Фобия от пътуване със самолет

  • 15 572
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 604
Разбира се 4е помагат хап4етата.Аз ли4но се справих с ВАЛИУМ.Най добре се консултирай с ли4ния си лекар за6тото пътуването 6те е дълго.аз летя около 3часа и тези таблетки ми вър6ат много добра работа.фобията е проблем при много  хора така 4е не се притеснявай,а говори със специалист.Успех мила

# 16
  • Мнения: 4 212
от сега ме избива студена пот по ръцете! Ужас!
Аз си слагам МП4 в ушите и пред о4ите и се опитвам да се самоконтролирам. След излитането, наблягам на виното.

# 17
  • Мнения: 846
И аз съм така ooooh!...много ме е страх Rolling Eyes.Особено последно като лътяхме до Мексико...ужас направо.Все очаквам самолета да падне Sick...и при най малката турболенция почвам да се оглеждам като заек,и да обещавам хиляди неща.. Mr. Green
Много е неприятно наистина Tired
Megan, разсмях се като четях твоето изказване, имах чувството, че аз съм го писала. И аз съм една такава страхлива  Mr. Green
Ами то смятам, че е нормално повечето да ни е страх, все пак нямаш земя по краката си, опитвам се да се самоуспокоявам доколкото мога, ама ..  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 5 710
Чак с фобия не съм се сдобила, но имам страх от самолет, откакто имам повече да губя в живота . Съпруг, деца.. такива работи.
На това отдавам тази промяна и си прощавам, при излитане казвам гореща молитва. После нареждам в главата си мисли за това 'колко е безопасен въздушния транспорт", докато дойде яденето. След това забравям за проблема, концентрирам се в подреждане на малки чашки и чинийки, тренирам поставяне на опаковки една в друга и много внимавам да не разлея, да не преча на съседа  и т.н. След хапване чакам кафето все едно от това ми зависи живота, след което забивам мисъл в списанията на авиокомпанията. Знам вече всичко за поне 5 флотилии. Това е моята 'терапия'.  В твоя случай може би е добре да вземеш успокоително. Вземи си едно рудотел-че, нищо няма да ти стане.  А най-добре питай лекаря си, той ще знае.

# 19
  • Мнения: 461
Ами то смятам, че е нормално повечето да ни е страх, все пак нямаш земя по краката си, опитвам се да се самоуспокоявам доколкото мога, ама ..  Rolling Eyes

Аз пък умирам да летя. Голям ми е кеф. За сметка на това умирах от страх като се возех в кола. Леле пък ако се зададе камион насреща. Помагаше ми да си затворя очите и да дишам дълбоко + 2 валериана преди тръгване. Мина ми (почти) от как започнах пак сама да карам.

# 20
  • Мнения: 1 049
Боже, толкова е хубаво да летиш сьс самолет! Аз се наслаждавам на всяка минута, просто е страхотно! Имайте в предвид, че с кола стават много повече катастрофи в днешно време, отколкото сьс самолет. Самолетите са един от най-сигурния превоз. Няма за какво да се страхуваш.  Hug

# 21
  • Мнения: 2 786
И аз май имам лека форма на фобия, но само когато има силна турбуленция, когато минаваме през облаците при излитане и при спускане.
Тогава винаги затварям очи, започвам да дишам дълбоко и се насилвам да си мисля хубави неща.
Сърцето ми спира за миг-два при по-силното раздрусване, но ... намерих му цаката - дълбоко дишане и положителни мисли за хубави неща Simple Smile
Моята половинка обикновено спи в самолета (все хващаме сутрешни полети, за да пристигнем по-рано), така че той дори няма възможност да се изплаши.

Най-приятната част от полета ми е като засилваме по пистата, като излезем над облаците и видя синьото небе и яркото слънце и като кацнем на крайната дестинация.

По принцип много обичам да гледам по National Geographic Air Crash Investigation и другите предавания от този тип - Seconds From Disaster например, където разследват някакви инциденти, особено когато са самолетни катастрофи.
И май този тип предавания само засилват фобията  Joy
И все пак накрая на всяко предаване казват, че самолетите днес са най-сигурния начин на придвижване и че са много, много по-сигурни отколктоо старите самолети преди много години.

# 22
  • Мнения: 227
оффф... и аз съм от тези , с фобията....и от ужассссс и страххх...си пътувам с автобус по 15-18 часа..... Sick

# 23
  • Мнения: 168
Ох, това ми е слабото място и на мен-самолети и асансьори Mr. Green
Предстои ни скоро пътуване и вече ставам за смях сред познатите да водя статистики на самолетните катастрофи. Sick

# 24
  • Мнения: 1 726
Благодаря, на всички за съветите. Пътувах спокойно, благодарение на няколкото хапченца "Лексотан" (изпивах по 1 винаги когато усетех страх). При последния полет (понеже бяха 3 последователни, общо около 16 часа) дори имаше буря и самолета се тресеше ужасно, но на мен вече не ми пукаше Joy

Общи условия

Активация на акаунт