Цитросепт каксе прилага?

  • 875
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Как и колко да го разредя за да го капя в нослето?
Колко бавно да увеличавам дозата?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
В листовката всичко е обяснено много подробно, за всички случаи на приложение.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
Вчера капах на малката в нослето. В две чаени лъжици преварена вода 1 капка цитросепт. Хубаво разбъркваш. Аз капнах по една капка в ноздра.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може да се използва и 40мл. физиологичен разтвор+2 капки цитросепт. Разбърква се много добре и се капят по 2 капки във всяка ноздра.

# 4
  • Мнения: 2 655
В листовката пише, че капките се приготвят с две една супена лъжица 2 капки всеки път нови #Crazy. И три пъти на ден всеки път нови капки.... Shocked Rolling Eyes Shocked

А поддържащата доза, след като мине заболяването каква е?
Али е 15 кг. давам при заболяване 15 капки три пъти на ден. Много е трудно, защото не го харесва.
А мога ли да направя една чаша сок и да сложа всчките капки и после целият ден да и давам да пие от тях?

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Поддържащата доза е половината от лечебната в твоя случай 7 или 8 аз бих дала 8. По принцип трябва на три приема, но може да ги дадеш и сутрин и вечер по 4 капки. Аз разреждам в 150 мл. сок от морков и ябълка или в прясно мляко. И в двете съм пробвала че не се усеща! Но моите деца изпиват около 300 мл. сок без проблем, не знам твоето детенце дали е свикнало с толкова течност!
В една чаша както ти мислиш сигурно ще се усещат!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
.
А мога ли да направя една чаша сок и да сложа всчките капки и после целият ден да и давам да пие от тях?
Не не може. Капките се капят в сока непосредствено преди консумация.
В прясно изцеден сок от портокал или морков с ябълка не се усещат много. В прясно мляко също не се усещат.

# 7
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Капят се непосредствено преди да се изпие сока защото се окисляват ( свърсват с кислорода от въздуха ) и се губи терапевтичния ефект.
Наистина най-не се усещат в прясно мляко ,но то е отново защото част от активните съставки се  свързват с нещо си  в млякото и пак се губи ефекта. Ако държите да се приемат с мляко трябва да удвоите дозата .Това е което съм прочела в сайта на цитросепт .
В плодови сокове се понася добре.

# 8
  • Мнения: 410
За първи път го дадох преди месец. Постепенно достигнахме дозата.
Борис е 16 кг, давах му лечебно, по 5 капки в 1 кафяна чашка сок.
Честно, и аз почнах да го пия, доста се усеща, но той явно свикна и без проблем го вземаше.
Сега продължавам с профилактичната доза , 3 к. х 3 пъти до края на май.
Аз си правих капките за нос. 3пъти на ден, 1 л. преварена вода с 2 капки, по 3-4 капки в ноздра, както е описано.
Гадно е, особено ако стигне до гърлото. Затова след всяка капка притискам и дищан, за да не ми горчи.
Имаше ефект. Иначе синузита пак ме би "прегърнал"/

Общи условия

Активация на акаунт