ти съпруг нямаш ли- той би могъл  да ти е от помощ в тази ситуация.
Изобщо напоследък се чудя от къде и аз да се сдобия с роднини като теб и други момичета с подобен проблем  Rolling Eyes. Ми то много хубаво така- изнудвай емоционално и владей!
Извинявам се за сарказма, но наистина смятам, че след като някой е скаран с тактичността и е откровено нахален дори- трябва да му се посочи как следва да се държи, дори и отношенията да пострадат сериозно от това.

Имам и мъж и детенце, но мъжа ми е толкова добър, аз в сравнение с него съм дявол, само защото си ги мисля тези неща, не че правя нещо лошо. той ме увещава, че ние не трябва да сме нито лоши, нито нахални, нито безсърдечни само защото имаме нахални и несъобразителни роднини. Ще дам пример:
На рожден ден на племенницата не можахме да идем щото бяхме болни, но когато следващият път се в идяхме планирано в дома на родителите ни, ние естествено бяхме подготвени с подарък за малката и я зарадвахме, но те не пожелаха един бонбон да почерпят за здраве, докато когато те не са идвали на наш рожден ден, не смятат за нужно да зарадват детенце с подарък, щото не са гостували?!Що да се охарчват за подарък, като не са се гостили и що да се охарчват за почерпка, като подарък са получили на патерица?! Нещо като че ли се пазят да не ги охарчим, но да им водим детето по люлки и веселушки(платени) им идва дюшеш, и гледат като невдянали, незнаят за какво иде реч, но ако похарчат 4 лв. за нас, ни казват, че са платили за едикакво си и им дължим едиколко си... Не съм толкова бедна, за да обеднея, обаче това според мен показва отношение, което не ми понася, а с  племенницата сме много близки, тя ме обича и няма търпение да е някъде с мен и да прекарва повече време с нас, чувства се спокойна, изслушвана и много игри и забавления, докато те само я ограничават - това не прави, онова не прави, обаче и ме мъмрят за дето уча детето на "лоши работи", като от къде идват бебетата- аз и казах, че живеят в коремчето на маяма докато дойде, но според разбиранията на майка и съм я опорочила, щото на 7 годинки трябвало да знае, че щъркелите ги носят. Аз, няма как да не отговарям на подобни въпроси като сме заедно, но и не мога да мисля и като майка и, не нося нейната глава...

# 3
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Държат се така, защото вие им го позволявате. Кажете и двете с майка ти едно ясно и звучно СТИГА! и ще видите как ще се оправят нещата. Теглете им по една и да заминават улево. Нека майка ти не се страхува - нали си има вас, а баща ти когато поема ангажимент да се оправя - с други думи оставяте му пламеницата и ако искаш и твоето дете и отивате някъде. Хайде да видим дали следващия път пак ще покани брат ти и семейството му. 

# 4
Държат се така, защото вие им го позволявате. Кажете и двете с майка ти едно ясно и звучно СТИГА! и ще видите как ще се оправят нещата. Теглете им по една и да заминават улево. Нека майка ти не се страхува - нали си има вас, а баща ти когато поема ангажимент да се оправя - с други думи оставяте му пламеницата и ако искаш и твоето дете и отивате някъде. Хайде да видим дали следващия път пак ще покани брат ти и семейството му. 

Благодаря за съвета, но май ще трябва да се оправям сама - майка никога няма да каже стига на сина си и на внучето си, колкото и да и натежи. А аз ще трябва да се науча да отстоявам позициите си и да не позволявам да ме използват както до сега, но сигурно ще се развалят отношенията, щото като са свикнали от мен да минава все , няма да им е приятно например следващият път когато предложат да излезем на пикник и то с нашата кола, щото е по-голяма и мъжа ми не пие, да си поделим горивото и софрата, които обикновенно минават от нас, или като изведем и тяхното дете на парк с 20 лв. извънредни разходи за нея , и очите на 6 да отговаряш и за чуждо дете, а сем.братово мълчи щото не се сеща, но иначе те не били дребнави и никога нямало да кажат така, ако са на наше място, според тях и баща ми... Ужас, много злоба насъбирам след семейни срещи, трябва да се пречиствам сега, че душата ми е замърсена.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
О, и ние бяхме така, само че със семейството на мъжа ми. Но идва все някога един момент, когато казваш "Стига". Или постепенно се отдалечаваш, защото някои хора се самозабравят с претенциите си. И мъжът ми доста години ги търпя, но осъзна, че по-важно е да си гледа собственото семейство- жена и дете, отколкото да робува на капризни и вечно недоволни. Поне да имаше някаква благодарност, пък то...

# 6
  • Мнения: 945
Аz също мисля, че ти си си виновна zа ситуацията. Като не ти харесва нещо, каzвай бе душа, да нямаш сливи в устата?. Не виждам нищо лошо в поведението на брат ти и снаха ти, според мен те дори вярват, че на теб така ти харесва.

В интерес на истината винаги съм се ядосвала на талива хора като тебе, zащото от една страна се правя на добри и мили пред хората, а в действителност не могат да ги понасят и zад гърба им бълват огън и жупел. После се оплакват, че цял живот ги тъпчели и виждаш ли, те били жерви. Аz лично предпочитам приятелите ми да ми каzват всичко в очите, zа да zнам до колко мога да раzчитам на тях, а не да ми каzват "Да мила, утре като се местите ще ти помогнем с голямо удоволствие", а zад гърба ми да ме наричт иzполzвачка...

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Rolling EyesГовориш ,като силно религиозен човек.....Какво значи опорочено дете или пък душата ми е омърсена....?
Отношението на останалите зависи единствено от твоето поведение.
Приемам за лицемерие подобни услуги,след които не можеш да се побереш в кожата си.....
Научи се да бъдеш откровен човек...и да разграничаваш толерантността от лицемерието,защото те са различни понятия.

# 8
Rolling EyesГовориш ,като силно религиозен човек.....Какво значи опорочено дете или пък душата ми е омърсена....?
Отношението на останалите зависи единствено от твоето поведение.
Приемам за лицемерие подобни услуги,след които не можеш да се побереш в кожата си.....
Научи се да бъдеш откровен човек...и да разграничаваш толерантността от лицемерието,защото те са различни понятия.

Права си! Чувствам се лицемерна за това че правя нещо и после не се понасям. Нямам смелост да кажа "Не", за да не ме осъдят?! Не мога да се понасям и аз, и като че ли ми е по-лесно аз да не се понасям, от колкото близките ми?! Незнам, но емоционалното ми състояние страда и искам да се променя, и моля за съвети...

# 9
  • Мнения: 3 423
Не бъди дребнава Stop нали обичаш племенницата си,как може да смяташ това, че си и купила подарък,че си я завела на въртележки и люлки,та дори да ти хрумва да си делите бензина(това е изключително смешно за мен)водейки детето на пикник Stop
По добре им откажи да вземете детето ,отколкото да правиш такива грозни сметки.
Може би семейството на брат ти е по зле финансово.
Също не мисля ,че е редно да делиш майка си и баща си-те са едно семейство и ако каниш някъде единия би било редно да поканиш и другия.

# 10
Не бъди дребнава Stop нали обичаш племенницата си,как може да смяташ това, че си и купила подарък,че си я завела на въртележки и люлки,та дори да ти хрумва да си делите бензина(това е изключително смешно за мен)водейки детето на пикник Stop
По добре им откажи да вземете детето ,отколкото да правиш такива грозни сметки.
Може би семейството на брат ти е по зле финансово.
Също не мисля ,че е редно да делиш майка си и баща си-те са едно семейство и ако каниш някъде единия би било редно да поканиш и другия.


нищо не си разбрала, нито искам пари за бензин когато водя детето на пикник, а когато и родителите и идват с нас, и никога не каня мама без татко.

# 11
  • Мнения: 3 423


 А аз ще трябва да се науча да отстоявам позициите си и да не позволявам да ме използват както до сега, но сигурно ще се развалят отношенията, щото като са свикнали от мен да минава все , няма да им е приятно например следващият път когато предложат да излезем на пикник и то с нашата кола, щото е по-голяма и мъжа ми не пие, да си поделим горивото и софрата, които обикновенно минават от нас, или като изведем и тяхното дете на парк с 20 лв. извънредни разходи за нея , и очите на 6 да отговаряш и за чуждо дете, а сем.братово мълчи щото не се сеща, но иначе те не били дребнави и никога нямало да кажат така, ако са на наше място, според тях и баща ми...
[/quote]
 А тук какво пише,не си им искала до сега, но ги смяташ тези неща нали newsm78
Трудно ми бе да схвана мисълта в толкова дълго изречение ,но все пак така я разбрах Crazy

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Първото нещо,което трябва да направиш е да започнеш да работиш върху самоусъвършенстването си.....и след време сама ще прецениш как да постъпиш в дадена ситуация.
Това ,че не им отказваш не те прави автоматично добър човек ....,тези услуги които ги правиш нали знаеш старите баби как ги наричат-,,мечешки услуги,,....

# 13
Не бъди дребнава Stop нали обичаш племенницата си,как може да смяташ това, че си и купила подарък,че си я завела на въртележки и люлки,та дори да ти хрумва да си делите бензина(това е изключително смешно за мен)водейки детето на пикник Stop
По добре им откажи да вземете детето ,отколкото да правиш такива грозни сметки.
Може би семейството на брат ти е по зле финансово.
Също не мисля ,че е редно да делиш майка си и баща си-те са едно семейство и ако каниш някъде единия би било редно да поканиш и другия.


...и още, не ме е яд че съм купила подарък на детето без да съм ходила на р.д., а че те никога не подаряват на моето подарък, ако не сме ги черпили, често за именния ден на племенницата, ние черпим вместо тях(понеже и мъжа ми е с това име и правим празник) , купуваме подарък и ги водим на парк. Те  ходят с нас и на наша сметка, е извинете ама тримката като деца да ги хрантутя ми идва в повече, а моето дете подарък вижда, само ако са ни гостували сериозно и то с подарък за отбий номер, е ми болно ми е, моето детенце също е човек, да не говорим за внимание и дондуркане че не знае какво е от вуйчо, а вуйната само за къдриците си мисли къде да ги размята , че да я забележат колко е красива и умна.

# 14
Първото нещо,което трябва да направиш е да започнеш да работиш върху самоусъвършенстването си.....и след време сама ще прецениш как да постъпиш в да дена ситуация.
Това ,че не им отказваш не те прави автоматично добър човек ....,тези услуги които ги правиш нали знаеш старите баби как ги наричат-,,мечешки услуги,,....


Да, и аз не се чувствам добър човек, можеш ли да ми препоръчаш някоя книга от този род? Чувала съм за една: "как да не казваме да, когато искаме да кажем не", но не я намерих дори и на пл.Славейков?!

# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Mila mama, това не  е дребнавост. Явно не си изпадала в подобни ситуации. А дори и семейството на брат й да е зле финансово, все пак е възрастен човек, да се оправя, никой не му е длъжен. Mislitel75, тука малко отговарям вместо теб.

# 16
  • Мнения: 3 423
Ама колко ще се изхарчи за още едно дете в парка бе хора,моля ви се.
1 лв е въртележката,толкова са и клатещите се колички...................

# 17
Mila mama, това не  е дребнавост. Явно не си изпадала в подобни ситуации. А дори и семейството на брат й да е зле финансово, все пак е възрастен човек, да се оправя, никой не му е длъжен. Mislitel75, тука малко отговарям вместо теб.
що

благодаря за подкрепата и разбирането, но някой беше казал, че не вижда нищо лошо в поведението на брат и снаха,  и че те дори си мислят, че на мен това ми е приятно. И аз подозирам, че е така , само че не подозират, освен че тяхното дете ми е приятно, ще ми е приятно, ако има взаимност, а не еднопосочност.
 Докато нямах дете, тези неща не ме дразнеха, но от както имам вече мисля и сравнявам. щото ме боли детето им да е №1 за всички, а моето да не го забелязват?! Дете ми е все пак, и колкото и да обичам племенницата, моето си повече обичам.

# 18
Ама колко ще се изхарчи за още едно дете в парка бе хора,моля ви се.
1 лв е въртележката,толкова са и клатещите се колички...................
мила мама, и повече бих се изхарчила, не само в парка, искам просто взаимност - моето дете не го забелязват че съществува, дори мерси не казват, че съм се погрижила за удоволствието не само на детето им, а и за тяхното - през туй време снахата си е на разкрасителни салони и се забавлява с приятелки, т.е. отменила съм я да си почине и да се забавлява щото това и е най-важно. Да ходи на забавни мероприятия, купони с много хора, а през това време - и без това на мен ми е приятно с децата... и поведението и спрямо мен, е малко като нали съм по-голяма - повече разбирам, по-знам как се живее, а ти малката  си още балама и не знаеш за топлата вода. чувствам се не само използвана, а и малко с присмех от нейна страна... брат ми е по-съобразителен, но тя командва .

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Съпруга ти как реагира....,всъщност какво е неговото мнение?

# 20
Съпруга ти как реагира....,всъщност какво е неговото мнение?
той ми казва, че ние не трябва да сме като тях, и да не се сравнявам, но не му е приятно да се събираме заради поведението им, не заради това, че той прави повече... Те все дават съвети, компетентни мнения, поучават, категоризират и оценяват хората, и той прави логика, че после така правят и за нас - удумват ни, както и аз правя сега, но поне е анонимно, не ги злепоставям пред познати.
Но, му е болно, че детето му не получава внимание и радост от близките, докато той с племенницата ми се отнася с повече внимание, отколкото с неговите си.винаги, когато тръгнем към моите близки, той е инициатор да купим и да занесем лакомства за родителите и племенницата и те вече ни гледат в ръцете повече, отколкото в очите.

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мислител,ще ме извиниш,но в другите теми казваш,че не си толкова близка с майка си.....,налага се да я гледаш в една стая с детето си,защото е останала сама и не може да се грижи за себе си....,тук казваш,че много обичате да сте заедно на почивка.....разбирате се....,пък баща ти бил голям особняк и готованец......
Чичото искате да е кръстник на детето...
Нещо не мога да свържа ,за какво всъщност идва реч.

# 22
  • София
  • Мнения: 344
Мислител,ще ме извиниш,но в другите теми казваш,че не си толкова близка с майка си.....,налага се да я гледаш в една стая с детето си,защото е останала сама и не може да се грижи за себе си....,тук казваш,че много обичате да сте заедно на почивка.....разбирате се....,пък баща ти бил голям особняк и готованец......
Чичото искате да е кръстник на детето...
Нещо не мога да свържа ,за какво всъщност идва реч.
И аз това искам да попитам.
Май майка ти беше всъщност "болно, неподвижно и лудо бабе", което цял живот е гледало повече брат ти...ти трябваше да се грижиш за нея, беше много депресирана,....Някои четем и помним по-особените теми.
Забавляваш ли се добре?

# 23
Мислител,ще ме извиниш,но в другите теми казваш,че не си толкова близка с майка си.....,налага се да я гледаш в една стая с детето си,защото е останала сама и не може да се грижи за себе си....,тук казваш,че много обичате да сте заедно на почивка.....разбирате се....,пък баща ти бил голям особняк и готованец......
Чичото искате да е кръстник на детето...
Нещо не мога да свържа ,за какво всъщност идва реч.
И аз това искам да попитам.
Май майка ти беше всъщност болно, неподвижно и лудо бабе", което цял живот е гледало повече брат ти...ти трябваше да се грижиш за нея, беше много депресирана,....Някои четем и помним по-особените теми.
Забавляваш ли се добре?

ооооооо, много се забавлявам Twisted Evil  ,   всъщност съм една изкукуригала жена, дето само си измисля въображаеми ситуации и си блъска главата, как да ги реши...  не ми се връзвайте вече.

# 24
  • Мнения: 25 571
О, отдавна не ти се връзваме.
Само се чудим понякога - ти ли толкова не си в ред, нас ли толкова за глупави ни мислиш... Не знам, пък и няма значение. Щом ти харесва да пускаш пързалки - забавлявай се.  Rolling Eyes
Но, моля те, пий си редовно гинкото, че нещо паметта доста ти изневерява. Или поне си записвай в коя тема каква версия на живота си си пуснала, че сериалът набъбва, а ние искаме да го следим.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт