Препарати за съдомиялна - 2 част

  • 112 329
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Разгaдах съдомиялната.Пише,че трябва първия път да се напълни отделението за сол с 1 л вода и да се сложи сол съответно.Така ,че старта се отложи.Някой ползвал ли е сол Bingo?Само се чудя хапчето къде да сложа.Чела съм ,че някой го слагат на дъното.

# 16
  • Мнения: 289
За моята съдомиялна в упътването изрично е записано, ако се ползват таблетки 3 в 1 да не се слага допълнително сол. Ама аз все пак се чудя, защото водата в Пловдив е много твърда. Ползвала съм машината 4-5 пъти досега и нещо не съм много доволна.  Съдовете не са сухи и са на капки. Незнам защо не ги изсушава и на какво може да се дължи това.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Виждам, че си от ВАрна- трябва ти сол, въпреки комбинираните таблетки. Но я нагласи на минимума. Освен ако не ти се изключва подаването на вода през йонообменника. Но това май много малко машини го правят, така че не едва ли е така.

spinki, сушенето е част от програмите, да. Пробвай да увеличиш малко гланца- спомага за сушенето. И пробвай друга програма , не кратка. Кратките не сушат добре по принцип. Аз имам наблюдение само за една машина Електролукс- също не мие много добре. ползваш ли сол- намали я малко. Белите петна може и от предозиране на сол да са, ама може и от малко гланц да е. newsm78. А пробва ли и различни марки  препарати?

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 249
  И аз имам бели петна по чашите и се чудих от какво са. Явно е от солта. Ама сега не знам как да намаля на минимум. Моята миялна е Аристон. Солта е долу в един отвор. Отгоре се завива един голям капак. Не виждам никакви маркировки по него или деления/ ама, че обяснения дадох ама като не съм наясно с термините/.

# 19
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Джемма, както казах, досега съм ползвала само комбинирани таблетки на Калгонити и Апта. Отделни препарати не съм слагала. Сложих сол в машината по съвет на Диди и наистина първия път бяха добре, но след това всичко се върна пак обратно. Може би трябва да пробвам да намаля солта, защото няма как да я извадя. Или пък да пробвам с отделни препарати. Пускала съм я на всички програми и ефекта на мокрото и сушеното е един и същ.

Вемите, солта и на моята е там където си описала.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вашите миялни имат ли отделна програма за сушене или е част от общото миене? При моя Електролукс е част от цялата програма, но като отворя всичко е мокро и на петна. Много бавно съхнат. Пък може и да е нормално, ама като незнам - питам. Embarassed
И моята е Електролукс. Заредила ли си с гланц отделението? Ако не си го направи и ще имаш добър резултат.

# 21
  • Мнения: 4
Spinki, имоята съдомиална е като твоята (бях те питала за упътване). Аз ползвам таблетки калгонит "all in 1" без добавени сол и гланц. Нямам бели петна по съдовете. Случвало ми се е няколко пъти (2 или 3пъти) съдовете да са доста мокри. Измих филтъра добре и след това съдовете бяха добре подсушени. На два пъти имах недобре измити чаши и бурканчета, но беше от неправилно подреждане на съдовете.
Според мен трябва да пробваш с намаляване на сол и евентуално ползване на гланц.

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, както казах, досега съм ползвала само комбинирани таблетки на Калгонити и Апта. Отделни препарати не съм слагала. Сложих сол в машината по съвет на Диди и наистина първия път бяха добре, но след това всичко се върна пак обратно. Може би трябва да пробвам да намаля солта, защото няма как да я извадя. Или пък да пробвам с отделни препарати. Пускала съм я на всички програми и ефекта на мокрото и сушеното е един и същ.

Вемите, солта и на моята е там където си описала.

Намали солта на минимума и увеличи гланца- мокрите съдове са от недостатъчно гланц. Peace

vemite, при мен регулатора за солта е долу-горе по средата на лявата стена на миялната, не е на дъното,където е отделението и капачката. Не занм как е при Аристона- виж в упътването. Peace
Със сигурност с нашата вода , дори и при комби таблетки ти трябва минимално количество сол- заради регенериращата смола.

# 23
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Ako ще слагам сол и гланц, то се обезмисля ползването на таблетки. тогава по-добре отделни препарати, иначе златни ще ми излязат. Филтъра го чистя след всяко миене.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Точно това е лошото на таблетките- изчислени са за някакви средни стойности, които не на всяка вода подхождат. С отделните препарати можеш да варираш. Но ако не си доволна от таблетките, това така или иначе обезсмисля ползването на таблетки. Трябва д апробваш и всичко поотделно, за да знаеш дали е по-добър резултата. Аз също ползвам таблетки понякога, но не комбинирани. Салгам сол и гланц отделно+ таблетка, най-доволна съм от Медикс 2 в 1, Калгонит Power Ball и Кларо- последно тях пробвах и останах очарована, решила съм като свърша всички останали препарати, които си накупих да ползвам тях . Зелена опаковка беше, не бяха комбинирани от типа 15 в 1.

# 25
  • Мнения: 44
За да не отварям нова тема...може ли едно въпросче.
Купих си съдомиялна машина(за вграждане)..странното ми е ,че като отворя вратата..тя не се стопира в долно положение  а се връща нагоре...и не можеш да заредиш ако не я придържаш с едната ръка..Питам нормално ли е това ..? newsm78

# 26
  • България
  • Мнения: 430
Не съм чела другата тема и не знам дали е споменавано, но аз ползвам Фрешактив. Препаратите са немски и много добри, според мен дори измиват по-добре от таблетките Калгонит.
Аз също ги ползвам и съм много доволна - 5 in 1, a цената е супер /от Метро ги купувам/. Аз съм с Елекролукс за 5 или 6 комплекта и слагам 1/2 таблетка. Почти винаги слагам ECCO програма - 55 градуса.

# 27
  • Мнения: 72
Според мен колко бързо ще съхнат си зависи от температурата която нагласяш. Аз ги мия на най високата и нямам проблем с сушенето, няма и капки Peace

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За да не отварям нова тема...може ли едно въпросче.
Купих си съдомиялна машина(за вграждане)..странното ми е ,че като отворя вратата..тя не се стопира в долно положение  а се връща нагоре...и не можеш да заредиш ако не я придържаш с едната ръка..Питам нормално ли е това ..? newsm78

Не трябва да пускаш нова тема, а да четеш. Това е обсъждано много пъти. Лично аз преди ден-два отговорих отново на този въпрос в друга тема. естествено, че е нормално- нали ще има вратичка закачена на миляната- като я сложиш, тогава ще стои във всяко едно положение. Peace

# 29
  • Мнения: 1 205
Не съм чела другата тема и незнам дали е споменавано, но аз ползвам Фрешактив. Предпаратите са немски и много добри, според мен дори измиват по-добре от таблетките Калгонит.
От къде купуваш Фрешактив-не съм ги срещала до сега.

Аз ги купувам директно от офиса им в Пловдив, понеже е близо до работата ми, иначе по-нагоре казаха, че ги имало в Метро.
Аз лично ползвам прах и отделно си купувам гланц и сол на същтата марка.
Цената на праха май беше около 5лв и на опаковката пише, че е 5в1.

Общи условия

Активация на акаунт