chipolino-gemma ?

  • 10 368
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте,мами!

Искам да попитам тези,които са ползвали "чиполино джема травъл 3 в 1",дали седалката за кола и летния кош могат да се завъртат към майката и срещу нея?В един магазин ми казаха,че може и повярвах и се зарадвах Grinning(не я пробвах,защото бързах),но като се прибрах четох в нета,че не може  Sad.Искам да попитам и дали е удобна,проходима и тежка ли е? Цената ме устройва,както и функциите й,но исках да може да се върти коша или дръжката(да не пече на бебо)

Предварително благодаря  bouquet

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 10:05 от yonita09

# 1
http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=160&type=1 това ли имаш предвид,защото и аз я харесах,но не съм я виждала на живо!Много мами тук не харесват тази марка,но има и много доволни Crazy Вече и аз не зная!Не мога да си харесам нищо!!!!Аз ли съм претенциозна...... #Crazy айде,ако някой може да ни даде съвет  Wink
Аз си търся до 400лв,но ако има  седалка ми се дават и 500лв,но искам да  се върти дръжката и седалката за кола,да се монтира на рамката.

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 19:39 от popopo

# 2
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Namiram che zakrepwaneto na letnia kosh na Jema e mnooooooooogo nestabilen - kogato otnovo hodish v magazina go izprobvaj - toj celiat igrae dori i bez dete w nego. pOMOSLI DOBRE ZA DRUG MODEL TA DORI I DA E SHIPOLINO naprimer za Puki... ili prosto za druga marka

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Джемата изглежда много добре, но не ми харесва това, че летния кош няма напълно легнало положение и както писа Nellyq доста се клатушка. Не съм сигурна, но мисля, че и степенката за краката не може да се мести и когато спи детенцето в летния кош, крачетата му са вирнати нагоре.

# 4
  • Мнения: 4 428
Не знам как е, но има доста обяви за Джема в Продавалника. Това не мисля, че е добър знак, при положение, че е нов модел  Thinking

# 5
Просто не си взимай тази количка.Ще ти се разкаже играта.Супер тежко се движи, а не е много килограми.Предните колелца са малки и  се въртят.Дотук добре, ама те не спират да се въртят и забиват на трудните места(които, както знаем в България има много).Не се мести дръжката, което е по-важно, за да можеш да използваш големите колела отпред - те са за проходимост.
До летния кош още не сме стигнали.Всичко останало на тази количка и е готино.Кошът се върти, столчето за кола може да се  монтира на количката и е много удобно при пътуване.Също така е и малка и компактна за кола.Готин дизайн...но нали най- важното е да се тика и да лети.Пробвах на една майка количка с три големи колела и просто летеше.Мисля че беше на ..........коя беше тая марка с "Б" започваше......бертони ли бретони...нещо такова.Като идеш да си купуваш количка най-вече доста я потикай в магазина за да я усетиш как върви, дали се криви накъдето си иска(както въпросната gemma.Надявам се не съм писала прекалено късно, за да се ориентираш.

# 6
  • Мнения: 660
Аз ползвам "Джемма", само че варианта 2в1 (преди няколко месеца нямаше 3в1), но мисля че е същия, само че без седалката за кола.
Вече ползвам и летния кош и наблюденията са ми следните - като цяло количката е доста тежка. Летния кош се "клатушка", но в никакъв случай не ми се вижда опасен за бебето. Но като стане по-голямо детето - не знам. Едни приятели имат същата и не са се оплаквали. Но, както вече са ти казали по-горе - не е много лесно карането, предните колела все се завъртат и при най-малката пречка по трасето. Летния кош може да го слагаш и с лице към теб и с лице към движението. Има и други дребни неща, които ме дразнят в тази количка. Например копчетата, които се натискат, за да смениш положението на летния кош, много трудно влизат, а трябва да се натиснат едновременно. Особено с въртящо се бебе е малко изнервящо. Но това, че тежи доста, май е най-големият проблем, а и детето все по-голямо ще става.
Количката струваше 400 лева (но това е за 2в1).
Ако трябва да купувам пак - нямаше да се спра на тази. Дизайна ме излъга, а и нямах опит тогава. Мисля, че за такава цена +- 50-100 лева може да се намери по-добра.

Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Искам да попитам майките, които са с Джема 3 в 1 - има ли степенка за возене на второ дете? Така ми се струва по снимките в сайта на Чиполино... На 2 в 1 си личи, че няма.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 017
Коша за новородено и кошницата за кола се закребят да гледат към теб, летния кош детето гледа навън. Това и от снимките в сайта може да го видиш.
За мен летния кош на тази количка е безумен, горкото дете спи сгънато на две направо в така наречената й легнала позиция, краката са вирнати до небето...
Верно, че бъза, и разни др колички имат подобен вид кош, който целия поляга....ама при джемата мн зле положението..при другите някак е по равно като че ли.....
Направо като видя някое бебе в летния кош да спи и е спуснато, жал ми става за детето....

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
Аз имах предвид дали има вградена степенка за возене на още едно по-голямо дете?

# 10
  • София
  • Мнения: 8 275
Аз имах предвид дали има вградена степенка за возене на още едно по-голямо дете?

НЕ, това й е спирачката.

Като бивш ползвател на Бъз(не особено доволна) и сравнявайки я с тази количка ми направи следното впечатление (+ това, което е казала Angel_Dust):
- някак по-близко до земята са кошовете,
- гръбчето на летния кош ми се струва меко, при Бъза е абсолютно право.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
Desem, мерси много! Да не съжалявам тогава. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 69
И аз съм с Джема 2 в 1.
Моето мнение: количката е супер маневрена. С една ръка си завърташ на 360 градуса Simple Smile Относно запречкването на предните колела- когато я бутам по равен маршрут си ги оставям въртящи, а когато имам прескачане на бордюри и повече "оф роуд" просто си ги застопорявам да не се въртят и нямам абсплютно никакъв проблем Wink

За това, че е тежка... като цяло ми прави впечатление, че комбинираните колички от този клас са такива. Направени са така, че тежестта да пада и на двете страни- и когато детето е с лице и когато е сгръб към возещия. Не знам как е в новия вариант, но при старите Джема и двата коша се въртят в двете посоки. Дръжката не се върти и честно казано с тези предни колелета не си го представям друго яче Crazy

Успех с избора Simple Smile

# 13
  • Мнения: 33
Не мога да не се включа в темата, защото с ръка на сърцето мога да кажа че това е най-лошата покупка, която съм правила в живота си Twisted Evil Close Twisted Evil И като се има предвид че е за най-скъпото нещо - детето направо бяс ме хваща!!!
Много са недостатъците и момичетата са ги изброили, но най-вече летния кош!!! Е няма такъва простотия- детето да спи с краката на горе!!!Е никой не ми е виновен, че не съм гледала ама поне други майки да не се подведат.

# 14
da vi kaja i az si kypih sa6tata koli4ka gemma 3 v 1 i vaob6te ne sam dovolna letniq ko6 e otvratitelen deteto spi s krakata na gore garbat na ko6a e mn tanak i pri po hladno vreme deteto 6te izmrazne otpret ramkata ne se vdiga i kogato slagam deteto mi e mn neydobno prosto sajalqvam 4e dadah tolkova pari za tazi koli4ka mislq da q prodam mislq da q smenq s QUINNY no neznam te kak sa dali sa ydobni newsm78

Общи условия

Активация на акаунт