Въпрос към юристите за шума в жилищните сгради

  • 11 409
  • 18
  •   1
Отговори
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моля ви, кажете ми според тази наредба:
НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазването на общинските имоти на територията на Столична община
СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ

Глава втора
Осигуряване и опазване на обществения ред

 Чл. 3.  (1) Освен забраните по предходния член, в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.
(2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.


та означавали, че в почивни дни нямат право да ме тероризират с оглушително непрестанно чукане от 9 сутринта.
Вече 5 ден е някакъв кошмар от новите ни съседи.

# 1
  • Мнения: 5 001
Ооооооф,при вас е само от 5 дена...А при на с е целогодишно  ooooh! Едни спират,други почват...Ужаса е неописуем!И няма оправия,нищо,че има наредба....

# 2
  • Мнения: X
И аз съм побесняла на тази тема, вчера в 15 ч. им направих забележка, защото детето спеше, след 5 минути си продължиха. Сега съм разпечатала част от Наредбата и съм я залепила на две места във входа. Следващият път ще извикам полиция, писна ми вече, как може да нямат елементарно възпитание  #Cussing out

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз съм разпечатила точно този текст, който цитирах и смятам да го залепя точно на вратата на асансьора пред тях. Исках само да съм сигурна, че правилно го тълкувам.

# 4
  • София
  • Мнения: 265
И при нас е така, споко, целогодишно я този над нас, я този до нас, я този срещу нас все ремонтират нещо, все нещо се чупи, тряска, кърти... ужас е, ама какво да се прави. Не се оплаквам, защото знам, че и на нас се налага да ремонтираме и не винаги имаме възможност да стане извън почивните дни. Поне часове се спазват де  Peace За това можете да ги помолите, но за другото ако го направиш в момента, в който вие започнете с ремонт ще ви го върнат тъпкано най-вероятно.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Никой нищо не спазва и нищо няма да им направят, аз вече съм се отказала да се боря.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Оффф не знам докъде ще ми стигнат силите и на мен. Ама хайде няма значение, че аз и мъжът ми вече 5 ден сме с главоболие от този терор -  ще свикнем сигурно. Ама те измъчват детето ми. С това не мога да се примиря.

На всичкото отгоре те не правят сами ремонта, ами извикват майстори. Така че, оправданието само почивните дни можем да си направим ремонта, защото през другото време сме на работа не върви. Един път не са извикали майсторите в делничен ден, все в почивни. А когато иска човек да се оплаче собствениците ги няма.

# 7
  • Мнения: 2 005
В България, за съжаление, все още се вярва само на написаното и се извършват проверки само по писмени жалби и молби. Компетентния орган във вашия случай е Общината, но за да бъде взето някакво отношение /или поне да ви отговорят любезно, че съседите ви са предупредени/ подайте жалбата писмено.  bowuu

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
От това, което чета стигам до извода, че само аз съм намерила свестни майстори или пък мързеливи.
Направих тотален ремонт на апартамента миналата година.
За два месеца свършиха и нито един съсед не се оплака от силен шум.
Майсторите задължително спазваха почивката от 14-16 часа или се занимаваха с бешшумен труд. Сутрин идваха в 8 и си тръгваха в 18 часа. Почивен ден неделя.
Не се майтапя.

# 9
  • Мнения: 3 312
 Rolling Eyes  ами над нас има един дето не спира да вдига шум  ooooh! няма ден няма нощ ..... писнало ми е  Tired   тоя тъпак все кове ,влачи мебелите абе ... луд   #Cussing out направо ми идва да го  #2gunfire 

# 10
  • Мнения: 899
Може би моя въпрос не е точно по темата,но ако някой се е сблъсквал с подобен-ще съм благодарна за всяко мнение.Става дума за съседи-наематели,които постоянно пречат на останалите обитатели с пиянски оргии,семейни скандали,побоища и всичките производни на алкохолните веселби. WhistlingЧувала съм,че има възможност за изгонването им.Знае ли някой каква е процедурата?

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Може би моя въпрос не е точно по темата,но ако някой се е сблъсквал с подобен-ще съм благодарна за всяко мнение.Става дума за съседи-наематели,които постоянно пречат на останалите обитатели с пиянски оргии,семейни скандали,побоища и всичките производни на алкохолните веселби. WhistlingЧувала съм,че има възможност за изгонването им.Знае ли някой каква е процедурата?
Всеки път викай полиция. На третото идване пишат акт, мисля че беше 500лв. И май са намерили  начин да си събират парите, защото при мен само това помогна при същия проблем.
Е, това стана обаче след почти 3-годишна битка.

# 12
  • Мнения: 899
Няколко пъти преките им съседи викат полиция,но единия път музиката е била толкова силна,че никой не е отворил/предполагаме,че даже не са и чули/.Друг път ,след ужасяващо блъскане по метална врата отново са се обадили на полицията,но докато дойдат "купонът"свършил.

# 13
  • Мнения: 25 562
Става дума за съседи-наематели,които постоянно пречат на останалите обитатели с пиянски оргии,семейни скандали,побоища и всичките производни на алкохолните веселби. WhistlingЧувала съм,че има възможност за изгонването им.Знае ли някой каква е процедурата?

А пробвахте ли да говорите с хазяите? Оплачете им се, може да прекратят договора с тях.

# 14
  • Мнения: 899
Ние сме сравнително нови собственици и аз лично -не съм.Но това,което знам от другите съседи е,че хазяина  живее в друг град. Аз се чудя как си прибира наема.Как му плащат като все са по кръчмите и са видимо пияни посред бял ден ,а не работят newsm78.Не,че ме е грижа как се прехранват /препиват/,ама шума ни идва повечко.Казват ,че не са го виждали от години. newsm78
Аз се поразрових в стари теми в ДиС.Не открих идентичен случай,но имам набелязани стъпки за последващи действия.Не знам дали са правилни.Някой,ако знае да ме ориентира,моля.
1.Свикваме Общо събрание.2.Изготвяме протокол от събранието/ от домоуправителя/.3.Пишем жалба/подписват се останалите живущи/.4.Протокола+Жалбата ги внасяме в Общината.

Общи условия

Активация на акаунт