Фаталната 13-та Хасковска, пролетно-лятна

  • 17 632
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Хасково
  • Мнения: 995
Здравейте!

И аз се завръщам на хоризонта с нови сили, ако въобще може да се каже, че са ми останали такива след вчера и днес  Crazy

Добре дошли на новите мами!
Туки няма да намерите еднозначен отговор къде да предпочетете да родите   Naughty

NadiaNGX,
не се засягай, но от писанията ти съдя, че въобще нямаш представа за какво става въпрос  в частните клиники. За това моля те, въздържай се от резки коментари като този с водата  Wink

Сутиени за кърмачки в действителност има в почти всеки магазин за бельо. Аз си бях купила такъв за около 6 лв. от едно магазинче до зала "Дружба".

Лек ден на всички!

Не ти отговарям защото съм засегната!
Имам си представа за какво става дума в частните клиники! Да имам си представа и от цената която трябва да платиш - много добре ще е ако всяка жена би могла да си позволи лукса!

Според мен момичето не прави избор м/у частна клиника и държавна ? Ако е така не съм я разбрала правилно!
На мен ми предложиха да родя в Пловдив в държавната болница според акушерката в консултацията така правели вече повечето хасковски майки!
Всеки си преценя сам!

# 31
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
да, вярно, че някой ходят в Пловдивското АГ, което и на мен ми се струва твърде странно newsm78 !? чувала съм, че условията били по-добри, както и специалистите, да не се налага де...да се доказват. иначе в частните криники, не само вода, ами каквото си поискаш, ще ти донесат. близките ти са при теб и при бебето на свиждане или в стаята ти, ако жената до теб няма против /разбира се, по принцип няма/ или в специално помещение за тази цел. това е голяма разлика от АГО-то, където висянето по прозорци и тегленето на въженца е т.нар.посещение от близки. за парите, дали ще кихаш тук на някой под масата, както правят повечето  и ще плащаш на анестезиолог и пр./защото упойката е някъде в необозримото бъдеще/, излиза почти същото. най-основателната причина да се чудя навремето беше точно това, да не притеснявам таткото и да го юркам, като дойде момента, но пък това го реших, като планирах раждането, което е малко компромис, но то и със секциото е почти същото, така че, ако не държиш бебето да те изненада, ти го изненадваш  Mr. Green
абе, друго си е, поне за мен разликата е осезаема. така и на трето раждане мога да се навия, ама нямам нерви с тия девет месеца... ooooh!

абе, я кажете, някой да предлага квартира в района на зала Спартак?

didika, добре си ни дошла!

pechovska, благодаря, че сподели. ще взема и аз да помисля по въпроса.

# 32
  • Мнения: 2 631
Мами с деца в 8-ма ясла, а и други,
считате ли за нормално, децата да излизат по пантофи в двора!? newsm78
Аз просто недоумявам. Close
Днес питах - така било - дворът бил метен, пръскан и пр., вечер родителят първо "забира" обувките отвътре, а после и детето. Shocked
Ами нали после с тези пантофи ходят вътре по килими и пр., пипат, лапат ръце...
Не знам, аз ли не разсъждавам правилно, що ли!?

# 33
  • Мнения: 1 190
Еее чак пък по пантофи Rolling Eyes, явно на някои лели не им се работи, аз за това не си пуснах детето на ясла, имам чувството, че е голяма анархия..

Миленка, подкрепям мнението ти за частните клиники, Надя ще ме прощаваш Peace

Весел и ползотворен ден Hug

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 10:14 от Toni4ka

# 34
  • Мнения: 115
   Моите впечетления са, че в детските градини не е по-различно от яслите. Излизат си по пантофи и това е..... Когато попитах защо, отговора беше като този на Енвиа. А да не ви казвам, че в яслата тази година не са ги изкарвали навън, "защото още било студено".

  Лек ден! Hug
 

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 16:01 от Y a n a

# 35
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аболютно подкряпям Mit*bul по отношение на частните клиники  Peace

Надя,
не мисля, че имаш причина да се засягаш. Знам, че не всички могат да си го позволят  Confused Жалко, но такава е действителността в момента в България. Дано в бъдеще нещата да се променят.


Що се отнася до яслите, и аз все се чудя защо не ги изкарват когато е хубаво времето  newsm78 А уж щели да събират пари за кофички и лопатки  Crossing Arms Ами за какво са им след като децата стоят вътре ooooh! А според мен ги изкарват по пантофи, защото така им е по-удобно. Не че ги оправдавам, но да събуят и обуят около 20 деца, да вързват толкова връзки и да закопчават ципове малко може би им идва множко  Rolling Eyes Вярно е, че метат всяка сутрин  Peace

Лек ден!

# 36
  • Мнения: 1 103
Да аз също вчера се учудих че децата са навън по пантофки ,даже не обърнах внимание и щях така да си я взема .Не го намирам за правилно но така са преценили  Thinking.
Аз искам да питам в нашата 8-ма всла и другите разбира се  дали дават на децата ни ФЛУОРНО МЛЯКО newsm78.

# 37
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Аз искам да питам в нашата 8-ма всла и другите разбира се  дали дават на децата ни ФЛУОРНО МЛЯКО newsm78.

де да имат късмет само... Shocked не могат да си позволят нещо подобно без родителско съгласие. но пък за нашата градина не съм чула за подобна "инициатива"! Naughty

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 13:39 от mit*bul

# 38
  • Мнения: 1 190
... А според мен ги изкарват по пантофи, защото така им е по-удобно. Не че ги оправдавам, но да събуят и обуят около 20 деца, да вързват толкова връзки и да закопчават ципове малко може би им идва множко  Rolling Eyes Вярно е, че метат всяка сутрин  Peace

Лек ден!

Напротив това е част от работата им, аз пък не ги оправдавам, хайде тогава да ги оставим "да си лафят и да си пият кафенце" цял ден.
В градинката където ходи Вили не съм видяла подобно нещо, обаче ако видя няма да си замълча Wink

# 39
  • Мнения: 1 103
Ами  Митбул като чета  из другите форуми незнам кво да си мисля  Thinking
Има подписки ако не искаш детето ти да приема флуорно мляко аз аз тук не съм  чула ама ... newsm78  знам ли идва ми да   #Cussing out #2gunfire

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 15:44 от sisil76

# 40
  • Мнения: 115

И аз не съм чула да дават такова мляко, но нямам никакво желание децата ми да пият от него!

Дано не посмеят да дават без предупреждение, че.......

# 41
  • Мнения: 2 631
Понеже съм още бясна заради пантофите, да кажа, че не е никакъв проблемът, да се сложат обувките, които по принцип са с лепенки /а ако не са, да се изискват точно такива обувки/, на 15 деца. Да не говорим, че най-вероятно повечето и сами си ги обуват, ако им се даде тази възможност. Ако пък това представлява сериозен проблем за персонала - тогава просто не са за тази работа. И никакво метене, миене или пръскане на двора не е достатъчно, та пантофите да си останат така чисти, както ако не се ползват за навън.
 Close

Рядко се впрягам относно порядките в ДЯ/ДГ, респ. не искам, да знам и не питам, по какъв начин гледат децата, т.к. ако знам ще се нервя, обаче това с пантофите е просто очеизвадно! Stop

За млякото - нямам мнение - и менюто не им чета. Вечер синът ми докладва, какво са яли, ако си спомня.

Тоничка, в ДГ № 2 няма такива изпълнения.
Peace

ВЕСЕЛ УИКЕНД! Hug

# 42
  • Мнения: 1 190
Envia, уикенда сигурно ще е приятен, макар и дъждовен, обаче пък за работещите - кратък  Whistling

# 43
  • Мнения: 2 631
Аз съм от работещите, затова досаждам тук. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 190
Аз съм от работещите, затова досаждам тук. Mr. Green

 Усетих аз тази раота Grinning 
И аз!

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 09:58 от Toni4ka

Общи условия

Активация на акаунт