Чай от билката "Сена" или още наречена "Майчин лист"

  • 43 354
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Някой от вас пил ли е дълго време (да кажем повече от месец) всеки ден, чая от тази билка. Знаете ли дали има вредни последици върху стомаха и червата продължителната употреба на тази билка. По принцип тя може ли да се пие без проблеми за дълъг период от време. Защото на опаковката пише, че ако се пие по-продължително време трябва да се консултира от лекар.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пила съм я спорадично при нужда, но си мисля, че проблемът на подобни чайчета е, че червата залиняват....

възможно е и чревният баланс да не се възстанови след това, но за това не съм сигурна.

подобни чайове могат да доведат и до обезводняване, ако не се приемат достатъчно течности.

защо питаш?
аз сега ползвам ленено семе при нужда или кисело мляко с пробиотични бактерии...доволна съм.

# 2
  • Мнения: 212
пила съм я спорадично при нужда, но си мисля, че проблемът на подобни чайчета е, че червата залиняват....

възможно е и чревният баланс да не се възстанови след това, но за това не съм сигурна.

подобни чайове могат да доведат и до обезводняване, ако не се приемат достатъчно течности.

защо питаш?
аз сега ползвам ленено семе при нужда или кисело мляко с пробиотични бактерии...доволна съм.

Пия я поради проблеми с "нередовен стомах" както е модерно да се нарича хроничния запек всъщност. Не знам колко време може да се пие без проблеми и дали после наистина червата залиняват и нещата не стават още по-зле. В смисъл да се привикне към нея и после без нея да не може да се ходи до тоалетна... Де да знам и аз...
Ползвал съм ленено семе, но едно че трябва да го ям всеки ден, друго че вкусът ми не ми харесва и трето стомахът ми явно свикна с него защото само ми се подува от много ленено семе и нищо друго...

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
доколкото си спомням сената е доста силна newsm78
не се препоръчва дълго да се пие. привиква се, после ще спре да ти действа.

вземи си кори от зърнастец (по-силни са от чая в пакетче), от тях не боли корем и не са толкова горчиви като сената.
но и те не са за дълга консумация.

щом имаш хроничен запек помисли за хранителните си навици и ги промени.
яж храни богати на фибри (пълнозърнест хляб, плодове...) и кисело мляко с пробиотични култури.
погледни кой точто етеросан помага при запек, това млечно-кисели бактерии под формата на хапченца.

при мен лютите чушлета имат търсеното действие Whistling

успех

# 4
  • Мнения: 793
Всички слабителни чайове приемани редовно имат негативни последици. Има си някаква причина за нередовния стомах и е най-добре да бъде отстранена причината, а не да се бориш със страничните ефекти като запек. Има ситуации в които и фибрите не помагат.

# 5
Аз съм пила този чай , както и куп други глупости , бабини дивитини ...... Освен, че не ми помогнаха всяко си идваше с последиците - подуване, спазми, газове!

 Сената - като лекарство е много силна. Наистина не бива да се пие редовно и за дълъг период от време. Лененото семе - е ужасно тъпо ми е всеки ден да го ям и на мен - и не помага!

 Аз се боря с този проблем от както се помня! Едно нещо досега ми  е помогнало - но е малко странно така, че няма да го пиша тук. Ако искаш на лични!

Успех!

# 6
  • Мнения: 2 761
Сушени сини сливи(5-6) се накисват от вечерта и на сутринта се изяждат и водата се изпива.
Преди ставане се прави кръгов масаж около пъпа по посока на часониковата стрелка и обратно.
Друго полезно нещо е Хуск-а(семена от живовляк),
или меласа,разтворена в гореща вода.
Разхлабващо действа и кафе на гладно,но това не е препоръчително.
Упражнения.
Клизми и т.н..


# 7
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
След коремна операция започнах да пия тази билка . Лекарят ме предупреди, че системното приемане може да причини рак на дебелото черво. Склонна съм да му вярвам, все пак е известно име точно в тази област. Аз специално продължавам да пия но с прекъсвания.
На мен специално сливи не ми действат, и кафе също

# 8
аз мисля ,че в момента в аптеките има и по добър вариант- Сироп сена +фибри ,комбинация.
Действа категорично и е на нормална цена  около 4 лева!

# 9
  • Мнения: 1 267
аз съм с лениви черва от години. всичко това води до ужасен запек. след като забременях в началото на зимата, проблемът се влоши още повече. в момент на лудост, защото това състояние наистина ме докарваше до там, започнах да се ровичкам в книги за билки и т.н. попаднах на една книга на Дънов, но рецептата едва ли е негова. Всяка сутрин на гладно се приемат 1 с.л. пшеничени трици разтворени в чаша хладка вода. След 2 дни само червата ми заработиха, та до днес  Grinning Пропуснах да кажа, че обърках триците с пшеничен зародиш, та той ми помогна на мен. няма да споменавам колко са полезни и пшеничените трици и зародиша. има ги в диетичните магазини. могатда се приемат и с кисело мляко.

от сената и зърнастеца получавах невероятно гадене.

извинявам се за лиричните отклонения, но искам само да съм в помощ.

# 10
  • Мнения: 2 176
Анe, колко време трябва да се пият, за да започнат червата да функционират нормално?
Или ефекта е само докато се приемат?

# 11
  • Мнения: 1 267
multimodal, както вече казах, още на 2 ден заработиха червата ми. първите дни изкарвах буквално "камъни' сори за образното изразяване . само след около 3-4 дни започнах да се изхождам всеки ден, главно сутрин, а понякога дори по 2-3 пъти на ден. представете си само какво означава това за мен, след като години наред съм имала въздържание над 6-7 дни. Като видех, че вече няма накъде, прибягвах до ужасния Бизалакс, който тоатлно поврежда червата ми. Рецептата е с пшеничени трици, но аз купих пшеничен зародиш, като си мислех че става въпрос за едно и също нещо. Има разлика между двете, но на мен ми помогна зародиша. Започнах да приемам зародиш от началото на март. Пиех го докато не излязоха черешите, ягодите, после кайсии, праскови и диня. От юни не пия зародиш, но всичко е ок. В книгата на Дънов пише, че се приемат докато не се нормализират нещата, а това рано или късно става. Триците и зародиша струват около 2.00 лв всяко. Аз ги приемах с хладка вода, но от бременността ми се повдигаше на моменти, за това има и вариант на приемане с кисело мляко.

# 12
  • Мнения: 117
Аз също страдах от запечен стомах, пила съм сена, зелен чай и какви ли не разхлабващи чайове. Минах и през разхлабващите шоколади. Ефекта е че те отпускат в рамките на 24 часа, но докато те хване е страшно подуване, газове и понякога не можеш да излезеш, защото не се знае кога ще те хване. Като забременях открих триците. В началото купих пшеничени, после овесени, ям по 3 суп. лъжици сутрин с кис. мляко, даже вече взе да ми харесва. Освен, че се забравя проблема с корема, те спомагат за изчистване на токсините и съответно за отслабване. От около месец се наложи да пия български протеин, който ме запече за два дни с триците нямам никакъв проблем, дори ако изпия чаша мляко с трици, сутрин не се чувствам подута. Може да се слагат в супи, да се пият с прясно мляко, айрян както е по приятно за консумация

# 13
  • Мнения: 140
Пила съм преди време,ефект кой знае какъв нямаше,но в последния месец прочетох поне на сто места за канцерогенния и ефект - в крайна сметка,кой знае как е точно?

# 14

Общи условия

Активация на акаунт