М & БИ - 67

  • 28 384
  • 281
  •   1
Отговори
# 120
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
А момичета, какво точно представлява арабският грим? Аз си преставям едни издължени и много начернени очи, с много тъмни и гъсти мигли, както и оформени и тъмни вежди. Тука разглеждам една темичка и момичетата си правят конкурс за арабски грим, ама май са се объркали с бългериън поп-фолк грим май  newsm78 hahaha
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289709.0

# 121
  • Мнения: 689
Тарик Мом-правилно си представяш арабкия грим,сега ще ида да видя наште мацки как са е нагримирьосали.Аз днес по изключение също съм гримирана и днес съм на тази вълна Flutter


Последна редакция: вт, 06 май 2008, 05:20 от Water Lily

# 122
  • Мнения: 110
Светле-зх - а и ти ли имаш гости?
За ученето на арабски, свеки е налепила листчета по основните предмети и пособия вкъщи - главно в кухнята и по мебелите и пише на арабското значение, но на латиница кое какво е. Мисля вече споделих, че беше написала на  лист на български думи да ме посрещне /с латиница де/, но като ме видя се разплака и хвърли листта. Има и буквар и картинен речник - научила е много думи, но почти нищо не й се разбира - желанието е похвално и трогателно. И аз имам буквар вече. Много искам да науча арабски. Аз ползвам и японски и датски, освен френски и английски, и Макатон - това е жестов език за хора с интелектуални увреждания и сега като не знам основния език даже ме е срам, нищо че си говоря на френски, а децата днес сигурно са се разочаровали от мене.
Принцеса Дала, на Райънчо косата я обръснали, понеже е "мръсна коса", с която е бил 9 месеца в утробата на майката, претеглили я и дали равностойността /по принцип е равностойността в злато, но не мисля, че в този конкретен случай са постъпили така/ на бедните. Може би книжн пари да са дали.         
          

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 20:49 от akhyal_katya

# 123
  • Мнения: 3 804
катя браво с толкова езици се оправяш,направо ме засрами с моите 3  Embarassed Embarassed Embarassed
ето и поздрав за децата
http://www.dailymotion.com/video/x38rq8_soulja-boys-barney_fun
тази ве4ер след полунощ тук ще има падащи звезди - и народа отсега си е приготвил нещата на двора
http://www.dailymotion.com/video/xtr1h_barney-v-hip-hop-harry_fun

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 23:24 от dtti

# 124
  • Мнения: 3 804
моми4ета оказа 4е и РЕНИ има право на достъп-4акам да решите и за нея до утре следобед

# 125
  • Мнения: 130
Аз не спя. Simple Smile Вижте какво открих в едно интервю за най-успялата българска манеканка Ралица Балева. Когато я питат дали има щури истории с приятелки, тя отговаря, че има - с една своя приятелка Кристина, която е италианка, но сега живее в Южна Африка. Разказва, че преди осем години Кристина е много влюбена в един арабин в Париж. Та двете тръгват от Италия, италианката го гони по ресторанти и дискотеки цял уикенд, накрая той не й обръща внимание. И после трябва да се върнат - Кристина огорчена, а Ралица я утешава... Пристигат те на летището, но изпускат последния самолет. Налага се да спят на две пейки и взимат първия полет на следващия ден.
Интересно ми е, вие какво мислите за историята? Flutter



# 126
  • Мнения: 720
...че тази Кристина е много глупава Joy

# 127
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Скай - хич не се протви да се мъчиш да готвиш арабско , само излишно ще се притесняваш .
Готви си на човека БГ манджи , които най-добре умееш , въобще изпитани неща , които няма да объркаш от притеснение .
По Сирия си яде техни си яденета , нека при вас да хапне нещо друго . И аз ако отида в Сирия ще искам да опитам тяхната кухня , а не някой да се мъчи да ме храни с българско .
Горе главата - питай ще подсещаме . За по - лесно си намисли меню за 10-тина дена , все различно , купи си продуктите и само вадиш и готвиш .

Иска - това някакъв виц ли е , бе , дете , че къде трябваше да се смея .... ааа добре , че е Хари да схвана ...две патки гонили арабин и спали на пейка - виц та дрънка , ако и да са най-кльощавите и красивите пак са патки !

Тарик мам- лелеее къде ме прати ти ... хора без работа  , намаца ли се , буздиса ли се , да е за повод , пък то ....

# 128
  • Мнения: 689

Кафе?Т.е. капучино със сладолед  Wink
 
Те и са се изпозабрадили на конкурса за грим LaughingОт трите последните две са се справили добре,но все пак са малко далеч от истинския арабски грим,задължително силен и подчертаващ.Веждите обикновено са много изтънени и изписани,много черно се ползва..

Иска-мисля,че наш'та се е подценила,мъж не се гони NaughtyА щом не се е възползвал арабина,значи не е била много лицеприятна девойката(по-висока от него вероятно),нали арабите имат навика да се подиграват с момичетата,как пък е пропуснал Rolling Eyes Joy

Другарче-ти не се ли гримираш,вярно е за хора без работа,едно време доста внимание отделях,сега няма време и спокойствие,децата ми бъркат в чантичката,ядат червилото.. LaughingНо все пак грима освежава и ти дава самочувствие Wink
Цветните топки ги докарах и на вид и на вкус,децата ги хапваха с удоволствие и мъжо ги хареса,но първо ги гледа странно Thinkingзаради цветовете  Laughing

Много сте поспаливи днес newsm78

# 129
  • Мнения: 113
Добро утро, дами  Hug
Опекохте ли агънцето?  Wink
Като заговорихме за гафове с чужди езици- да ви кажа ли какво означава кус кус на персийски?  Joy Я по добре не, че няма как да сложа червена точка. Същото важи и за "Ко стана?" /Какво стана?/- така го произнасят етървата и малката й дъщеря, а на фарси е люта псувня. Смяяях  Laughing
Лили- УАУ, страшен грим. Кефи ме, но  ми е трудно да си представя да се разкрася така и да тръгна по улиците. Иначе много обичам да се гримирам- разтоварвам се, но гримът ми е много лек и ненатрапващ. Но сега като се замисля- трябва да помисля за нещо "по- така" за абитуриентския бал. Роклята ми е много официална, в същото време семпла. Още миналата година я купих, но е в актуалния лилав цвят.
Кате1- къде сииии?
Кате2- знам, че се чувстваш страхотно там, ама да питам- кога се връщаш?
Лек ден на всички   bouquet

# 130
  • Мнения: 725

да почерпя днес имам двама именници -щерката и баща ми .Честит празник и приятен ден на всички   bouquet

# 131
  • Мнения: 110
Ах, добро утро, мили мами!

Днес вече е ден на плача - аз се приготвям да отпътувам за Казабланка късно вечерта, а после - и за София.
Как ще издържа, не знам - докато отново се върна тук. Мъчно ми е, но няма как: на проектна работа и връзки от разстояние съм свикнала, но никога досега не съм била омъжена, при това за такъв мил човек.... и за цялото му семейство.

Деси, ох опитвам се да се справя с повече езици - говоримо и писмено, но пък никак, ама никак не мога да рисувам, чертая и да смятам.

За приказките, на мен също "Работна мецана" ми е любима - от дете. И картинките са красиви, затова дори я нося тук и вчера по едно време започнах да чета и да показвам на детето, което се миеше на бидето в банята и на Салма, и те явно уморени, а и приказката е в рими - слушаха.

Аз искам да се похваля - сега пристигна на електронните ни пощи съобщение, че първият ни проект, който писахме като семейство е факт. Мисля ви бях съобщила за едно училище по мултикултурност - даже Деси спомена, че нейните големи момичета вече имат досег с 2 култури и им е рано за Бърмингам. За щастие, университета в Бърмингам, а и самият град, са много коспомолитни. Още от основаването на фабриката за шоколади КАДБЪРИ, в нея са работили хора от различни религии, именно защото е било важно що за хора са, а не -каква религия имат.
Тази година, Университета в Бърмингам прави лятно училище по мулти-културност "В добрия град, живеем заедно". Моя милост ще се занимава с един фестивал на занаятите, който се организира от хора с различни религии, а Абдел трябва да направи преставяне колко семейства, в които има деца с увреждания  са работили с него без да се запитват за религията му, а са следели резултатите и дали децата са спокойни и учат нещо, и колко са искали промяна, когато го видят.... И той как е реаграл в различни случаи;
Ще живеем в ислямска общност по време на лятното училище. Току-виж ако сега няма бебе, да бъде едно бърмингамско. 

Марси, иншалла, на нашата обща магистрала ще изгрее слънце с тези проекти, но за твоята улица си купи тента, че силно ще пече.                     

   

# 132
  • Мнения: 73

Заповядайте на по едно кафенце с кардамон.
Не знам за гафовете с арабски и български думи,но на мен лично са ми много смешни някои арабски имена като:Мазен,Маймуна и Мърла.Ако някой в България си нарече така децата,ще има да гледат умно. newsm78
 Кате,въпреки сълзите добре си ни дошла.  bouquet
 Кате 1-къде изчезна,аз първо си помислих че си карате 2 меден месец,сега когато сте сами,ама май не е така. Heart Eyes
 Амалче-сигурно си прекара страхотно във Велинград.
Раче-честито на именниците,да са ти живи и здрави.
Аз съм за всички момичета за паролата.

# 133
  • Мнения: 206
Честит празник и от мене момичета



Деси аз също нямам нищо против паролата. Кате сигурно ще ти е много мъчно за Мароко Sad Момчето ти там ли остава или се прибира с тебе?
Весел и спокоен ден на всички



Снежи това е за разкошната ти одая, да нагласиш масата Simple Smile

# 134
  • USA
  • Мнения: 2 136
Деси,Марси благодаря ви за ценните готварски съвети,значи на рибката за скара-кимион и лимонче,не съм опитвала,но ще го направя.
Другарче,и ти си много права,хареса ми това за  предварителното меню и изпитаните рецепти,така де,нека опита нещо по-различно човека.Едва ли ще е толкова страшен,то даже и на Катето "вуйчото" не е писала да се е оплакал от манджите и,а втори като него едва ли има в цяла Сирия. Успокоихте ме,момичета  bouquet
akhyal_katya,толкова мило ми става,като те чета как говориш за новото си семейство,дано все така да се обичате и занапред Heart Eyes
Днес моето момченце има именден.Почерпете се за негово здраве от миналогодишното ни гергьовско агънцеhttps://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png,че сегашното докато го напълня,вече ще сте заспали.Утре ме чака толкова работа,ще имаме сигурно около 40 човека гости,добре,че вече си подготвих повечето неща от днес.Приятен ден,а аз отивам да спя.

Общи условия

Активация на акаунт