Подмяна на сезонния гардероб и прибиране на сезонни дрехи

  • 6 905
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Утре мисля да я свърша вече тая работа.Все отлагам,защото е голяма хамалогия.А децата вече искат летни дрехи,аз им вадя и в гардероба настана хаос.Иначе връхните зимни дрехи са изпрани и прибрани в чували-обикновени,но и аз изкарвам въздуха за да пестя място.Всеки момент ще пера дебелите олекотени завивки и ще извадя летните,но времето засега ме разколебава.Тези кутий за които пишете ми се струват много подходящи за шапки,ръкавички и пуловери-мисля да си закупя от тях.А ботушките и всички омалели обувки давам на едни комшийски деца.

# 16
  • Мнения: 22 522
Това май ми е най-омразната работа. Предвидила съм да я върша тия дни.
Обикновено изваждам всичко от шкафа и го разхвърлям навсякъде. Преглеждам дрехите,  ако има нещо за пране, пера го и така го прибирам. После изваждам и летните. Преди 2 години си взех от тия чували от Телешоп - 3 големини по 2 чувала за 60 лв, на които с прахосмукачката се изкарва въздуха. Вършат страшна работа. Подреждам всичко вътре и прибирам в надстройката на гардероба, която не е кой знае колко голяма. Учудващо колко много неща се побират ....
От оставащите летни неща, пробвам всичко, за да видя кое ще ми стане и кое - не. Обикновено ми е жал да хвърлям и се случва така, че имам дрехи, които само вадя и прибирам, но не съм обличала от години.
Peace саамо дето чувалите,след няколко отваряния и затваряния,се скпаха.

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
МОите летни и зимни дрехи стоят в 2 различни гардероба,но все пак се налага да ги преподредя,да видя кое ще нося и кое не,имам и доста за хвърляне,но ми е жал и на мен.Мисля да ги дам на някои бедни деца.Покрай ремонта поне се отървахме от доста боклуци.
Молци нямам,но ще вкарам някое сапунче в гардеробите за всеки случай Wink

# 18
  • Мнения: 1 477
Днес и аз я свърших тази работа  PartyИзползвах, че мъжо е на работа ,понеже той всичките дрехи си носи  Crazyи в един момент се оказа ,че май няма място за моите  Crazy 3 чувала дрехи отделих, които не са носени с години  Crazy(само от неговите).Сега обаче ме чака голямото пране  Tired...
После отивам до Бриколажа да потърся от тези кутии...Unknown_lady много място ли заемат  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 270
Това ми е най-отвратителният период, хич не обичам тази операция.
Пера, после в чували, опаковам добре, облепвам отвора с тиксо и мятам в надстройката на гардероба.
и аз правя точно така Peace
против молци използвам сапуни - по 1-2 в чувалче

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Свърших тази работа миналата седмица. Дрехите, които няма да се носят през съответния сезон, тъпча в найлонови чували за боклук и мятам под спалнята( пространството под нея е разделено на 4 части и използвам за прибиране на вещи). Дрехите за сезона вадя от чувалите, пера, гладя и редя по гардероби и шкафове.
Същото направих и с детските дрехи.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639

После отивам до Бриколажа да потърся от тези кутии...Unknown_lady много място ли заемат  newsm78

Не, много са компактни. Могат да се сложат практически навсякъде. Има всякакви размери и цветове.

# 22
  • Мнения: 539
дрехите ги пера и прибирам по гардеробите.
Но кажете ми как процедирате със зимните обувки и ботуши-до миналата година перях всички-но окепазих 1 чифт обувки,и сега се чудя какво да ги правя?

# 23
  • Мнения: 3 379
дрехите ги пера и прибирам по гардеробите.
Но кажете ми как процедирате със зимните обувки и ботуши-до миналата година перях всички-но окепазих 1 чифт обувки,и сега се чудя какво да ги правя?

Зимните обувки и ботуши ги почиствам само със съответния препарат за кожата, от която са, измивам ги хубаво с гъба и сапун само отвън. Пера само маратонки и то ако е указано, че може.

# 24
  • Мнения: 4 668
Аз предвидливо си поръчах спалня , която се отваря и отдолу мястото е огромно  Laughing
Така след като изпера и почистя зимните дрехи , просто си ги сгъвам и подреждам там . Подплатена ми е , чисто е и стоят като в гардероб .
За обувките , ако ще ги нося отново си пазя кутиите им - почиствам ги , слагам им обтегачи , прибирам ги по кутиите и пак отдолу .

Дрехи и обувки , които няма да нося повече намирам на кой да дам или изхвърлям !

# 25
  • Мнения: 1 731
Ей,това ми е най-омразната работа. #CrazyОтлагам вече колко дни ,но трябва да я свърша и май днеска ще е .То празник ама утре съм на работа и няма кога ,макар че времето още не е за къс ръкав. newsm78Иначе отделям нашите дрехи и тези на децата и в найлонови чували в гардероба горе. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 311

После отивам до Бриколажа да потърся от тези кутии...Unknown_lady много място ли заемат  newsm78

Не, много са компактни. Могат да се сложат практически навсякъде. Има всякакви размери и цветове.

Може ли снимка? Моля.

# 27
  • Мнения: 14 472
преди като живеех в по-малък апартамент така го бях намразила това вадене на летни дрехи, прибиране на зимни....затова сега си имам голям гардероб и всичките ми дрехи и тези на мъжа ми са си там.
на химическо чистене нося връхни дрехи като им мине сезона и ги прибирам на закачалка в килера, в калъфи.

# 28
  • Мнения: 8 999
Не правя подборка - прибирам всичко наред, но задължително изпрано. Набутвам в дебели найлонови торби, изтласквам въздуха колкото е възможно и облепям плътно с тиксо. В този вид бутам в мазето /то е чисто, сухо, с плочки и стелажи/ в кашони, където съм държала дрехите за другия сезон.
Като кача вкъщи дрехите за новия сезон разтварям и подреждам, махам омалелите детски, набелязвам си нови покупки и така.

# 29
  • Мнения: 2 700
Като живеехме в по-малък апартамент се налагаше да правя тази операция, която много ми досаждаше. Тогава прибирах нещата в куфари (майка ми и баща ми имаха в изобилие) и между дрехите слагах орехова шума във вестник, а куфарите под спалнята (самата спалня се отваряше). Свекърва ми ме снабдяваше с шума (тя е бутната на тема природосъобразен начин на живот и избягва всякаква химия). Доколкото помня не съм имала проблеми с молци, пък и дрехите не миришеха лошо.

Сега вече не ми се налага да го правя, но тези дни реших да прегледам гардеробите и ми се уплаши окото що безмислени дрехи сме натрупали Shocked. Изхвърлих всичко, което не е носено в последните две години Laughing

Общи условия

Активация на акаунт