Отговори
  • Мнения: 333

Добре дошли всички в десетата ни турска темичка! Нека тук се съберем на сладък мухаббет и да обсъдим всичко за страната!


Старите теми:
1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9

Кои сме ние:
Olgarita – БГ /Свиленград, Измир, (София) / 07 06 1976г.
Drize – ТР /Истанбул (Габрово) 12.10.1980г.
pina – БГ /Варна / 8.03.1977г.
DilQRa`- БГ/ Варна/ 09.1986г.
desert princess - БГ/ Варна/09.1986г.
Снеж – БГ /Хасково / 30.12.1978 г.
tsve_te – БГ/ Варна / 06.03.1980г.
benmary – ТР /Истанбул (Габрово) / 03.02.1971г.
снежана01- ТР/ Истанбул (Бургас) / 06.01. 1980г.
Ghosn (Мая) – БГ/ Пловдив / 03.04.1980г.
Джорди (Гери) – ТР/ Истанбул (Варна) / 14.07.1977г.
kaigi – ТР/ Ankara (Карлово) / 20.02.1976г.
mistik – ТР/ Истанбул (Добрич) / 29.01.196....  г.
sisa g – БГ/ Бургас / 19.10.1978г.
bz – ТР/ Истанбул/ 20.08.1978г.
sonyaz – ТР/ Истанбул (Казанлък) / 30.07.1978
tsvetykus – ТР
sladka hapka - BG
Елена - Варна/БГ
Erset - Istanbul /TR
Kukuleta - Istanbul/ TR
hilinili - Istanbul/ TR
miramila - Istanbul/ TR / 15.04.1976
maryhen - Samsun/ TR
ninagunduz- Söke/ TR

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 20:40 от Desert Princess

# 1
  • Мнения: 6 243
Честит празник, момичета - кокичета. Да ви почерпя с малко курабии, яйца и козунак - домашно производство:



Цвете, запазихте ли хотел за лятната почивка в Анталия? От вчера се ровя да харесам нещо, но там никога не съм ходила и не знам кое е за предпочитане. Търся нещо с много зеленина, да има развлечения за децата и да не е ултра шумно. И ако може, стаите да не са като кутийки, че 4 човека в една стая за седмица ме докарва до лудост така или иначе. Ама това последното вече май минава в категорията "претенции".

# 2
  • Мнения: 44
Здравейте момичета   bouquet
да ни е честита новата темичка, дезърт принсес мерси, както винаги е много хубава. Може да ми напишеш рож. година-1980 не си крия годините Laughing
сладка хапка, благодаря за почерпката. Личи си че си майсторка!   chef
Снощи ходихме към стадиона и ние да сме съпричастни с радостта на всички червено-жълти. Атмосферата беше невероятна- тъпани, клаксони от коли, развяват се знамена, играят се хора. Така се празнуваше сякаш вече сме шампиони Mr. Green
И да кажа нещо, като за финал на спора- Всеки може да купи скъпи футболисти, но не всеки може да направи отбор!
  bouquet Heart Eyes Mr. Green  Peace

# 3
  • Мнения: 9
привет и от мен момичета!честита ни нова темичка!

desert princess много се полъсках като видях, че си ме сложила в групата на истанбулските момичета  Hug . макар , че още тялом съм на бг територия, духом съм в истанбул  Grinning   bouquet (а този уикенд и телом, дай боже  Praynig) . можеш и към моето инфо да добавиш 15.04.1976, не се срамувам от годините си  Wink
момичета как изкарахте великденските празници? очакваме разкази документирани със снимков материал  Simple Smile . интересно ми е  бг момичетата в турция правите ли великденска украса в дома си? разкажете как отбелязвате тези два най-големи църковни празника великден и рождество? би било много интересно..
а бихте ли споделили как се чувствахте когато не говорехте езика? за колко време научихте езика и какви трудности срещнахте? аз все още се лутам в дебрите на турския език с моя самоучител по турски , но съм сигурна, че без специализирана помощ,т.е. езиков курс, не бих могла да напредна достатъчно бързо. нещото което знам, че би било трудност в усвояването на езика е разликата в словореда в сравнение с бг език.
Разбирам, че тук се вихрят футболни страсти, но за съжаление не бих могла да взема страна...  bouquet

 

# 4
  • Мнения: 333
Честит празник момичета!   bouquet

Сладка хапка Страхотно изглеждат великденските вкусотии, които си приготвила. Много професионални изглеждат снимките...точно като по кулинарните книги и списания.  Heart Eyes Голяма майсторка си наистина!   bouquet

Снежана  Hug
Не знаех годината ти на раждане и за това не я бях написала.  Simple Smile

Мирамила погледнах набързо старите постове в предишната тема и там видях, че си писала Истанбул. И за това те написах от Истанбул. А от БГ от къде беше ...  Embarassed newsm78 ще добява и него в скобички, ако желаеш.  Flutter Hug

# 5
  • Мнения: 573
Как така става, че Галатасарай бие Фенербахче с 1:0 един път, да не говорим, че заслугата е изцяло на вратаря на Фенерите и стават отбора на годината. Аз ли не разбирам или вие не сте убедителни, не знам само.  newsm78 А тазгодишното представяне в Шампионската лига оправдава похарчените пари.  Naughty Абе, Фенерлиики къде сте се изпокрили?! Я дайте едно рамо.

sladka hapka, какъв ти беше адреса на блога, че не го намирам?

Desert Princess, точно навреме, както винаги.   bouquet

miramila, ще се справиш с езика не се тревожи, но ако имаш възможност да ходиш на курс ще ти е от голяма полза. Ако имаш добра основа ще напреднеш много по-бързо.

# 6
  • Мнения: 6 243
Принцесо, благодаря ти   bouquet
Каиги, блогът е на: sladkahapka.blogspot.com
За съжаление не ми остава много време за него, но ако нещо конкретно те интересува, пиши, за да допълня своевременно.

# 7
  • Мнения: 58
Здравейте момичета. Христос Воскресе! Пожелавам ви много доброта, щастие и красота около вас!

Аз сега се прибирам вкъщи. То бяха едни обиколки, къде по работа къде за забавление, но скоро (още тази вечер, ако ми останат сили и време, ще кача снимки).

Mistik, много ми харесаха снимките ви, и мястото изглежда много специално.

Снежана, как беше пътуването до БГ?

Обаче, добре че сте писали, че и представа си нямах кой кого и защо в Тайните на Турския Футбол. Аз нали съм такъв "луд" фен, 1 седмица се чудих кой беше третия голям отбор - Галатасарай, Фенербахче, и ????????, и на осмия ден като просветление дойде името Бешикташ. Така, че ... може да ме порицаете публично пред строя.

Изчезвам, че ме чакат подреждане след пътуването, пералня, и куп домашни занимания.

# 8
  • Мнения: 1 243
Desert princess Огромно благодароско за новата ни темичка  bouquet!Позагуби се ти нещо?Къде се спотайваш?Какво стана с предложението з аработата в университета-прие или отказа?
Dilqra и теб те няма никаква.... newsm78ного сте ангежате Mr. GreenАма така са сега-младите и влюбените Peace
Bz i Benmary хайде ,няма ли да се връщате вече?елате на помощ-Фенер  Cryпаднаха SickИ аз се поболях покрай вас на тема футбол.
Benmary  вие да не тръгвате за Анталя направо от Бг?Ако е така минете и мен да ме вземете Mr. Green!
Вече нямам търпение да се стопли и стане време за плаж,море-еххххх Heart EyesИскам да е лятоооо,само да е лятооо...
Отивам да сънувам морски брегове....Лека нощ сладурани!

# 9
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Момичета, на Великден помолих майчет да ми направи и на мен козунак като вас и тя ми сътвори това чудо!  chef bowuu Майчето винаги е била на висота по тези дела, за разлика от моя милост   CrazyДа е жива и здрава сто години!!!!


# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Май малко нескопосано стана, Дризе, ама карай, за първи урок не е лошо newsm78
Само да не ме шутнат, че са малко големи снимките Rolling Eyes Shocked

# 11
  • Истанбул
  • Мнения: 123
А, че то тука било празно като салон за съветски филми Party
Ало, къде сте бе? Фиу!!Видяхте малко слънце и хукнахте кат гущерите да се печете! Laughing Laughing
Значи, кой поддържал фронта: Дризе, Бз, Бенмари! Те изченаха и форума е пред закриване #Cussing out
Хайде, бе докога ще приказвам сама на себе си? #2gunfire

# 12
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Принсец, благодарско!   bouquet
Мистик, чудесни са и не са големи, може да публикуваш снимки с размер 470/600 пиксела. Там от където взимаш адреса има boyutlar и виждаш големината на снимките!  Peace Няма проблем, ти питай за онова в бурканчето!   bouquet
БЗ, къде си мила, много ми липсвате вече с Дилара! Не съм ви чувала отдавна, ще ви драсна един смс днес!  Party Изпревари ме, на Истанбулска територия са, скоро ще се отчете!  Hug Хош гелдиниз!
Каиги, аз като сменям, сменяй и ти  hahaha  С теб по тази тема, когато се броят купите, пак ще поговорим!  Hug
Ghosn , добре си ти! Аз сега със Селин ми намаляха пътуванията, а като дойде и 2 номер съвсем ще отпаднат! Така ми се ходи до Испания, та може и да забегна преди да дойде бебето!
Цвете, ние решихме да почиваме в БГ като чужденци и да почиваме в Турция като българи! Така ще можем да си позволим 2 почивки, вместо една! Но живот и здраве ще видим дали ще е това лято или догодина, пълна къща на море!  Joy  baby_neutral
miramila, ние празнуваме всички празници! И турски и български! Така е по-весело и повече поводи имаме за веселие! Аз на курс не съм ходила! Започнах да чувам езика едва след месец и половина - два, а да говоря, може би след 6 месеца! За самоучителя е важно да чуеш на касета или СД  произношението, за да не го научиш грешно! Аз научих турския от свекърва ми и племенника, които говориха постоянно на турски пред мен и от ТВ, най-вече да чета на турски и да слушам на англииски-CNBC! Но с курс е много по-бърз този процес! Така, че успех, няма къде да отидеш с курс или без курс все ще го научиш!  Hug Аз съм късметлия, защото роднините на мъжът ми се преселници и всички говорят български! Ако не бях аз, децата им нямаше да знаят този език, сега пеят песни на български! Joy
Мистик, хващай Мъстък и хайде и ти с нас навън! Хубав слънчев ден от мен   bouquet  Hug   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 243
Здравейет милички,
Desert princess   благодарско и от мен за новата ни темичка  bouquet
Desert princessДнес най-накрая inи във Варна се показа слънчицето Laughing
Това е за всички пътешественички .И аз нямам търпение да си стегна куфарчето и да полетя към така чаканата и желана почивка.Само си поглеждам куфарчето в антерто и се подсмихвам доволно Mr. Green
Mistik все се каня да разгледам снимките ти в албумчето и не стигам до там-сега като приключа и отивам да ровичкам в Multiplay.
Drize личи си че си по-добре   bouquetТова за почиването е много хитро Peace.Ей личи си, че си габровка Joy
Оффф момичета да ви се оплача малкият пак е в много кофти период.От 2 дни беснее дивее ,само крещи,блъска и се нерви CryКакво е това чуди вече не знам.Дано скотро влезем в бял период ,че ще вляза в лудница.Вие как се справяте  когато дечицата ви заприличват на дяволчета?

# 14
  • Мнения: 333
Цвете Да най-накрая и при нас слънчице  Party че умрях вече от 2 дена само вкъщи. Днес ще излизам пак на разходка..трябва  да наваксам.  Grinning Ти как си? Преодоляхте ли болестите вече?  Simple Smile  Hug

дризе расте ли бебчето?  Heart Eyes

Мистик много хубави снимки. И козунака изглежда мммм мн вкусно. Афферим на тейзето...да е жива и здрава!   Flutter Heart Eyes


Общи условия

Активация на акаунт