Цветна снимка

  • 1 748
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • до морето
  • Мнения: 494
Alm@ след цветната снимка няма усложнения, както при финестрацията или друга интервенция.
Ако може да се смята за усложнение при мен се получи силно кървене на втория ден след снимката, което продължи около 4 дни, като интензитет беше като обилен към нормален цикъл. Имах леки до силни болки след процедурата, а следващите 6-7 дни си ме понаболяваше, като наранено място. Пих антибиотик и още едно лекарство за контрахиране на матката, на което не запомних името, но то помогна да ми намалее кървенето.
Между другото при мен резултата е - една непроходима тръба и една изкривена. cry

# 16
  • Мнения: 106
Alm@ след цветната снимка няма усложнения, както при финестрацията или друга интервенция.
Ако може да се смята за усложнение при мен се получи силно кървене на втория ден след снимката, което продължи около 4 дни, като интензитет беше като обилен към нормален цикъл. Имах леки до силни болки след процедурата, а следващите 6-7 дни си ме понаболяваше, като наранено място. Пих антибиотик и още едно лекарство за контрахиране на матката, на което не запомних името, но то помогна да ми намалее кървенето.
Между другото при мен резултата е - една непроходима тръба и една изкривена. cry

Съжалява за това dushka  Hug
и мен ме е страх от резултата и за това май мъничко отлагам, а защо ти се е поличило това  кървене, обясниха ли ти? Че чак и антибиотици ...
 Lali на епикризата пише - Маточна търба - дълга 10-12 см., без видими изменения, запазен фимбриален апарат. Това е.
Опитвам се да се сетя казал ли е нещо за проходимоста доктора, но ....

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Алма,по принцип след снимка се изписва антибиотик,за да се избегне евентуална инфекция.
Според мен са огледали тръбите от вън,имам приятелка,в чиято епикриза пишеше почти същото като в твоята и не и беше вкарвано контрастно вещество.За сравнение ще ти кажа какво пише в моята-Намериха се двустранно кистозни яйчници,направи се фенестрация,направи се хронотубация-и двете тръби пропускат.Но пък не пише нищо за фимбриалния ми апарат нито пък каква е дължината на тръбите.

# 18
  • Мнения: 3 376
Душка, много съжалявам за гадния резултат  Hug Аз преди 2 години като правих ЦС чух подобна диагноза - че единствената ми тръба е навита като маркуч и негодна за употреба. 1 г по-късно правихме лапароскопия и там се установи, че тръбата е изкривена заради огнище на ендометриоза. Пак по време на лапарото д-р Стаменов премахна ендометриозата, и провери проходимостта на тръбата с контрастно вещество - оказа се напълно пропусклива, и правилната й форма се възстанови от махането на ендото.

На мен не са ми назначавали антибиотик след ЦС, и нямах проблеми след това.

Общи условия

Активация на акаунт