ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 411
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Скарлет, медицината не е математика. Не се хващай за това ЧХГ, а само си имай едно на ум. В началото на бременноста си аз бях почнала да меря ЧХГ постоянно, и това ме докара до лудост. Накрая се ядосах и спрях. Ето какви стойности имах аз , а всичко се оказа наред после.
8ми ден от ЕТ- 10.59
10ти ден- 18.56
12ти-27.31
13ти-43.53
14ти-41.03
15ти-74.53
19ти-300.70

По-важното е да имаш ЧХГ отговарящо на седмиците ти. Ето табличка за целта

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена новата на ЧХГ могат да нарастват различно.


Имай предвид че на някой жени ЧХГ се удвоява на 72 часа, а не на 48.

http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=209

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И това да правиш изследването в различни лаборатории е голяма грешка. Там където в моето ЧХГ по-горе има спад вместо да расте се дължи на такава грешка. И да ти кажа нещата ми сякаш тръгнаха и се успокоих като направих последните изследвания в Надежда и по техните стойности излезе че всичко е нормално. Общо взето всичко преди това е в Статус. В Лаборекспрес не съм ходила никога и незнам как е.

# 32
  • Мнения: 989
Пуканка, благодаря ти за милите думи  Hug
Знам, че при някои жени се удвоява на 72 часа, че и на по-малко, но при мен излиза, че се удвоява на 108 часа  Shocked  Знам и че трябва да се прави в една и съща лаборатория и всичките ми 4 теста досега са правени само в Лаборекспрес, но те не работят чак до 7.05., затова реших да си пусна в Статус. Сега не знам какво да правя. Телефонът на д-р Александров е изключен и не мога да му се обадя.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пробвай да звъниш на Козовски.Имаш ли му телефона? Аз ще го потърся докато отговориш.Смятам че е добре да постъпиш в болница за наблюдение,докато разберат какво става.Помоли ги за това,защото ако не дай си боже е извънматочна за каквато се съмняваш, всяка минута загубено време ще е против тебе и тръбичката ти.

# 34
  • Мнения: 989
Ето какви бяха стойностите досега:
12 ден след О. - 8.63
14 ден след О. - 19.76
24 ден след О. - 481.08
25 ден след О. - 655.98
тези в Лаборекспрес с горе - долу добро покачване
и днес
30 ден след О. - 1409.00 в Статус
Нямам телефон на д-р Козовски и никога не съм ходила при него.

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 15:10 от Scarlet_

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 576
GSM:0888 455 911

GSM:0896 562 905

Това са телефони на младия Козовски. Той ако не се лъжа прави диагностичните лапароскопии, а ако се наложи и видят нещо, веднага ще стане оперативна лапароскопия.

За Александров незнам и няма да коментирам, но Козовски е много отзивчив.

# 36
  • Мнения: 989
Дали да не отида пак на преглед при д-р Яков? Бях си запазила час за 15 часа днес и минута преди да ми излезе резултата го отмених. Не ме питай защо - и аз не знам.  Sad  Мисля, че ме е страх да чуя потвърждението на лошата новина.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Чакай малко.От 24 ден до 25ти покачването на ЧХГ ти е отлично бих казала. Май си направила моята грешка и тоя Статус бърка нещата. Знаеш ли какво. В АГ нямат 4 Д, но защо днес не прескочиш до Майчин дом отново и да се измолиш да те видят на 4Дто. 55 лв. струва верно, но когато при мене в началото на обикновен видеозон не се виждаше сакчето, на 4Дто се видя. Мисля че с твоето ЧХГ вече и на 4Д ще видите дали е в матката. Просто звънни в Майчин дом, питай кои са дежурните, и може ли спешно някой да те види на 4Д. С него гледат всички лекари, но най-добре го познават като апарат Яков младши и старши, както и Георгиев.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дали да не отида пак на преглед при д-р Яков? Бях си запазила час за 15 часа днес и минута преди да ми излезе резултата го отмених. Не ме питай защо - и аз не знам.  Sad  Мисля, че ме е страх да чуя потвърждението на лошата новина.

Не, не.Отивай веднага.После пиши. Но настоявай за 4Д.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вече съм сигурна че всичко е наред и нямаш извънматочна. Бързо тичай при Яков и ще го видите сакчето където трябва.Душичка мила. Изкара си акъла няколко дни. Да бях видяла ЧХГтата ти в тоя ред преди няколко дни. Аз не съм спала да ги смятам тия ЧХГта и да чета за тях. Peace
Ще чакам с нетърпение да се похвалиш след прегледа че всичко е окей.  bouquet

# 40
  • Мнения: 989
Отивам. Вече ми писна и искам да знам какъвто и да е резултата. Ще пиша после. Благодаря ти отново  Hug

# 41
Scarlet, стискам палци и се моля да Яков да види плодното сакче!!!! Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 989
Върнах се. Няма плоден сак в матката. Добрата новина е, че д-р Яков пак каза, че няма данни за извънматочна бременност. Според него ще се окаже много ранен аборт. Очаква до една седмица нивата на ЧХГ да започнат да падат, макар че целият процес можело да се влачи и 2-3 седмици. Изписа ми Метергин - знаете ли какво е това лекарство? Каза ми, след една седмица пак да си пусна ЧХГ и да ида да ме прегледа.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Уфффф, ще се притесняваш явно още една седмица. Метергина е за спиране на кървене.Може да получиш леки контракции от него, да знаеш и да не се шашкаш. Може би ако правиш спонтанен контракциите от метергина също ще помогнат да изхвърлят ако има нещо останало вътре.

# 44
  • Мнения: 989
Пуканка, мислиш ли, че все пак може да се окаже извънматочна? Толкова ми се ще да вярвам, че ако беше такава досега щеше да се прояви по някакъв начин - да има силни болки поне   Rolling Eyes   

Общи условия

Активация на акаунт