ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 434
  • 714
  •   1
Отговори
# 255
Искам да кажа на всички жени ,които са преживяли ужаса от извънматочна бременност да не губят надежда!
Преди три години и мен ме сполетя тази участ!Бях се отчаяла и ме беше страх,че няма да забременея повече или от втора извънматочна!
Но за мое щастие на втория опит забременях и сега имам едно прекрасно момченце!
Забравих да каза,че съм с една тръба и се пазихме 6 месеца!
Вярвайте и не губете надежда!
Силно ви прегръщам Grinning

# 256
  • Мнения: 54
Здарвеите момичета   Wink Hug   bouquet
От доста време не съм писала виждам че темета е подновена което е добре.
Кофти е че има много жени които са изпадали в тази ужасна ситуация, но е хубаво че има място като този форум където можеш да откриеш сродна душа и да споделиш болката и мъката от преживяното.
Много съжалявам за това на което са били подложени всички тези момичета, за болката която са изтърпели и за загубата която са преживели. Това е наистина силен шок за всяка жена, но все пак ние сме длъжни да продължим напред и това ни кара да бъдем силни и да се борим. Така че успех в борбата  Peace на всички. БЪДЕТЕ СИЛНИ И НЕ СЕ ОТКАЗВАИТЕ!!!

И един въпрос към момичетата който са минали отдавна по този път и са се сблъсквали може би с този проблем. Ако може някой да ми помогне че от вчера не ми дава мира един въпрос. Вече мина 1година и 2седмици от операцията ми /извънматочна с разрез/ и до сега не съм се натоварвала кои знае колко в коремната област, но тъй като наближава сезона на морето реших да се постегна малко и да поспортувам. До тук добре. С колоезденето и джогинга нямах проблем, но тези дни се записах на аеробика и от там се появи проблема. Може би от коремните преси които доста ме натовариха се появи странна болка все едно ми е дошло, но същност няма нищо а и ми е далеч датата. Незнам дали да рискувам да продължа с аеробиката или да се откажа.А така ми се иска да се стегна че съм заприличала на .....
Както и да е моля ви момичета ако има някои с подобен проблем помогнете, дайте съвет.  Praynig

# 257
  • Мнения: 54
О забравих да спомена, че има вероятност да оказва влияние и това че преди 4 дена ходих на гинеколог който ми откри някакви изменения на шийката на матката и ми прави биопсия за да се изследва материала дали има причина за притеснение и дали е нужна сериозна намеса. За сега по негови виждания не е сериозно и може би ще претърпя леко обгаряне на мястото но все пак е необходимо да се направят обстойни изследвания. Та така има ли вероятност и това да е причината/+натоварването от аеробиката/ е моят въпрос?

# 258
  • Мнения: 1 699
Здравей ,според мен не е това причината защото е минало доста време от операцията ти.На мен ми казаха да се захващам с коремните преси след 3-4 месец след операцията.Дори е много препоръчително да се правят.Е при мен тъкмо минаха 4 но все още изпитвам страх да не ми се отвори раната да чукна на дърво.По принцип не би трябвало но аз съм си пъзла.Но при теб е минало доста време може да е някаква случайност.Ако продължи потърси причината другаде според мен.

# 259
  • Мнения: 1 699
Scarlet мила какво става с теб?Спря ли ти кървенето?Надявам се всичко да е наред

# 260
  • Мнения: 989
Здравейте, момичета!
Най-после добри новини от мен. Във вторник бях на преглед и кистата е намаляла и съсирека също, а днес ми дойде цикъла за пръв път след извънматочната. Всъщност осъзнавам, че новините са добри, но се чувствам доста странно. От една страна, това, че ми дойде - някак си се почувствах тъжна, като че ли едва днес осъзнах напълно, факта, че вече няма бременност. От друга страна ми е много странно, това че имам цикъл, а няма да правим опити за бебе и съответно няма да изчислявам овулации и да планирам сексуални контакти. Но общо взето съм по-спокойна сега. Само се чудя дали ще мога да направя цветната снимка при наличие на кистата и съсирека. Как мислите, дали тези образувания ще попречат на снимката?

# 261
  • Мнения: 1 699
 Scarlet радвам се че имаш добри новини.Защо толкова бързаш с цветната снимка нали все още няма да правите опити?Или имаш нещо друго впредвид?Можеби ще е по-добре да се изчисти съсирека но това са само мои разсъждения.Защо не направиш един курс кални бани?Чете ли днес едно момиче писа че след калните бани при прегледа кистите са и намаляли.
А за първия цикъл след извънматочната и аз се чувствах така.По време на опитите ни за бебче винаги съм била разочарована като ми дойде,но този път беше много различно.Сякаш виждах как си заминава(изтича) така бленуваната мечта.Но вярвам че следващия път няма да имаме тези проблеми нали newsm10

# 262
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Скарлет, сега по-добре си направи хидротубация, а като почнете отново бебеправенето, тогава цветна снимка.

# 263
  • Мнения: 989
Бързам, защото искам да знам какво е положението, а и доктора каза, че е добре преди калните бали да направим снимката и после да може да се види каквъ е ефекта от баните. Обаче в Поморие ще ходя сигурно чак края на септември, а аз не знам дали мога да чакам дотогава да разбера как са ми тръбите.  Rolling Eyes Освен това си мисля, че ако има образувани някакви леки сраствания и направя снимката сега може от налягането при вкарването на контраста да се оправят  Thinking Ама наистина не съм много сигурна дали може да се прави снимка при това положение.  newsm78
Пуканка, защо е по-добре хидротубация? Д-р Яков не ми е споменавал за такава възможност и си мисля, че може да си има основателна причина, макар че не се сещам каква  Rolling Eyes

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Е, сега като обясняваш явно Яков е намислил да те наблюдава преди и след калните бани. По-принцип цветната снимка е най-доброто, но ако беше само за продухване,хидротубацията върши същата работа и е по-щадяща.Затова и ти я споменах, незнаейки подробности. Пък и аз си имам страх от цветни снимки, което повлия на отговора ми. Аз не бих направила две, защото мене много ме боля.Яков обаче слага обезболяващи.Това научих впоследствие.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Е, сега като обясняваш явно Яков е намислил да те наблюдава преди и след калните бани. По-принцип цветната снимка е най-доброто, но ако беше само за продухване,хидротубацията върши същата работа и е по-щадяща.Затова и ти я споменах, незнаейки подробности. Пък и аз си имам страх от цветни снимки, което повлия на отговора ми. Аз не бих направила две, защото мене много ме боля.Яков обаче слага обезболяващи.Това научих впоследствие.
Така е, хидротубацията е по-леката процедура. На мен Яков ми прави такава именно за изчистване на леки сраствания. И подейства. Обаче не ми е слагал обезболяващи и боля яко.
Скарлет, довери му се, щом предлага процедурата преди и след калните бани. Ако ще ходиш през септември, може да направиш първата снимка и след следващия цикъл. Така съсирекът и кистата още ще са намалели. Така поне мисля аз.

# 266
  • Мнения: 1 699
Skarlet защо не пробваш калните бани тук във Варна?Освен на централния плаж открих и на още едно място.За да не чакаш до септември или така ти е препоръчал док?Казвам да не чакаш защото предполагам че в Поморие няма свободни дати за по-рано.

# 267
  • Мнения: 989
Благодаря за съветите, момичета! Бързи, точни и компетентни, както винаги!  Hug
Май ще се обадя в понеделник на д-р Яков да го питам какво да правя.
За Поморие някъде тук бях чела, че нямало места за по-рано и затова мисля за септември, ако има и за тогава де. А за Варна, не знам - струва ми се, че Поморие си е Поморие   Rolling Eyes

# 268
  • Мнения: 158
Момичета, моля ви, дайте си мнението. Според лекар от Майчин дом няма признаци на извънматочна бременност, а правя спонтанен аборт, но според гинеколожката, която ме изследва, както и нейна колега, с която се е консултирала, това е 90% извънматочна Cry Кървя, не силно, и не ме боли, просто като при мензис. В понеделник ще се разбере от резултата от второто изследване на ЧХГ, но междувременно ви питам и вас....С вагинален ехограф не виждат нищо. Възможно ли е въобще нищо да не се вижда ако има извънматочна?? Според резултата от вчерашния ЧХГ, съм в 4-5 г. с.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, моля ви, дайте си мнението. Според лекар от Майчин дом няма признаци на извънматочна бременност, а правя спонтанен аборт, но според гинеколожката, която ме изследва, както и нейна колега, с която се е консултирала, това е 90% извънматочна Cry Кървя, не силно, и не ме боли, просто като при мензис. В понеделник ще се разбере от резултата от второто изследване на ЧХГ, но междувременно ви питам и вас....С вагинален ехограф не виждат нищо. Възможно ли е въобще нищо да не се вижда ако има извънматочна?? Според резултата от вчерашния ЧХГ, съм в 4-5 г. с.

Ами точно най-лошото и коварно нещо на извънматочната е, че не се вижда на ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт