Как давате киселото мляко?

  • 3 694
  • 54
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,мами!
Сина ми взе все по-категорично да отказва АМ. Sad
Хич не ми се иска,но май вече ще трябва да го захраня с кисело мляко.
Имам обаче няколко въпроса,надявам се да не ви се сторят глупави... Rolling Eyes
Как съхранявате вече отворената кофичка мляко?В хладилника ли?
Ами нали трябва да се държи на минусова температура-как го топлите?
Поне до Т на тялото,нямам предвид горещо.
И как го давате-на айран ли?
И каква масленост-3,6% ли?
А коя марка е най-чиста и хубава на пазара в момента?
Ох,извинете ме за дългия пост и многото въпрси,но специално топленето ми е много интересно... newsm78
Благодаря ви!!! Hug

# 1
  • Мнения: 5 940
Докато не откаже съвсем категорично адаптираното мляко, не предлагай кисело. Иначе най-добре да се дава пълномалено-3,6 процента и повече, без разреждане.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз давам 3,6% БорЧвор или кафявото на баба.Не съм го разреждала.Отворената кофичка я съхранявам в хладилника.Час,два преди да го дам го вадя на стайна температура.Никога не съм го затопляла.

# 3
  • Мнения: 1 897
Вече отворената кофичка от кисело мляко съхранявам в хладилника.
Не го топля,  давам го така-направо. Аз също не обичам да ям топло кисело мляко.
Не го разреждам също-храня го с лъжичка направо от кофичката.
Пълномасленото на Бор Чвор от 3,6% е киселото мляко, което съм избрала да предлагам на сина си.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
Вече отворената кофичка от кисело мляко съхранявам в хладилника.
Не го топля,  давам го така-направо. Аз също не обичам да ям топло кисело мляко.
Не го разреждам също-храня го с лъжичка направо от кофичката.
Пълномасленото на Бор Чвор от 3,6% е киселото мляко, което съм избрала да предлагам на сина си.

 Peace

Пълномаслените Герма и Елена също са добри.

# 5
  • Мнения: 2 131
Разбира се, съхранявам киселото мляко в хладилника, но не го давам на Алекс студено. Или го изваждам по-рано или го топля в купичка с гореща вода. Давам Добруджанско или На баба. Чета, че тук много майки дават Бор Чвор, ама нещо в Добрич не се намира.

# 6
  • Мнения: 6 029
Не давам мляко директно от хладилника, докарах на дъщеря ми ангина така.  Яде го за следобедна закуска с бисквити, изваждам го два часа преди храненето от хладилника.

# 7
  • Мнения: 2 960
съхранявам в хладилника ,вадя преди това да се стопли до стайна температура..слагам бисквитка..давам Елена 3.6%
  Давам от време на време за следобедна закуска Peace

# 8
  • Мнения: 674
 Моето дете отказа АМ на 1 годинка и оттогава давам кисело мляко.
 Отворената кофичка си я съхранявам в хладилника, но не престоява кой знае колко, тъй като Габи я изяжда за 1 ден (1/2 сутрин и 1/2 вечер).
 Топля го за съвсем малко в микровълновата, колкото да не е ледено, тъй като никога не се сещам да го извадя по-отрано. Embarassed
 Купувам Каприз - 3,6%.
 Не слагам захар, понякога бисквитка.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян яде кисело мляко от 11-месечен. Купувам Пършевица или Бор Чвор. Държа го в хладилника. Яде го или направо от кофичката или с бисквити.

# 10
  • Мнения: 27 524
Как съхранявате вече отворената кофичка мляко?В хладилника ли?
Ами нали трябва да се държи на минусова температура-как го топлите?
Поне до Т на тялото,нямам предвид горещо.
И как го давате-на айран ли?
И каква масленост-3,6% ли?
А коя марка е най-чиста и хубава на пазара в момента?

В хладилника, да.
Не го топля, давам го директно от хладилника.
С лъжичка.
3,6, да.
Не знам коя марка е най-хубава. Аз лично давам кафявото На Баба  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 29
аз също се пробвах с дъщеря ми да се захраним с кисело мляко , но само като вид следобедна закуска, защото тя също още си похапва АМ, но давам и кисело за разнообразие
също давам от хладилника с лъжичка и също така е Бор Чвор от 3,6 % и да аз също  вадя предварително нужното количество от хладилника , където го съхранявам до 2 дни най - много отворено....дано да съм била с нещо полезна
аз също имах съмнениея относно марката и начина на хранене-разредено или не, но сега като прочетох другите се уверих че е правилно.............Благодаря на всички за мненията
на мен ми помогнахте с увереност Hug

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Съхранявам в хладилник,но го вадя по-рано.Давам го самостоятелно с лъжичка/Елена 3,6%/.

# 13
  • Мнения: 135
И  моята дъщеря почти отказва АМ и съм в голяма чуденка за киселото newsm78тя така и така не е от апетитните бебоци може киселото да и се отрази добре.Помогнахте ми с вашите отговори,но до кога да чак и аз се чудя...да откаже напълно АМ ли?

# 14
  • Мнения: 195
давам го като следобедна закуска-с плодове, бисквитка. Съхранявам го в хладилника. Докато приготвя останалите неща и то е готово с почти стайна температура.

# 15
  • Мнения: 1 586
Кисело мляко давам само Бор Чвор 3.6%, отворената вече кофичка,съхранявам в хладилник,вадя го малко по-рано за да не е студено,никога не го топля. Sick, давам го с бисквита или плод!

# 16
  • Мнения: 2 908
Никога не съм разреждала-само с лъжичка.Само 3.6% давам и давах.Топля,като изваждам известно време преди това от хладилника-това е.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Благодаря на всички! Hug Hug Hug

# 18
az go razrejdax  50na50

аз го разреждах 50на50

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:33 от Vivi

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз дава плодово кисело мляко с бисвити за следобедна закуска-вадя го от хладилника 2 часа по-рано  Peace

# 20
  • Мнения: 5 026
Давам Бор чвор 3,6. Отварям кофичката и остатъка съхранявам в хладилника. Преди да му давам пак, го оставям на стахна Т.

# 21
Здравейте.Аз от 2 дни давам на малката кисело мляко,по съвет на лекар<всички ам пробвахме и не наддава>Та затова минахме на кисело.Но доки ми каза да давам първо на баба 1,5% като го разреждам 2/3>Незнам като Ви чета ми се струва,че 1,5 е мн.ниска масленост.Дали мога да давам по висока например 3,6%?

# 22
  • Мнения: 6 029
На бебета се дава пълномаслено мляко - 3,6%.

# 23
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Аз давам от 6-ти месец. Купувам Равдин 2%, защото според педиатъра ни няма нужда от мляко с по-висока масленост! сега се чудя защо всички дават 3,6 %? Разреждам 3:1 с водичка. топля на водна баня до стайна t или ако се чува рев от глад в МВ за 5- 10 сек. Откакто е на кисело мляко расте по- бързо и никога не сме имали каквито и да било проблеми ! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 441
съхранявам в хладилника ,вадя преди това да се стопли до стайна температура..слагам бисквитка..давам Елена 3.6%
  Давам от време на време за следобедна закуска Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 1 745
  bouquet

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 12:44 от pebs

# 26
  • Мнения: 814
Можеш спокойно да си даваш кисело мляко, но опитай да продължиш и с АМ (поне аз така мисля ).
Киселото мляко е хубаво да бъде пълномаслено, за марки вече съм малко объркана - каквото си избереш (аз купувам Верея, На баба, Ханско, Банон Баланс, БИО-кисело мляко - от високите %-ти). Аз никога не го давам направо от хладилника, а го изваждам предварително (поне да не е ледено). Друг вариант е на топлата вода (ако не е отворена кофичката). Но не се топли в печка или микровълнова  Peace   

# 27
  • Мнения: 149
Аз го давам с лъжичка,с шише така и не пожела.Някой път с бисквити.Давам Верея,Млечен път.Само гледам да е с по малък процент масленост

# 28
  • Мнения: 9 973
Аз давам от 6-ти месец.  Разреждам 3:1 с водичка. топля на водна баня до стайна t или ако се чува рев от глад в МВ за 5- 10 сек. Откакто е на кисело мляко расте по- бързо и никога не сме имали каквито и да било проблеми ! Simple Smile
Peace давам и с бисквити за закуска(сутрешна или следобедна)

# 29
  • sf
  • Мнения: 10 129
от няколко дни му давам Кисело мляко. Купувам Борчвор 2%. Чувала съм,че за бебетата не е добре да е много маслено.
разреждам горе долу-1:2. С  топла вода, студено не давам

# 30
  • Мнения: 2 231
И аз се чудя дали да не почна да й давам по млако кисело мляко, дали е време? newsm78 Преди работех в кв. Борово и там имаше едно малко фирмено магазинче на Бор Чвор, но иначе не съм го виждала по магазините. Някой знае ли къде се продава в района на Дружба, Младост? newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
След навършването на 1 годинка давам 1. Био кисело мляко; 2. Елена; 3. Герма (в този ред на предпочитание), но задължително 3.6 %! За бебетата точно тази масленост е важна, а не нишестето!
С лъжица, извадено между 1 и 6 часа от хладилника преди консумацията. Нищо не им става....

Но гледай до 2 г. да не спираш АМ...

# 32
  • Мнения: 2 231
Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

# 33
  • Мнения: 1 483
Давам Бор чвор 3,6. Отварям кофичката и остатъка съхранявам в хладилника. Преди да му давам пак, го оставям на стахна Т.
и аз така и същото мляко

# 34
  • Мнения: 46 492
Не разреждам, не подслаждам, давам от хладилника.
Бор Чвор 3.6%.
След навършване на 1 г.

Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

Аз го давах като следобедна закуска.

# 35
  • Мнения: 2 231
Не разреждам, не подслаждам, давам от хладилника.
Бор Чвор 3.6%.
След навършване на 1 г.

Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

Аз го давах като следобедна закуска.
В смисъл вместо каша ли? или между храненията? Извинете ако са ми глупави въпросите  Blush, ама предпочитам да чуя опита на майките, щото и без това педиатърката почти нищо не ми казва.

# 36
  • Мнения: 46 492
Ами аз каша не съм давала много  Laughing за следобедна закуска, да, може бисквити, пасиран плод или просто натурално. Но след годинка Peace

# 37
  • Мнения: 514
Аз го давам м/у храненията !В 12 яде и някъде към 14 давам 80мл. кисело мляко с 2-3 бисквитки Плазмон /има и бебешки други или закуска/!После се храним в 17:30-18 часа!

Както се вижда сме под 1 годинка и смятам че няма лошо да се дава по-малко без да се замества някое от основните хранинея! Peace Peace Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам й пълномаслено. Обикновено Родопея, Бор Чвор, Верея. Или го изкарвам от хладилника малко преди да го яде или го слагам в микровълновата за съвсем малко - за секунди.

# 39
  • Мнения: 78
Знам че когато е много маслено запича.
А за това кое е най- добро в момента не знам,но правихме изследване в училище преди време на кисели млека(химически техникум) излезе че най- качественото мляко,в което има най- много от лактобацилус булгарикус това е "русалка",но това беше преди няколко години,сега има мноооого нови млека и не знам дали русалката е пак със същото качество като тогава.

# 40
  • Мнения: 2 897
Вече отворената кофичка от кисело мляко съхранявам в хладилника.
Не го топля,  давам го така-направо. Аз също не обичам да ям топло кисело мляко.
Не го разреждам също-храня го с лъжичка направо от кофичката.
Пълномасленото на Бор Чвор от 3,6% е киселото мляко, което съм избрала да предлагам на сина си.

 Peace

Пълномаслените Герма и Елена също са добри.

Подкрепям Peace
Давам киселото мляко по същия начин.

# 41
  • София
  • Мнения: 978
Давам на сина си Верея 4,5%, когато беше на 1,2г. направо от хладилника, не затоплям и не разреждам

# 42
  • Мнения: 163
Кисело мляко поднасям предимно като следобедна закуска с бисквитки. Понякога давам от кофичката разбъркано с малко захар. Използвам Родопея или Верея.

# 43
  • Мнения: 8 223
Давам му го с лъжичка. Понякога направо от хладилника, понякога го вадя около 30мин преди това да постои на стайна температура. Не ми се налага да го съхранявам отворено. Виктор обикновено изяжда около половината, а понякога и повече. Каквото остане го омитам набързо. Всички вкъщи обичаме кисело мляко и се зареждаме всеки ден. Купуваме обикновено с 3.6% масленост.

# 44
  • Мнения: 4 447
По принцип го давам с лъжичка  Mr. Green

Но, ккогато синът ми беше малък
съм чела разни трикове тук,
когато детето отказва АМ.

А именно: пробвай да сложиш
1-2 лъжички к.мляко в АМ-то, за да се
промени вкуса и опитай.

Може да мине номера  Crazy

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Съхранявам го в хладилника. Вадя го половин един час преди ядене. Разбивам го добре и дъщеря ми го изпива. Купувам Герма 3,6%.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 588
Въведох го след 11-я месец. Съхранявам в ладилник отворената кофичка и гледам да го извадя предварително, че се мръщи, когато е много студено. С бисквити категорично го отказва засега, така че го давам чисто -  с лъжичка. Най-често давам Герма или Бор Чвор винаги 3,6 %.

# 47
  • Видин
  • Мнения: 685
Аз давам кисело мляко от 8 мия месец заради запека, но то не помогна особено, както и да е. Давам мляко Елби 3,6%, разреждам 2:1 (160 мл мляко и 80 мл вода). Съхранявам го в хладилник, но той яде 1/2 сутрин и 1/2 вечер, а преди ядене го притоплям в микровълновата Peace

# 48
  • софия
  • Мнения: 14
защо всички мислите,че по-високата масленосте по-добра???
Прочетете в състава на всички адаптирани млека пише ОБЕЗМАСЛЕНО!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 15 216
Пак ще се самоцитирам по този въпрос:

Ето една от многото теми, в които това е обсъждано: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214665.msg4714191#msg4714191

Копирам си единия от постовете в нея:

Предполага се, че до навършването на 1г. бебетата приемат само кърма или АМ и едва след това започва да им се дава обикновено краве мляко-прясно или кисело.
След навършването на 1г., поне до 2 годишната възраст, на децата е препоръчително да се дават пълномаслени млечни продукти.

Знам, че в разни сайтове за детско хранене по този въпрос няма никакви противоречия. Сега ще поровя малко и ще дам цитати.

Ето първия:

От тук: http://www.eatwell.gov.uk/asksam/agesandstages/childrenandbabies/#A219842

Should children have full-fat or semi-skimmed milk?
Milk is an important part of a child's diet. It's a good source of energy and protein, and contains a wide range of vitamins and minerals. Milk and milk products are rich sources of calcium, which growing children and young people need to build healthy bones and teeth.
At about one year old, when a baby has been weaned from the breast or bottle, a switch to full-fat cows' milk can be made.
Children under two years old need full-fat milk because it gives them the extra calories and vitamin A that a younger child needs.
Children between the ages of one and three need to consume an average of 350mg of calcium a day. About 300ml full-fat milk (three–fifths of a pint) would provide this.
Semi-skimmed and skimmed milk contain at least the same amount of protein, B vitamins, calcium, magnesium, phosphorus, potassium and zinc as full-fat milk, but less fat.
Once a child is two years old, he or she can start drinking semi-skimmed milk as long as they are eating well and having a wide range of foods. However, skimmed milk isn't suitable for children under five years old. It's too low in calories and contains only very small amounts of vitamins A and D, all of which children need.
It's important to note that although milk provides a range of nutrients it doesn't contain a significant amount of iron or vitamin C, both of which are also very important for growing children.


От тук: http://www.fda.gov/opacom/lowlit/feedbby.html
When Can You Switch To Whole Milk?
You can stop feeding formula and start whole milk around your baby's first birthday. But do not give your 1-year-old reduced-fat or no-fat milk. These kinds of milk don't have enough fat and calories for your growing toddler.

Or you can continue feeding your child breast milk for as long as you want.

Warning:
Don't give your 1-year-old reduced-fat or no-fat milk!


От тук: http://www.bchealthguide.org/healthfiles/hfile69c.stm#E46E7
What about cow's milk?
Breastfeeding is recommended until your baby is 2 years-old and beyond. When your baby is 9-12 months old and taking a variety of iron rich solid foods, it is okay to start substituting whole milk for breast milk or formula.
Babies and toddlers need fat for brain development, so choose whole milk until 2 years of age. Lower-fat milk (1% and 2%) can be offered after 2 years of age. Other drinks such as soy or rice beverages may be offered after 2 years of age, but check the label to make sure they are fortified with calcium and vitamin D.
If you choose whole goat milk, make sure it is pasteurized. Most goat milk does not contain vitamin D, in which case your baby would need a vitamin D supplement.


От тук: http://www.health.gov.ab.ca/public/InfantFeedingGuide.pdf
Не мога да го копирам, заради формата, но в частта "Mealtime for baby" също е посочено, че нискомаслените млека не са подходящи за деца под 2 години.

и т.н, и т.н., и т.н.




# 50
  • Мнения: 55
Аз лично подквасвам сама млякото за детето си, защото не съм сигурна какво слагат в купеното от магазина. Ако трябваше да купувам обаче бих купувала от по-евтиното с по-малкото масленост, защото според мен в скъпите млека слагат и нишесте за сгъстяване. Как ще ми обясните например защо като купя данон млякото не се подквасва, а от мляко младост става чудесно.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
По принцип го давам с лъжичка  Mr. Green

Но, ккогато синът ми беше малък
съм чела разни трикове тук,
когато детето отказва АМ.

А именно: пробвай да сложиш
1-2 лъжички к.мляко в АМ-то, за да се
промени вкуса и опитай.

Може да мине номера  Crazy
хм....интересна идея,ще пробвам.Все още сме си на АМ,но по-натам ще опитам ако пак почне с номерата Joy

# 52
  • Мнения: 236
Аз лично подквасвам сама млякото за детето си, защото не съм сигурна какво слагат в купеното от магазина. Ако трябваше да купувам обаче бих купувала от по-евтиното с по-малкото масленост, защото според мен в скъпите млека слагат и нишесте за сгъстяване. Как ще ми обясните например защо като купя данон млякото не се подквасва, а от мляко младост става чудесно.
А от къде взимаш млякото прясно?От магазина ли го купуваш или от кравата на съседката?Аз лично съм против млеката взети от някого да се дават особено на деца.Не искам да подхващам спор,просто лично мнение...

# 53
  • Мнения: 52
аз давам кисело мляко 3.6 масленост, защото съм чела някъде, че надеца до 2 или 3 години се дава 3.6 а после може и помалкомаслено. не слагам никакъв подсладител, само мляко и малко водичка. Загрявам във МФ за кратко. понякога давам и плодово мляко. приятелка слагаше сронена бисквитка за похубав вкус. На детето му харесваше много.

# 54
  • Мнения: 569
 Давам му от скоро за десерт на обяд по няколко лъжички
 Купувам "На баба"- кафчвото- 3.6%
 Предлагам направо от хладилника ,много  рядко го вадя по-рано от хладилника
 

Общи условия

Активация на акаунт