За и против нощното кърмене

  • 2 098
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Преди малко надникнах в архивите и прочетох, че е много добре майката и детето да спят заедно, за емоционалното и физическо развитие на детето.Явно майчинският инстинкт не ме е подвел за пореден път. Simple Smile

Даа, не те е подвел! Simple Smile И аз мисля като архивите! Wink
Ако по-често се вслушваш в майчинския си инстинкт и сърцето, няма да имаш грешка!Така правя и аз!  Laughing
Детето ми е на годинка и почти четири месеца и от самото начало сме заедно, почти не съм използвала кошарата и никога не съм спирала нощното кърмене.
Затова пък моята педиатърка се чудеше какво да измисли, за да ме разубеди да кърмя нощем и неможеше да повярва, че детето ми расте здраво (тя още не вярва), като разчита само на това, което приема от гърдите ми! Simple Smile
Зная, че не е най-удобно да се будиш по няколко пъти на вечер и да се обръщаш в удобна за бебчето позиция, но чувам от некърмили мами, мои приятелки, че те пък, стават по веднъж-два да бъркат храна...
 
Един ден тези ни безсънни нощи просто ще се превърнат в най-скъпи и мили спомени от отглеждането на дечицата ни! Heart Eyes

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Гушкай бебчо докато можеш и се радвай на прекрасните моменти, които имаш в близостта си с него.
Петър е на година и четири месеца и макар, че от половин месец вече не кърмя, той все още спи при нас... странно е как нервно и гневно дори се разплаква в неговото легло и как мигновенно се успокоява само щом допре глава до нашите завивки  Grinning
Аз го оставям, защото смятам, че детето има нужда да чувства сигурността и близостта. А, всичко останало с времето си.  Hug

# 17
  • Мнения: 19 294
И ние спим заедно, но въобще не мисля като архивите. Има смисъл майката и бебето да спят заедно в първите месеци. След това е лош навик, който аз не мога да изкореня, както и нощните будения да су4е. Направо се ужасявам от мисълта, 4е може да откараме така до преду4илищна възраст и да не иска да спи в собствена стая.

# 18
  • Мнения: 256
welmar , просто не казвай, на тези, които те упрекват, че спите заедно а ти се наслаждавай на това щастие. Не дължиш обяснения на никого, ти си мама, ти решаваш!!!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И ние сме така по цяла нощ суче.Не ми пречи щом и на двете ни е приятно.Притесняват ме само коментарите на близките.Ти я научи така да иска да спи само с теб,да не иска да се вози в количка,да се носите само "залепени"в слинга.Понякога ми идва в повече,колкото и да обяснявам че просто такова дете ни се е паднало гушливо и малко по обсебващо никой не ми вярва само знаят тои си виновна #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 174
...Притесняват ме само коментарите на близките...

Мдаа, аз също започнах да чувам подобни приказки и то все по-често - никак не ми е приятно! Sad

# 21
  • Мнения: 9 355
Надявам се да прочетеш това. ОСТАВИ ГО САМ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТ НОЩНОТО КЪРМЕНЕ. ДЪЩЕРЯ МИ СЕ ОТКАЗА НА 10,5 МЕСЕЦА И ТО СЛЕД КАТО ТРЪГНАХМЕ НА КУХНЯ. По принцип  вечерното кърмене прелива в заспиване, но един път изкарах зърното от устата и, когато само го използваше за биберон и о! чудо просто се премести по-близо до мен и продължи да си спи. Опитай! Но ние спим отделно, ставала съм и по 3 пъти на нощ да се кърмим, но след това я пренасям в леглото и. Според мен сега, вече е много трудно да го отделиш от твоето легло. Трябва малко да порасне и да почне да разбира.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 296
Здравейте момичета,
Благодаря ви за изчерпателните отговори.Как ме успокоихте само, мислех си , че съм единствената "луда" дето кърми денонощно Simple SmileВсички ме упрекват ,че греша и това не е добреза малкия, че стомахчето му не почивало, че не можело детето да се наспива и пр.Ама аз така си усещам детето ,че трябва да е до мен и че има нужда от мен, как да го оставя да плаче и страда.Аз се наспивам иначе откакто спим заедно,е не както да си спя без него,събуждам се малко но веднага след това заспивам, но явно като му растат зъбки , тох става по-неспокоен и все иска да е на цицата, ама това е нормално.Мисля да продължавам в същия дух,май ще ставаме Крали Марковци Simple Smile Laughing

Въобще не си луда,много правилно са те посъветвали досега момичетата.
Само ще добавя да НЕ слушаш  близките ипознатите,това за стомахчето са глупости,
и на мен така ми казваха,но като нищо друго не признава,освен цица?!
Гушкайте се,кърмете се и се радвай на детенцето си!     bouquet

# 23
  • Мнения: 5 026
Не съм го ограничавала за сучене по което и да е време. Отказа се сам. И до сега пие нощем мляко. И от това ще се откаже, явно си има нужда.

# 24
  • Мнения: 8 242
Още суче нощем по 10тина пъти.. Не съм се опитвала изобщо да го отказвам.. Дори когато по едно време бяха 30-40  Crazy

# 25
  • Мнения: 1 216
Аз съм ЗА да съм в синхрон със себе и и беб и да не изпитвам чувство за вина, че оставям малчето да реве, когато знам какво иска. Иска близост=цокане=цица, получава я от мама. Коментари, дуднене...подаваш избирателна информация за бебешкия живот и всички са щастливи. Това е толкова малка част от живота на човек, че не си заслужава дори двоумението

# 26
  • Мнения: 1 098
И моето бебче е на 9м, нещата са по същия начин като при вас. И аз съм на мнение, че и за детето, и за майката е много приятно да спят заедно. Твърдо съм  " ЗА" нощното кърмене, когато детето има нужда от това.

# 27
  • Мнения: 13
Оооо, направо си копирам тук поста от една друга тема Laughing Аз не съм все още мнооого дълго кърмеща, но май натам отиват нещата - нашия човек ще става вече на година и 3 месеца, от около месец през деня не го кърмя, 'само' сутрин и вечер и през нощта. Нощното е обикновено по веднъж около полунощ, но понякога ме вдига и втори път, а откакто не суче през деня останалите кърмения станаха по 30-40 мин. Thinking Понякога така не ми се става вече, и татенцето почна се дразни това дете няма ли да спре да се буди всяка нощ, аз съм го била свикнала, докога ще е така и т. н., та се чудя дали да не звънна да се консултирам с някакви експерти по кърмене. Не бързаме да го отбиваме - досега не се е разболявал нито веднъж и съм убедена, че се дължи единствено на кърменето, определено не искам да го лишавам от това, още повече че педиатърката ни каза че е със сочно гърло и пуснем ли го на ясла или градина се очаква да боледува често. Аз по принцип не съм за яслите, но точно днес пък се замислих за финансите и го допуснах като възможност. Аз като си го кърмя сутрин и вечер може би няма да боледува, и ако му е хубаво там да си играе през деня всъщност бих се върнала вече на работа. Само нощното кърмене някак си ако може...

# 28
  • Мнения: 304
Здравейте момичета  Hug

Бебо спи между мен и мъжа ми, откакто разбрах, че въобще не мога да си почивам, ако го кърмя и го връщам в леглото му. Тогава се будеше по 10-тина пъти. Аз обаче кърмя седнала (така и не се научих легнала). Сега толкова съм свикнала с положението, че действам направо механично - спейки  Wink.

Всички педиатри, при които сме ходили, ме критикуват мнооого, заплашват и т.н., но аз знам че съм пробвала да го отуча с вода и със сухо мляко, и просто не става. Бебо плюе биберона и реве та целия блок ще вдигне. След 3-4 опита, се предадох и го оставих сам да реши докога ще цока нощем  Peace.

Да вмъкна, че ние най-редовно нощем пием вода с мъжа ми, а пък аз като ученичка лятото цели компоти съм изяждала от хладилника (заедно с майка ми, която се събуждаше от мен Mr. Green). Така че не мисля, че е нещо лошо.

И друг плюс - толкова е мило да заспи между нас, едно невинно ангелско личице, а пък още по-мило ни е да ни събуди сутрин, особено като се метне с цялата си тежест върху главата на татито и почне да му гука.

Предлагам да промениш името на темичката - да стане "В подкрепа на нощното кърмене"  Peace

# 29
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ох,посмях се от сърце на компотите  Joy.Но честно казано и аз през нощта пия много вода.
А относно темата: аз съм За нощното кърмене докато бебо има нужда от него,при нас поне засега това е единственият начин да го успокоя като се размрънка през нощта,нищо друго не признава.Та в този ред на мисли май излиза,че му е по-скоро успокоение отколкото за наяждане.А и аз вече в такова състояние кърмя нощем,че на сутринта нищичко не помня  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт