Как се справихте дами със...

  • 3 211
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте на всички.   bouquet
За първи път пиша тук, но пък редовно ви чета. Та питането ми е мили дами, как се справихте с шока /или поне при мен е/ от това, когато обичаният от вас човек ви покани да живеете заедно? Другото, което е, че ще живеем с родителите му /аз се разбирам прекрасно с тях/, но уж сме се разбрали да е докато си стъпим на краката. Сигурно е, че аз няма да позволя да е и по друг начин. Все пак сме млади хора и сме си самостоятелна бойна единица. Но, като че ли не това чак толкова ме притеснява. Искам да съм с този човек,  повече от сигурна съм и би трябвало да съм се побъркала от щастие,а то.... панирала съм се от страх Confused. Не за първи път живея с мъж, но за първи път ме канят да живея в нечий друг дом.

Ще се радвам на всякакви мнения и препоръки и весели празници на всички!

# 1
Никога не бих отишла да живея с родителите на някого, било то и на мъжа, когото обичам, въпрос на характер.
ще се чувствам не на мястото си, гледана под микроскоп, като неканена гостенка и много други негативни неща.
Не можете ли да живеете по отделно докато се закрепите или да си наемете нещо малко и временно?
Иначе се подготви за големи разочарования, едно е да се разбирате като си им дошла на гост, друго е да им се натресеш.

# 2
  • Мнения: 2 309
Бъди сигурна,че разбирателството м/у теб и родителите му ще се изпари и ще изпадате в конфликтни ситуации редовно!!!
Това,докато си стъпите на краката,може да се превърне в "да си плюфаш на петите и беж да те няма!"

# 3
  • Мнения: 281
За мен не беше шок.Беше много щастлив момент... hug
Когато той ми предложи аз знаех,че ще живеем сами  в неговият апартамент и приех без да го мисля. Heart Eyes
Ако живееше майка му или някой друг от родата бих се замислила,защото не бих приела да живея под един покрив с майка му,сестра му или който и да било Crossing Arms.Особено пък след като ги опознах...... Joy
Има начини....... newsm10.
За предпочитане е отделно да живеете smile3521!

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
А той какво разбира под стъпване на краката? Къща, вила и кола и отгледани деца? Да ти предлага да живеете отделно, разбирам, но той те кани да живеете у неговите родители, което е тъпо. Ако е мъж на място ще намери, ако ще да е най-мизерното жилище под наем, но ще сте сами от самото начало.

Ние от самото начало сме сами и само съм била на гости при свекървата.

# 5
  • Мнения: 1 897
Не бих живяла в дома на родителите на съпруга си, колкото и прекрасно да си мисля, че се разбирам с тях.
На твое място, ако обичам човека и ако се чувствам готова да споделя живота си с него  бих приела предложението само в случай, че ми предлага наш  (не непременно собствен), а не чужд дом.

# 6
  • Мнения: 196
Олекна ми като заживяхме заедно ,защото постоянно си влачех багаж с мен,бельо като спя в тях я дрешки за другия ден ,а това а онова - мъкааа мъкааа .Как не ми излезе прякор Яна-торбата се чудя Joy

# 7
  • Мнения: 3 376
И аз не бих се съгласила да живея с нечии родители!Категорично не-две поколения на едно място не се разбират и непременно ще си развалите отношенията.

И на мен ми стана любопитно какво значи "докато си стъпите на краката"?А ако стане след 20 години?По-добре излезте на кварира,поопознайте се,поживейте заедно и ще видите ще го бъде ли или не.

И е нормално да си шокирана-все пак отиваш в нечий друг дом,трябва да се съобразяваш с други хора,с техните навици,порядки и т.н.,с характера им..Нямаш си собствено местенце,аз бих се чувствала като на гости през цялото време.

# 8
  • Мнения: 46 508
И аз съм против съжителство с роднини  Stop ако искаш да си запазите добрите отношения, изнесете се на квартира.

При мен шок нямаше, запознахме се на един купон в моята квартира и той просто не си тръгна  Mr. Green

# 9
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Много е хубаво да живееш заедно с любимия под общ покрив, но сами Peace
Аз не знам ако живехме заедно с родителите му дали бих се чувствала толкова свободна както сега, живели сме заедно с баща му за две седмици преди да се преместим ...вярно че беше доста търпелив и гледаше да не се пречка, но не си е работа за по дълго време, така че ако можете да направите така че да живеете сами......не се замисляйте Peace

# 10
  • Мнения: 575
Няма нищо по-постоянно от временното Mr. Green
Аз не бих отишла, ако може да осигури ваш дом - да те кани, ама да живееш с техните е куца оферта.

# 11
  • на майната си
  • Мнения: 425
То си е за шок, не те кани да живеете двамата, а с роднини Simple Smile.
Аз не бих отишла, За по кафе след преспиване не съм имала нищо против миналите ми кандидат-свекърви, но за живеене с тях  Naughty не.
Намерете начин да се отделите и тогава ще е наистина живот с любимия, другото е натискане, чакане за мокри помещения, компромиси и натрупване на напрежение. Успех!

# 12
  • Мнения: 674
И аз не съм фенка на съжителство с родители Wink

# 13
  • Мнения: 2 556
И според мен не е добре да заживявате с роднини. Ще се почнат едни битовизми, ще се чудиш с кой акъл си се навила изобщо да идеш там. Самата аз нямам опит, но всички приятелки, съжителствали с роднини, в един момент - около втората година - изпадаха в криза, а изнасянето на "младите" биваше съпроводено със скандал (разбира се, не ти го пожелавам, но явно така става в реалността)

Ние живяхме у нашите за 1 месец точно след като се роди първото ни дете. Не бих повторила това, хем при нас наистина беше временно - за 30 дена -  и реални проблеми не е имало никакви. Настоявай да живеете отделно - хиляда пъти по-добре е.

# 14
  • Мнения: 945
Когато двама души zаживеят zаедно неминуемо се стига до проблеми от типа "Капачката на пастата zа zъби, чорапите на пода и тоалетната чиния" и други битовиzми. В такива моменти е най добре да сте си сами, zа да можете  ако трябва да си спретнете едно скандалче и да решите проблема. Ако не го направите на момента в мига, в който ще почнете да живеете отделно това може да се превърне в сламката, която обръща колата.
Истината е, че ти ще живееш не с любимия, а със сина на майката на любимия си, а това в повечето случаи са 2 раzлични личности.
Моят съвет е не го прави...

Общи условия

Активация на акаунт