уртикария

  • 7 222
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, дъщеря ми е на 12 г. От м.Септември 2007 г е с постоянни обриви по цялото тяло. Ходихме къде ли не, но без успех. Тъпчене с антихистамини, кремове за мазане и т.н.  Обрива обаче се засилва, особено сутрин, когато се събуди, придружен е и със силен сърбеж. Кажете ми от какво може да е това. Много съм объркана и страшно притеснена. Това промени живота и. Помогнете.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не сте ли ходили на дерматолог?
на алерголог?
въобще правени ли са й някакви изследвания???
давате твъред малок информация за да може да се даде някакъв съвет
има ли засилване на петната и сърбежа след къпане?

# 2
 да, водих я при Д-рМустаков алерголога, Д-р Дурмишев кожен лекар, при ревматолог, но никой не казва нищо конкретно само предположения. Направих всякакви изследвания, кръна картина, деференциално броене, хормони, АНА скрининг, АST. Предписват  антихистамини и това е. Тръгваме си поживо поздрово, но проблема си остава, а сърбежа и обривите са ужасни. Не знам къде да я водя и какво да предприема. Много съм разтревожена. Това не е ден не е два, а цели 8 месеца.

# 3
  • Мнения: 33
да не би да е от прах за  пране,пробвай смени го,друго за което се сещам е да я изполива6  със сварен 4ай от лаика или със смрадлика.при нас помага.а на вас ако не ви помогне поне ниама да ви навреди.а детето пило ли е много лекарства<аб>,при нас бе6е от антибиотици.слава богу оправихме се,но това трая  6 месеца.успех дано по скоро оздравеете.

# 4
  • Мнения: 289
Не съм от най компетентните, но да споделя за уртикарията на брат ми. Появи се като беше на 14г някъде, ей така от нищото, целия се обрина от вътрешната страна на ръцете краката, корема, хроли и страхотен сърбеж.  С какво ли не го лекуваха, диети спазва и т.н. Освободиха го от казармата заради нея. И накрая мина от само себе си. Пак се появява, но вече изключително рядко. Може и да е от пубертета Thinking При него основно се появяваше от топло, студено и като е напрегнат. Confused

# 5
  • Мнения: 919
И ние миналото лято изкарахме 4 кошмарни месеца с обриви.Голямо гадаене беше. #CrazyСменихме 4 доктора,то не бяха обриви от морето,от водорасли,от пясъчника,от басейнчето и какво ли още не. ooooh!Сменяхме прах за пране,дрехи,храни...Мазахме с гадните кортикостероиди,пихме антихистамини...И тъкмо щяхме да ходим в Бургас за тест и сама разгадах загадката.Алергия от натуралните сокове от праскови.Вече почти година откакто не е имала обрив,но не смея и сок да и дам. Laughing
Пиша всичко това,защото може да ти помогне да се сетиш за нещо при вас... Wink

# 6
Ох, не знам при нас нещата са си все така. Толкова обриви има, че не е истина . Всички казват уртикария, но причината не намират, както и правилното лечение. В паника съм отново.

# 7
Здравейте.Моята дъщеря също е на 9 години и от три месеца от нищото се обрина така и неразбрахме от какво и до ден днешен е така.Ходихме при д-р Мустаков той ни даде един списък с храни които са забранени и храни които са разрешени  за ядене и това.Нищо конкретно.Само предположения.До сега никога не е проявявала някаква алергия към каквото и да е било.Незная какво да правим.Ако може някои да ми даде съвет ще е добре.В момента пие зиртек и витамин С.Само това и чакаме да се махнат обривите евентуално да ни направят тест.

# 8
Здравейте, аз съвет не мога да Ви дам, но мога да кажа, че от почти 9 месеца не съм спряла да ходя по лекари и в крайна сметка НИЩО. Дъщеря ми цялата е в обриви изпила е цялата серия на лекарстава от групата на антихистамините. Правихме тест, но кръвен, правихме хормони, всички кръвни изследвания, ехография, изследвания за автоимунно заболяване и от никъде нещо.
Продължаваме да ходим при Мустаков. Сега ни изписа едни скъпи лекарства, ако има ефект ще споделя, но се съмнявам. Имам чувството, че тези гадни обриви никога няма да изчезнат. При дъщеря ми са много и със силен сърбеж, който от нищо не се повлиява. Последната диагноза е хроична уртикария с неизяснен причинител.

# 9
  • Мнения: 84
Детето има ли цикъл (питам за 12год дъщеря на vara690919).Питам защото при моята дъщеря така се получи.
Да разкажа накратко: Тя беше на 14г когато се случи ей така от нищото-гигантска уртикария -казаха лекарите. Обриви и отоци които растат и се сливат в едно,невъобразим сърбеж и т.н.....Незатихнаха 3 месеца. Ходихме къде ли не ,изследваха какво ли не .Един лекар постави диагноза "Психовегатативна алергия" и предписа успокоителни наред с антихистамините, назначи ни също изследване на зъбите за да се търси скрито огнище на възпаление ,което да не позволява на уртикарията да затихне. Намериха един такъв зъб,пролекувахме го,детето пи един месец успокоителни и чудото се случи-спряхме лекарствата и обрив не се появи.Така някъде 5-6 месеца и после отново. Тогава аз си дадох сметка че е свързано с цикъла ,който беше нередовен. Закъснееше ли и и обривът е налице. Заведох я на гинеколог,той откри кистички на двата яйчника и предписа противозачатъчни. Цикълът стана редовен и обривите съвсем оредняха ,но не са изчезнали съвсем Sad  Гинекологът каза че нямало нищо общо,но аз не съм убедена . От днес тя пак е на Ксизал заради леки отоци и единични уртики,но ме е страх да не направи голям обрив и да стигаме пак до орбазон,а аз съм отново в нета за да търся обяснение... Sad
Защо написах всичко това -ами защото,знаете ли колко съм търсила ей така някой който е сподобно на нашето положение ,просто да споделя ,да обменим сведения ,кой какво е изследвал и т. н......нещо изпускаме сигорна съм.
Другият месец дъщеря ми навършва 16г ,не беше получавала обрив от януари месец ,тъкмо се бях поуспокоила и сега пак. Много лекари казват че както е дошло с пубертета,така и  с него ще си отиде. Това ми е надеждата ,но все пак не мога да не се питам  "Ами ако не мине" и продължавам да търся обяснение и решение.

# 10
Здравейте, аз се радвам, че ми пишете. Да споделя и моите неволи. От месец септември дъщеря ми получи обриви със силен сърбеж, малко след тяхната поява и настина. Вседствие на антибиотик направи гъбична инфекция, пи куп лекарства, всичко си замина само обривите не. В началото на октомври и дойде първият цикъл. И от тогава до ден днешен тя е със уртикарен обрив, който е силно сърбящ. Ходих все при светила и от никъде нищо. какво ли не търсиха, какво ли не пи. Ходих и при хомеопат, но и там нищо.  Много съм отчаяна. Не може да се съблече, а и все се почесва. Аз също  го свързвам с пубертета, но лекарите го отхвърлят като вариант. Все ми говорят за диета за смяна на перилен препарат и кво ли не още. Аз също все си мисля, че нещо изпускам, но....не знам какво е. То светилата в медицината не знаят та аз ли да знам.
 Но не се отказвам продължавам. Искъм да допълня , че дъщеля ми имаше периодични обриви и като малка, но те отзвучаваха за седмица две, а сега цели девет месеца и са различни по форма, вид и начин на излизане. Ако сте от София или околностите можем да се видим дори или да си разменим телефоните.

# 11
  • Мнения: 84
Писах ти на лични.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Здравейте мами.Дъщеря ми е на2,5 годинки и е с диагноза уртикария от месец април.Казаха че може да е от много неща предизвикана.Но аз се притеснявам като чета вашите постове тукВ началото пи Кларитин за 10 дни и нещата отшумяха,но днес отново сме с обриви.Моля дайте ми съвети относно храненето и това към какъв лекар да се обърна освен кожен лекар.Трябва ли да и направя някакви изследвания и какви.Засега отказват да я тестуват защото била много малка.Много съм притеснена.Благодаря на всички които ще пишат.

# 13
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз съм с уртикария. Появи ми се преди 3 год и беше активна може би около 1 година. Смятах, че никога няма да спре. Изписаха ми лекарства по време на които изчезна напълно, но след това зпочна отново.
Сега съм добре - появява се рядко, съвсем не е като първата година и нито ме сърби, нито изглежда толкова неприятно като в началото.
Имам чувство, че от само себе си премина в друга лека фаза.
Бях на преглед при д-р Пeткова в Кожен Диспансер Пловдив - не знам тази лекарка да е някакво светило, но я споменавам защото от кремовете и хапчетата които тя ми изписа спря (макар и после пак да почна).
Ако искате пробвайте, все пак не е задължително само при светила да се ходи, не се знае кое ще помогне накрая.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 481
И аз водих малката при нея.Изписа и Кларитин и нещата се оправих ,но после избиват пак по малко.Добре че има други доволни от нея че поне знам че може да почогне на детенцето ми.

# 15
  • Торонто
  • Мнения: 837
Сега се сещам че ми изписа хапчета Атаракс освен кремовете за мазане, но той май не става за деца...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Засега каза чещом минават от Кларитин обривчетата,ще пие от него.Но четох че ако не се лекува води до много други заболявания които се отключвали в пубертета.Но пък лекарката ми каза че не може детето да се излекува напълно.Просто един път появи ли се ще си я има винаги,освен ако не я израсте.

Общи условия

Активация на акаунт