анти Д гама глобулин

  • 1 186
  • 13
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
ваксината не е ли вече безплатна- преди 7 години на мен ми я сложиха в АГО, сестра ми днес я накараха да си я закупи, та се чудех не се ли поема от здравната каса

# 1
  • Мнения: 161
Родих в Окръжна болница - София, закупих си анти Д гама глобулин, при това не българско производство (защото БГ са го спряли временно) на цена към 200лв-нямам точен спомен, с поръчка. Обясниха ми , че не се поема от здравната каса. Освен това имаше още едно момиче в родилното, тя не беше осведомена, че трябва да и се сложи подобна инжекция, та в рамките на 48 ч. бяха обърнали София да търсят анти Д гама глобулин.

# 2
  • Мнения: 213
Аз раждах през 2005 г. в Смолян. Поставиха ми анти Д гамаглобулин напълно безплатно.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Безплатна е! Трябва да бъде осигурена от болницата или ако вие я закупите, да ви въстановят сумата. Когато аз родих, нямаше производство на българската ваксина и освен фактура ми поискаха бележка от бълг. произдовител, че не предлага такава ваксина.

Тук има актуален отговор от НЗОК към бъдеща майка:
http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=59214

# 4
  • Мнения: 399
Аз родих 2005г и тогава си я платих - вносната. Тогава, също българската беше спряна временно, а явно и до днес не са я пуснали. Визирам един пост по-нагоре. Сега се сещам, че и през 1999 - 2000г. също съм търсила, пак нямаше българска ваксина, със същото оправдание.

# 5
  • Мнения: 161
Аз знаех, че би трябвало да я предоставят и си бях закупила така..."за всеки случай", когато доиде момента питах. Казаха, че вече не е така, а в болницата няма как да проверя Simple Smile Интересно, биха ли възстановили сега подобна сума , ако се предоставят необходимите фактури , документи и бележчици. 200лв са си пари все още! Simple Smile а БГ няма производство.

# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
На мен ми възстановиха парите за вксината. В болницата нямаше, ние купихме немската с фактура на името на болницата, занесохме бележка, от производителя на българската ваксина, че такава не се предлага на пазара, поразправяхме се с директора на Шейново и след 10 дни се обадиха да ни върнат парите. Това се случи ноемри 2005

# 7
  • Мнения: 82
искам да съживя малко темичката,защото и на мен ми предстои закупуване на въпросната ваксина,вчера в аптеката ми казаха,че струва около 160лв и не се поема от здравната каса,което много ме възмути-ами какво правят жените,които не могат да си я позволят,все пак това е нещо жизнено важно,а не някаква прищявка
българският вариант,който е по-евтин,не можело да се намери вече(според аптекарката)
моля ви ако някой знае нещо по въпроса да сподели  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 032
Ваксината се поема от здравната каса. Ето, виж и линка, който diddi е дала:

http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=59214

Ваксината е включена в клиничната пътека и щом си здравно осигурена в болницата трябва да ти я поставят. Ако я намят в наличност, трябва да ти възстановят парите като представиш фактура от аптеката, в която си я купила.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 752
Родих на 30.03.2008г. в Тина Киркова-София.С RH/-/съм и мислех,че са длъжни да ми поставят ваксината,но всъщност не ми я поставиха и не ми дадоха никакво обяснение.Нямам думи....

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 726
Родих на 30.03.2008г. в Тина Киркова-София.С RH/-/съм и мислех,че са длъжни да ми поставят ваксината,но всъщност не ми я поставиха и не ми дадоха никакво обяснение.Нямам думи....
точно за Тина киркова става въпрос...май само там се правят на луди
Магика, а на теб може и да не се е налагало да ти поставят ако бебето също е с отрицателен резус фактор

# 11
  • Мнения: 59
На мен ми възстановиха парите за вксината. В болницата нямаше, ние купихме немската с фактура на името на болницата, занесохме бележка, от производителя на българската ваксина, че такава не се предлага на пазара, поразправяхме се с директора на Шейново и след 10 дни се обадиха да ни върнат парите. Това се случи ноемри 2005
Моя съседка също купи ваксина и и върнаха парие в Шейново

# 12
  • Мнения: 636
Аз също съм Ρh -  и ще раждам в "Шейново". Благодаря на diddi  за линка. Ако се наложи ваксина, ще настоявам да ми се върнат парите.

# 13

Общи условия

Активация на акаунт