ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 414
  • 714
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 3 881
На 4-ти ден закъснение видя сак в матката?  newsm78 Много рано бе. То сега едва се вижда сак, а той и плода измерил колко е голям. Сигурна ли си, че си го разбрала правилно? А за такова удебеление сефте чувам, не мога да помогна. А като е видял сак в матката, защо говори за извънматочна? Я се успокой, изчакай по-сериозно закъснение (поне седмица) и потърси поне 2-3 мнения.

# 376
  • Мнения: 989
Пипи, Светли е права и наистина е много рано да се каже каквото и да било. По принцип има такова нещо като "псевдогестационен сак" при извънматочна, но мисля че е рано да се говори за това. Можеш да си пуснеш ЧХГ през два дни за да се види нарастването и да си по-спокойна и да идеш на лекар след 5-6 дни. Ако и тогава все още нищо не се вижда не се панирай, а иди за второ мнение. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig

# 377
  • Мнения: 1 247
стискам палци Пипи Praynig Praynig Praynig

# 378
  • Мнения: 445
Значи, едно уточнение(ще ме извинявате за грешката) това е размера на гестационалния сак!!!  Embarassed А иначе вчера ми каза да си пусна(така и направих) прогестерон и ЧХГ!!! Днес излезна прогестерона- 122 при референтни стойноси до 85 и нещо, при което като му казах, ой ми каза, че имало верояност и да има бременност, а ЧХГ-о ще излезе в сряда, но иначе уре съм пак при него(от съображения за сигурност) и ако е всичко е нормално плодният сак трябва да е порастнал с 2 мм., тъй като сега растял с около 1мм на ден!!! Така, че момичета най-вероятно утре ещ имам повече яснота по въпроса!!! Благодаря ви за отговорите!!!

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 21:27 от pipi66

# 379
# 380
  • Мнения: 445
Момичета, вчера ходих пак при доки..Резулата от ЧХГ-то е 175.3, а сакоподобната структура, както я нарича доктора е порастнала с 2мм.,т.е вече е 7мм., но това още не говорело със сигурност за нормална бременност!!! Според вас дали това си е нормална бременност или извънматочна? А иначе и вчера пуснах още един път ЧХГ и в петък пак ще пускам!!!

# 381
  • Мнения: 115
Аз ли нещо не разбирам или нещо тоя доктор не обяснява правилно. Как така бременността е в матката и я мери, пък говори за извънматочна newsm78 и как на толко малко дни закъснение толко ясно се вижда и е с такава големина Thinking  Защо не се консултираш и с друг специалист. От опит ти казвам, че второто мнение е много важно.

# 382
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пипи, наистина пишеш противоречиво. Или всичко ти и наред и мястото ти не е в тази тема. С прости думи ни кажи къде е сакчето, защото термините които използваш са ни нещо непонятни май на всички. newsm78 Дабре е да отидеш и при втори лекар.

# 383
  • Мнения: 445
Ами, момичеа такива термини използва моя доки!!! Попринцип вижда, както той се изразява сакоподобна структура в матката(той така се изразява, с две думи сак), но не бил(поне така каза на първия преглед) добре оформен и затова се съмнява за извънматочна и затова пиша тук, а това, което измерва е именно тази струкура....А иначе не искам да ходя при друг доки, защото първо съм много доволна от него, и второ съм чувала много добри отзиви за него!!! Ох незнам, каза ми, че евенуално втория резултат от ЧХГ-о ще излезе довечера и това ще е един от ключовите моменти за установяване на бремеността!!!

# 384
  • Мнения: 445
Ето това е точката Mr. Green

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Бе щом лекаря е казал, коя съм аз да споря. Просто такова нещо като сакоподобни структури не бях чувала. Или е плоден сак или е друго. Или е в матката или не е в матката. Средно положение не знаех да има.Тая ти точка доколкото виждам на снимката е в матката, което пък изключва извънматочна бременност. И тогава какъв всъщност е проблема не разбирам. newsm78 Момичета, включете се и вие кажете някакво мнение.
Пипи, ти имаш ли някакви оплаквания?Кървене,болка или друго.

# 386
  • Мнения: 445
Ами, Пуканка, само събота вечерта и неделя сутринта имах съвсем малко единично бежово течение , но иначе не( да чукна на дърво), а болки, в събоа и пак да чукна на дърво от тогава до сега почти не!!!

# 387
  • Мнения: 4
здравейте! малко непросветено мога да прозвуча, но понеже не съм мислила че може да ми се случи и чак сега чета по темата! от известно време - 3 месеца имам проблем и моята лекарка ме посъветва да си направя тест за бременност с опасенията че е извънматочна! на кратко за три месеца цикълът ми дойде около 8 пъти като имаше три нормални цикъла и останалите 5 бяха просто цапащо кафеникаво течение за по 3 до 6 дни. направила съм си до сега три теста и трите отрицателни. въпреки това усещам дърпаща болка ниско долу. гледаха ме на вагина лен ехо граф и нищо...
възможно ли е да съм направила аборт междувременно без да съм усетила? и още нещо -  ако аборта е бил преди два цикъла (тъй като все пак имах опасения отначало, че може да съм бременна) възможно ли е това да се установи при преглед от гинеколог? при неустановен спонтанен аборт и след това оставя ли следи след едни два цикъла, ?

# 388
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мелика, хормони изследвани ли са ти в този период? Защото 8 цикъла за 3 месеца звучи като някакво хормонално нарушение по-скоро. Ако беше аборт, щеше да се изчистиш и всичко да си тръгне нормално като преди.А ако пък лекарката имаше съмнение че е аборт и не си се изчистила сама, щеше да ти направи кюртаж.

# 389
  • Мнения: 4
проблемът е, че за тези три месеца свалих около 10 килограма. първоначално се притесних че може да е от това! но съм чувала че цикъла спира при рязко отслабване а не идва по 8 пъти!  а хормоните не са ми изследвани .... но може би пропуснах да отбележа че отидох на лекар едва поминалата седмица! сега след нормалния цикъл на 7 август (продължи до 13 август) минаха два дни и пак се появи за два дни това течение, но по бледо от преди и в момента нямам никакво течение!

Общи условия

Активация на акаунт