Прекрасни деца, неслучили на родители

  • 4 752
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
baibibi, децата на практика от 3 години не живеят с майка си - виждат я само уикендите. Аз не си правя илюзии, че мога да заменя нейното присъствие и нямам ни най-малки намерения да го правя. На практика, това, което искаме е да затвърдим "де юре" статуквото в момента. Децата пак ще си се виждат с майка си, когато пожелаят и пак ще си живеят при нас. Няма да има никаква промяна в живота им. Промяната ще бъде от гледна точка на това кой ще взима решенията за тяхното бъдеще и кой ще решава къде и с кого ще живеят. Ние просто искаме да можем да кажем "не", когато сметнем за необходимо. Сега не можем да направим нищо, освен да се молим на тази жена. А тя има правото да ги води където и при когото си иска.

# 16
  • Мнения: 3 423
Аз мисля,че биологичната майка на тези деца има нужда от лекар -психиатър за да и помогне да си преодолее депресиите и да се грижи за децата си.Жената явно е болна-депресирана,не лоша.
Подкрепям това мнение на baibibi:
"Колкото и децата в момента да не са удовлетворени от майка си, когато дойде до съд, ужасно трудно ще преодолеят /а може и изобщо да не успеят/ принудителната раздяла с майката. Тя ВИНАГИ ще остане тяхна майка, независимо дали е лоша или добра. "

# 17
  • Мнения: 19
Настоявахме да посещава психиатър, дори бяхме готови с мъжа ми да плащаме това лечение. Тя обаче категорично отказа. Напоследък е изпаднала в другата крайност - в еуфория - и е абсурд да я убедим, че има нужда от професионална помощ. Освен това, да ви кажа, вече ми писна да изтичат пари в тази посока, това е някаква бездънна яма.. Без да сме длъжни нито морално, нито юридически, сме "инвестирали" в нея за едно или друго над 25000 лв Хазартните й дългове, пари за бебето, с което мъжа ми няма нищо общо, пари за осигуровките й и т.н Колкото и абсурдно да звучи, ние дори се бяхме превърнали в някакъв "последен пристан" за нея... Идваше у нас да се оплаква от престъпника-любовник, да иска пари, да се тръшка, че баща й бил идиот... Да ви кажа, от съжаление не съм я гонила никога, но в един момент си дадох сметка, че тя е обсебила напълно живота ни и просто започнах да се дистанцирам.

# 18
  • Мнения: 1 142
Браво на теб бе FIREHEAD.Много е хубаво,че се грижиш за децата на съпруга си,но не допускай този боклук/майката/до домът ви.Не трябва да и давате пари,защото няма да можете да се отървете от нея.Борете се за децата и дано успеете.Доколкото съм чула има организации за защита правата на децата ,вижте и те не могат ли да ви помогнат.

# 19
  • Мнения: 654
не знам защо не се наричаш майка на тези деца.та ти си им отдала мислите и чувствата си.
бъди силна заради всички ви.  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 423
firehead аз продължавам да мисля,че биологичната майка не е лоша а просто депресирана.Предполагам ако разбере за намеренията ви да и отнемете децата,тя би се подложила на лечение.
Психическите заболявания не са за подценяване и  е грехота да се опитвате да отнемете децата на една болна жена.
Аз не прочетох жената да е причинявала някакъв физически тормоз върху децата си?Единствено в такъв случай приемам за нормално да се разделят майка и дечица.А нейните по написаното от теб си личи ,че я обичат.
Също не разбирам, какво против имаш това децата да остават с новия и приятел?
Или с мъжа ти се боите ,че той като човек с възможности може да приеме и майката и децата и ,и да поеме отговорност към тях ?
А най малкото детенце ще го оставите на майката така ли newsm78 Ще разделите братчетата Stop

Съжалявам, но не споделям общото мнение и не съм напълно убедена в благородните ти намерения.

# 21
  • Мнения: 19
Mila mama, напълно съм съгласна с теб, че които и да е деца най-добре биха се чувствали с майка си. В нашия случай обаче, нещата не опират само до лечение - тази жена просто е безкрайно безотговорен човек и винаги е била такава, дори и през периода на краткия й брак с мъжа ми. Когато децата живееха с нея, редовно се случваше мъжа ми да се обажда вечер да ги чуе и нея да я няма. Прибирала се е в 12, 1, че и 3 часа през нощта. Зная това, тъй като телефонните сметки идваха при нас, за да ги плащаме и виждахме по кое време децата /тогава твърде малки, за да бъдат оставяни сами/ са й звъняли на мобилния телефон. Да не говорим за кочината, в която живееха. Разполагаха с огромен апартамент, който беше по-зле поддържан и почистван и от цигански катун. През всичкото време, в което мъжа ми не е живял с нея и децата, сме й давали пари за всички сметки + 400 лв на месец допълнително. В последствие се оказа, че е оставяла децата в буквалния смисъл без хляб, тъй като всичко е отивало по казината. Да не говорим, че за 3 години не беше платила една сметка за парно и мъжа ми го викнаха на съд. Всяка сутрин Стеф е ставал, намазвал е филия с маргарин на Ани /ако има/ и я е водил на детска градина, понеже майка му спи!!! Това се случва, когато детето е едва 2ри и 3ти клас! Не смятам, че на толкова голямо дете трябва да му се вменяват подобни отговорности. Друго нещо, което е безкрайно дразнещо е, че тя цял живот не спира да се оплаква от всичко! Прави това пред децата без да се замисля, в резултат на което Ани преди година реши да й подари за 8ми март парите, които си е събрала в касичката, а пък Стеф и до ден днешен е убеден, че баща му е виновен, че са гладували, докато са били в Пловдив и се е налагало той да се грижи за сестра си. Мога още толкова много неща да кажа, но наистина ми се струва, че би било досадно за всички..
Що се отнася до това дали е лоша или не - аз не мога да съдя. Всеки човек е и добър и лош. Не казвам също, че не обича децата си - още в първия пост съм написала точно обратното. Но че е безотговорна и неспособна да отглежда деца в нормална обстановка и отношения, съм се убедила не веднъж и два пъти.
Относно благородните или неблагородните ми намерения - нямам за цел да получавам съчувствие и съжаление и разбира се, е ваше право да си мислите, каквото искате.
Не отричам, че децата запълниха една празнина в живота ми и ме радват много, но аз не съм търсила това - просто бях изправена пред избора или да ги оставя на майка им да се блъскат в една стая и да са подложени на постоянните й истерии и лъжи, или да се съглася да ги вземем да живеят при нас. Мога със сигурност да кажа, че тя самата си отдъхна с голямо облекчение, когато й предложихме втория вариант и от този момент нататък за дълго време забрави, че има деца.

# 22
  • Мнения: 3 423
Нямам намерение да те съдя.
Моята майка е изпадала в депресии,не бих я сменила за друга майка пък била и най перфектната на света.
Ако намеренията ви са благородни по скоро я насърчете да се лекува.
Вярно не сте длъжни да влагате в нея средства,но допускаш ли ,че може и депресиите и да са почнали по вина на мъжа ти  newsm78
Все пак това,че е била "безотговорна "и тогава той го е видял нали,но въпреки това и е направил деца newsm78
Интересно ,какво ли би написала тази жена по темата и каква ли е нейната гледна точка.

# 23
  • Мнения: 19
Нямам намерение да те съдя.
Моята майка е изпадала в депресии,не бих я сменила за друга майка пък била и най перфектната на света.
Ако намеренията ви са благородни по скоро я насърчете да се лекува.
Вярно не сте длъжни да влагате в нея средства,но допускаш ли ,че може и депресиите и да са почнали по вина на мъжа ти  newsm78
Все пак това,че е била "безотговорна "и тогава той го е видял нали,но въпреки това и е направил деца newsm78
Интересно ,какво ли би написала тази жена по темата и каква ли е нейната гледна точка.

Какво би казала ли? Каквото винаги казва, обръщайки се към мъжа ми: "Ти си виновен за всичко! Ти ни изостави!"
Сега като се замисля, срещала съм и други такива жени, които просто не умеят да се усмихват, да се зарадват на нещо, макар и дребно и които толкова се вкопчват в мъжете си, че се разпадат на парчета , когато /неминуемо/ бракът им пропадне.
Зная по-добре от доста други хора колко отвратително нещо са болестите на нервите. Самата аз преди години съм се лекувала от панически синдром, придружен с депресия, така че ни най-малко не подценявам положението, напротив, направих всичко възможно да заведа тази жена на лекар, но... без успех. Когато сам не искаш да си помогнеш и Господ не може да ти помогне. В такова положение човек търси мотивация, за да събере сили да се пребори с проблема си. Аз намерих моята в приятелите си. Тя е длъжна да я намери в децата си. Но това не се случи и няма да се случи.
Това че мъжа ми има общо с депресиите й просто ще го подмина.
Искам обаче още веднъж да кажа, че не желая да отделям децата от нея! Бих била най-голямата глупачка ако си въобразявам, че мога да заменя майка им. Освен това, никога не бих ги подложила на подобно изпитание. Това, което искаме с мъжа ми, е да затвърдим юридически статуквото от последните 3 години - така или иначе цялата отговорност и грижа за децата е наша, нека да го имаме и "на хартия", за да ги предпазим от необмислени постъпки на майка им.

# 24
  • Мнения: 3 423
Хъм,мъж ти значи намира една безотговорна жена(по твои думи),прави и две деца,зарязва я ,тя няма сили да го преодолее и се депресира(за което няма вина,всеки има различни сили)и сега на всичкото отгоре мъж ти иска да и ги вземе,да и вземе дечицата които обича а и те я обичат(разделяйки своите деца от братчето им от друг баща)
Съжалявам, но за мен картинката е такава и се надявам тази жена да бъде щастлива и здрава заедно с децата си.


# 25
  • Мнения: 19
Смятам, че с теб говорим на различни езици и затова не виждам смисъл повече да се опитвам да се обяснявам.
Надявам се никога да не ти се налага да се сблъскваш с подобен проблем. Всичко най-хубаво!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
Я да видим, кой не си е пил хапченцата днес?

# 27
  • Мнения: 1 142
Имелда и аз мисля същото ,като теб.
Вместо да подкрепим жената ,някой се опитва да я изкара виновна.

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Виждала съм такива жени - комарджийски, а по-късно и наркоманки. Някои от тях са имали и малки деца.
Още мисля за едно прекрасно и умно 3-годишно момченце, оставяно по цели вечери и нощи само, защото майка му миткаше по дискотеките и нощните клубове без почивка. Хранено с дни само със солети и чипс. Без грижи, когато е било болно.
Разбира се,  майката много го обичаше и то много обичаше майка си.

Обичта към майката е странно нещо - колкото и да ги наранява майката, децата винаги са склонни да й прощават.
Това не е причина обаче да живеят в лоши условия и да гледат примера на майка си - комарджийка и вероятно алкохоличка. Депресията въобще не може да бъде причина да оправдаваме поведението на такава жена, нито пък може да обвиняваме мъжа, който години подред се опитвал да бъде добър съпруг, но накрая е взел разумно решение и се е разделил с нея.

Сигурно има хора, които са се излекували от увлечението към хазарта и алкохола, но аз специално не съм срещала такива.

Мисля, че тези прекрасни деца са получили втори шанс да заживеят в нормално семейство, с нормални взаимоотношения между партньорите и той не бива да се пропуска.  Най-добре за тях е да се отделят от майка си и безкрайните разочарования които им носи, докато станат достатъчно големи за да имат собствени възгледи за живота.

# 29
  • Мнения: 3 423
Леле  с каква лека ръка делите майка и деца  Stop
И то майки Whistling
Не мислите ли,че сте малко крайни newsm78.Все пак става дума за жена ,която не малтретира децата си,не е наркоманка,не е алколичка а е най вероятно депресирана .
Допускате ли вариант да изпаднете в депресия(никой не е застрахован) и някой да реши да ви отнеме децата  Rolling Eyes
Не забравяйте,че депресията успешно се лекува.
Аз смятам връзката Майка-Дете за свещена и допускам принудителна раздяла само ако тя наистина малтретира детето си или е наистина наркоманка,алкохоличка.

Общи условия

Активация на акаунт