Голям проблем с приятелката ми,и нейният син...

  • 4 616
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
дали проблем нямат родителите.че децата са манипулатори и знаят кога и как да си покажат номерата и къде ще мине без шамари и наказание.
при положение че си обяснила положението и не вземат мерки,може би има нещо което не е наред.

# 16
  • Мнения: 3 804
Не срещай децата си с това дете. Ако искаш да поддържаш отношения с приятелката си, виждайте се вечер, без деца, говорете по тел. Абсурдно е децата ти да страдат  (истински!), понеже ти не искаш да обидиш приятелката си.
опитай по други на4ини да избегне срещите-например ако дойде тя с детето или самото дете кажи 4е трябва да отидеш някъде с децата и то на такова място 4е да няма на4ин тя да дойде с теб
но за детето трябва помощ-на 10 години с такова поведение newsm78

# 17
  • Мнения: 1 479
Ох!Днес се обади,ни лук яла,ни лук мирисала,да ни води на зоологическа градина...Онзи ден и казах,че децата НЕ желаят да се виждат с нейното,а тя...Аз така или иначе съм на работа,та имах основателен повод да откажа...Но няма и пет минути след това звъня мъжът и,на моя,да се разберяли нещо за  празниците...Ядосах се!!!Искам това дете,да си даде сметка за постъпките си,и да се оправи...Но техните се държат като че нищо не е станало,и отново ни го набутват...Толкова ли не разбират че има проблем?!Накрая наистина ще се изпокараме...Ми и аз не искам да го виждам!!!
Ох,много гадно и познато!Аз преди 1година просто приключих такова приятелство.Майката ми е от блока и бяхме неразделни.Беше ми писнало от синьт и/най-красивия и най-умния/с поведение каквото описваш.В момента,ама хич не ми липсват!Е казваме си"Здравей".

# 18
  • Мнения: 4 292
Толкова ти е приятелка, щом се прави на луда! Сори, ама аз бих се отдръпнала при това положение.

# 19
  • Мнения: 2 818
Толкова ли не разбират че има проблем?!Накрая наистина ще се изпокараме...Ми и аз не искам да го виждам!!!

Ми кажи им го. Дори приятелството ви да приключи. Макар че, ако наричаш детето на приятелката си изродче едва ли ти е толкова близка приятелка.

# 20
  • Мнения: 4 580
тя ако ти  е близка приятелка , няма начин да не разбере като и кажеш че децата не се разбират и няма смисъл да ги събирате заедно и е добре да се виждате без тях
това че вие сте приятелки не задължава да се налага нежелано приятелство на децата

# 21
  • Мнения: 22 414
Според мен човек, който отказва да приеме проблема и да се опита да го разреши просто не е приятел.
Смятам, че за доброто на децата ти и тяхното спокойствие трябва да прекратиш отношенията си с твоята приятелка и нейното дете. Ако искаш опитай отново да разговаряте, ако детето се промени, ок, но с това поведение не мисля че е приятно на някого.

# 22
  • Мнения: 1 227
Много неприятна ситуация. Че въпросното дете има проблем - то е ясно, но още по-голям проблем имат неговите родители /не е нормално да се насърчава агресивното поведение на децата, но хора разни/. Според мен правилното е да им кажеш директно защо не искаш да се събирате и, ако ви се развали приятелството - може би не е било истинско. Няма нищо по-важно от твоето семейство, така че успех

# 23
  • Мнения: 717
ако тя наистина ти е близка приятелка би те разбрала. мисля, че на първо място на майката на това дете й трябва помощ да разбере, че детето й има проблем. ако го осъзнае ще намери начин да го вкара в релси. дотогава не ги събирай децата, твоите само ще страдат, а ти си човека, който следва да ги защитава от такива (поне на този етап).

# 24
  • Мнения: 183
Благодаря ви на всички!!!  bouquet
В общи линии и аз мислех като вас,но ми трябваше и някой с когото да споделя...За повече увереност,че постъпвам правилно...Тези дни със сигурност ще се видим,и ще поговоря с нея,пък каквото ще да става...То е и за нейно добро,а и за детето и...Може би наистина ще потърси професионална помощ?!

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Със сигурност няма да ти е благодарна, че ще й посочиш някакъв проблем за нейно или на детето добро. Просто няма такъв случай при хората, колкото и всеки благовидно да благодари за критиките.  Peace Накратко, поведението на чуждо дете ти създава проблеми със сигурността и здравето на твоите деца. Следователно трябва да разрешиш по един или друг начин проблема не за доброто на приятелката ти, а за доброто на собствените ти деца.

# 26
  • Spain
  • Мнения: 3 750
щом като  няма как и трябва да продължават да се вижда децата вземи инициативта в твои ръце . ако можеш първона4ално обяснявай на това дете ( имам позната 4иито син е лудетина , но не до там 4е да наранява деца , майка си не слуша , като му кажа някои друг нещо оба4е  слуша и изпълнява ), ако не става с обясненията все можеш да го тупнеш веднъж по дупето . ще го засрамиш мисля , и другия път ще си помисли дали да го направи, голям е и разбира ! майката може и да ти е благодарна !    не мисля,  4е децата ти трябва да са жертви ,защото днес ще е това приятел4е, но в други ден ще бъде някой друг и ако ги свикнеш така ще продължат да са жертви .

# 27
  • BG
  • Мнения: 390
При мен проблема е сходен, само че става въпрос за отношения между момиченца.
С една жена заедно излизахме с количките и момиченцата ни (сега са на 5г.) и така се сприятелихме аз и тя, а и децата. Това, което ме тревожи е факта, че нейното дете си е извоювало водеща позиция в дружбата с моето,лошо няма, но учи моята щерка на глупости  Sad
Отгоре на всичко отива при майка си и клевети моята за нещата, които то е направило. Майката от своя страна загрижена ми обяснява какви грозни думи говори щерка ми Rolling Eyes
Изправена съм пред дилемата как да разделя детето си от другото, моето губи образ и подобие при срещата си с другото дете.
В една група са в детската градина, а сме и съседи. Моето дете се държи по този начин само когато е с въпросното момиченце, с други деца е съвсем различна.
Как да постъпя?

# 28
  • Мнения: 1 447
.

..А дефакто аз съм по-лоша,ако трябва да се сравняваме,и повече викам от нея...Винаги съм се възхищавала на търпениетно и,относно децата,а и всичко друго...На каквма цена обаче,само тя си знае,често вдига кръвно,и колабира...

Ох,не знам?!
Не мисля,че си по-лоша майка като викаш и си пляскала децата.Възхищаваш и се на търпението,а какво излиза на края твоите добрички,нейното проблемно.Може би не е намерила правилния подход към детето/не казвам,че трябва децата да се бият,но да бъде малко по строга към него/

# 29
  • Мнения: 4 668
Няма причина да търсиш оправдание за тъй наречената ти приятелка . Тя просто си заравя главата в пясъка , защото така и е по - удобно ... Освен това аз съм виждала много родители , които се гордеят с проклетите си деца . Не се знае дали и тя не си мисли , че детето и е някакъв лидер , а ти мрънкало ...
За мен са ненормални хора , които оставят 10г. си син да нарани бебе , а имат и наглостта да искат да се събирате без да разгледат поведението си .
Не бих поддържала връзка с тях , но бих обяснила много подробно каква е причината .
Накрая ти ще излезеш виновна така или иначе , така че по - добре си гледай семейството.

Общи условия

Активация на акаунт