захар във водата

  • 3 640
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте всички! От 11-ти април си имаме бебче -момиченце.От самото начало до днес го дохранвам с адаптирано мляко .Приема го добре засегалВъв водичката за пиене обаче ми казаха да слагам лъжичка захарлДосега всеки път го правя.Докога обаче да слагам захар?

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей и честито бебенце  Simple Smile
Захар във водата е страшно погрешно да се слага. Това не бива да се прави изобщо. Освен това вода на толкова малко бебе също няма нужда да се дава. То си набавя от млякото засега всички необходими му течности. Захарта е някаква стара и погрешна тактика да се излъже бебето да пие вода, понеже то инстинктивно не иска, защото няма нужда от нея. Така, че спри водата, а със сигурност и след това никога не слагай захар в нея, нито в чайчетата, нито мед по бибата и всякакви подобни неща.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 896
Всичко е точно така, както го е написала Блонди. Peace
Послушай я, а за в бъдеще подлагай на съмнение и проверка всички съвети, които получаваш относно отглеждането на бебето.

# 3
  • Мнения: 129
Това ми го казаха още в родилното , а и там правеха така...

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
слагах захар до края на 1-я месец постепенно я намалих докато съвсем спрях да слагам  Mr. Green

честита ти радост   bouquet

# 5
  • Мнения: 493
слагах захар до края на 1-я месец постепенно я намалих докато съвсем спрях да слагам  Mr. Green

честита ти радост   bouquet

И аз слагах захар до края на първия месец,но не дна лъжичка,а съвсем малко.След това започнах да давам само чай на Хип PeaceНие бяхме изцяло на АМ

# 6
  • Мнения: 1 447
На мен също ми казаха в родилното да слагам захар във водата,но синът ми до 4 месец не пиеше вода,а след това не съм слагала захар.Пие си е без да се цупи

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Никога не съм слагала захар във водата. Също го намирам за погрешна практика.

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз също никога не съм слагала захар във водата.В родилно  препоръчват да се слага захар във водата заради жълтеницата.

# 9
  • Мнения: 195
не слагам никаква захар. Ние пием от самото начало-явно в млякото не й беше достатъчно. Май сме й големи фенове на водата, а сокове-не иска и да види.

# 10
  • Мнения: 756
 Честито бебенце !!!
доскоро не бях давала вода , не съм слагала захар още в нищо , тук не съветват да даваш вода или захар -отрича се това . блонди ти го е обяснила много точно и съвета да подлагаш на съмнение какво тесъветват си нямаш на идея колко полезен ще ти бъде .

# 11
  • Мнения: 421
Това ми го казаха още в родилното , а и там правеха така...
честито бебенце!и аз давах захар,обясниха ми ,че се дава да мине по бързо жълтеницата.даже и глукоза ми бяха изписали.не мисля ,че е чак толкова вредно колкото го пишат,при положение ,че до 2/3месец я намаляш постепенно и започваш да даваш чиста водичка.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм слагала, въпреки че и мен така ме бяха посъветвали.

# 13
  • Мнения: 554
Слагах захар до края на 1-вия месец. Не се слага за да пие детето вода, а именно заради жълтеницата, след като спрях захарта си пиеше вода без никакъв проблем. И аз не смятам, че детето няма нужда от вода, а си я набавя само с млякото, ти му предложи, а ако то не иска значи наистина няма нужда, но ако си пие не виждам защо да се лишава. За едно се казва детето само си определяло... например грамажа на млякото, а защо да не си определя и само дали има нужда от вода.

# 14
  • Мнения: 27 524
Слагах захар до края на 1-вия месец. Не се слага за да пие детето вода, а именно заради жълтеницата

Не е вярно  Simple Smile За жълтеницата се иска само кърмене и много светлина, нищо друго  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт