Разлика между атопичен и себореен дерматит!?!?

  • 3 213
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Извинявам се ако темата ми не е за това място ,но се надявам така , че повече майки ще я видят и ще си изкажат мнението.
Сина ми има себореен дерматит почти от както се е родил.Водих го при двама дерматолози , които ми казаха , че себорейния дерматит не е алергия, и няма нищо общо с храната.Предписаха кориткостероиди , които не ни помогнаха и детето така и не се оправи , но аз го мажа с ДР Тайс и се надявах , че ще го израсте.
Обаче скоро ни се наложи да го заведем на гастро , защото много повръща и тя ни каза , че има рефлукс , както и , че себорейният дерматит показва , че детето има АКБМ ! Shocked
Вече незнам какво да правя, разбих се да пазя диети(кърмя го), а детето не се повлиява .От прахчетата според мен повръща повече, незнам има ли алергия няма и въобще каква е разликата между двата дерматита!И как да разбера дали детето ми има АКБМ!Много съм объркана !

# 1
  • Мнения: 8 163
Атопичният дерматит е хронично, сърбящо възпаление на горните слоеве на кожата и често се проявява при хора, които имат сенна хрема или астма, както и при такива, чиито преки роднини страдат от сенна хрема или астма.


Себорейният дерматит също е хронично възпаление, но то предизвиква жълти, мазни отлагания по скалпа и лицето, понякога и по други участъци на кожата. Причината е неизвестна.


Ако знаеш английски, ето цялата статия. В нея са описани най-различни кожни заболявания, симптоматиката и методите на лечение.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Да не е само запис. На моя син му поставиха диагноза себореен дерматит не зависел от храна. Друг лекар, след 2 месеца каза атопичен дерматит, зависи от храна, спрях млечни, бобови, колбаси, домати, праскови, ягоди не съм консумирала просто не им е сезона така или иначе, обрива си е все така. Днес имахме час за лекар в София, но го отмениха, след празниците ще ходя за 3 мнение.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 235
Дано се разбере от какво за обривите и детенце бързо ги израсне. Ще следя темата, че и малката има пъпчици по бузките и ще я водя на дерматолог.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И сина ми  е със същия проблем. Обиколихме много кожни лекари, вкл. и алерголог и всички бяха на различно мнение. Диагнозите бяха много - АБКМ, атопичен дерматит, себореен дерматит, екзема. Изписаха му сигурно почти всички видове кортикостероидни кремове. С някои от тях го мазах, когато положението беше критично, но помагаха за кратко. Спряхме да ходим при каквито и да  е било лекари, защото се измъчихме и ние и детето. Надеждата ми е да го израсте по-скоро, в лекари вече не вярвам и няма да стъпя при друг. Не вярвам да не съществува някакво адекватно лечение за това заболяване, което да не е свързано с използването на кортикостероиди. Единствено може би ще опитаме с хомеопатия, дано тя помогне. Както виждаш нищо обнадеждаващо не мога да ти кажа. И аз кърмих сина ми до 9-ия месец, като бях на диета през това време без видим резултат, макар, че всички близки настояваха да спра да го кърмя, защото това била причината  Close. Е, спрях, но не заради тях, а защото вече нямах кърма, започнах да му давам хипоалергенно мляко и обрива си е все още налице. Смених праха за пране, разредихме къпанията, използвам специална козметика, но нищо.

# 5
  • Мнения: 8 163
Възможно и да го израстат, наистина. Или около 2 годишна възраст, или в тийн годините. Дай Боже!

# 6
  • Мнения: 35
Аз съм на 24 и още не съм го израснала,и на мен са ми поставяли много и различни диагнози,така и до ден днешен незнам със сигурност какво е,но след десетки лекарства,мазила и тем подобни,ми помага единствено Еудермол,съдържа алантоин,глицерин,млечна киселина,пчелен восък и урея.Не е скъп,а действието му е страхотно,няма кортикостероиди и други вредни съставки,консултирай се с педито дали може да се използва от деца,но не мисля,че ще навреди.Но попитай лекар все пак.Успех

# 7
  • Мнения: 1 447
Не знам каква е разликата.Синът ми имаше ситни червени пъпки по бузата и брадата които ставаха на рана.Водила съм го на дерматолог,алерголог и всеки ни казва различна диагноза.Единия алергия към белтачините на млякото,друг атопичен дерматит.Мазали сме с какво ли не,медицинска козметика,хипоалергенни млека и от нищо не минаваше.Докато мажех с кортикостероидни кремове завяхваха и после отново се появяваха.В един момент спрях всички видове кремове и оставих само хипоалергенното мляко и да ви кажа пъпките в рамките на 10 дни изчезнаха.А сигорно го бях мазала с над 10 вида лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт