Телешко задушено

  • 21 506
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Моля ви за лесничка рецепта за телешко задушено. newsm78

# 1
  • Мнения: 5 001
Нарязваш измитото месо  на хапки.В тенджера(аз ползвам под налягане,но може и в обикновенна времето ще е повече обаче) слагам олио  и задушавам 1 глава лук,1 морков,прибавям месото за да се запечата(т.е. да си смени хубавичко цвета от всички страни).Доливам водичка колкото да се покрие месото,посолявам на вкус,добавям 20-тина зърна черен пипер и го оставям да си се задушава.Отвреме навреме проверявам дали да не долея още вода(гореща).Когато месото е готово,може сосчето да се сгъсти с размито във вода брашно. Сервира се с пюренце или задушени или варени на пара зеленчуци,ориз и задължително се полива със сосчето от задушаването и се наръсва с нарязан пресен магданоз....

# 2
  • Мнения: 63
Много мерси!А колко време се вари в тенджерата под налягане.Никога не съм готвила телешко

# 3
  • Мнения: 5 001
Ами аз варя около 50 мин. ,след като започне да съска парата,защото до сега в БГ не съм попаднала на истинско телешко,а само на говеждо,което е жилаво месо.Но след това варене става крехко.Досега не съм имала провал щом е с тенджера под налягане.  Peace
Ако ще готвиш в такава тенджера,няма нужда да доливаш вода(както съм писала по-горе),Просто затваряш тенджерата и забравяш на котлона.Мнооого я обичам тая тенджера....

# 4
  • Мнения: 63
Още веднъж мерси.Ще зарадвам мъжо довечера-откога ме врънка за телешко.А аз съм на диета,но ще си боцна веднъж-дваж.

# 5
  • Мнения: 3 830
Мммм Crazy  chef  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 358
Скоро пуснах подобна тема ето я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289338.0 - от многото предложени страхотни идей избрах задушено телешко бонфиле с много пресен лук , пресен чесън, гъби и малко домати. Стана просто Peace - тази вечер го доядохме. Ако искаш пробвай - мога да ти напиша точно как го приготвих аз ако се интересуваш.
Виж в подписа ми албума Кулинарен - там има снимка макар и супер грозна - от GSM Wink Rolling Eyes

Ето снимка да не търсиш http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238809&photo=8 - и по хубава направих но нямах време да ги сваля.

# 7
# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това изглежда много лесно....и вероятно е и вкусно......  Thinking

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Това изглежда много лесно....и вероятно е и вкусно......  Thinking

И двете рецепти са бързи, лесни и много вкусни Wink.

# 10
  • Мнения: 4 358

Аууууууу Teopr къде ни препрати с този линг Hug - колко нови идейки си намерих за телешкото дето стой във фризера. Много много мерси  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт