Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 11 607
Старата тема

Използвам гъбичката за миене на чини ( естествено , отделна и специална за целта) и по-точно грапавата част за да чистя плодове и зеленчуци - цитруси, картофи и др.

# 1
  • Мнения: 4 916
Старата тема

Използвам гъбичката за миене на чини ( естествено , отделна и специална за целта) и по-точно грапавата част за да чистя плодове и зеленчуци - цитруси, картофи и др.

Супер идея  Rolling Eyes аз нямаше да се сетя и след сто години.

# 2
  • Мнения: 1 269
Винаги, когато започвам да готвя, първо си зареждам ел.кана с гореща вода.  Peace

За миенето на зеленчуци в миялната не съм много "за". Пробвах и то като предварително пуснах  машината на плакнене на празен ход, че да няма остатъчен препарат. Резултата беше много мръсна пяна на дъното, пръст и недостатъчно чисти марули, краставици , лук и репички. След това всичко наново измих на ръка . ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 477
Цял следобяд чета предишната темичка(как съм я пропуснала  ooooh!).Ще ви следя с интерес(за сега няма с какво да се включа).  bouquet

# 4
  • Мнения: 11 607
Винаги, когато започвам да готвя, първо си зареждам ел.кана с гореща вода.  Peace

За миенето на зеленчуци в миялната не съм много "за". Пробвах и то като предварително пуснах  машината на плакнене на празен ход, че да няма остатъчен препарат. Резултата беше много мръсна пяна на дъното, пръст и недостатъчно чисти марули, краставици , лук и репички. След това всичко наново измих на ръка . ooooh!

Да, от термоканата наистина се пести време.....Благодаря ти за споделеното за машината и зеленчуците.....Убедих се твърдо - че няма да пробвам!

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 631
 Peace

# 6
  • Мнения: 2 891
Не съм домакиня и идеи не мога да ви дам за сега, но ще открадна  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 175
Изчетох предишната тема и съм във възторг. newsm75 newsm28 1ironing wash hang 1dishes  food002 cook needle prostor clean clean cleanДосега за мен това беше адски досадна работа,но с научените трикове,се надявам нещата да се променят към добро.Благодаря.

# 8
  • Мнения: 634
Аз се записвам и отивам да чета старата  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 185
Аз се записвам и отивам да чета старата  Simple Smile
и аз, а ако имам какво да добавя, ще споделя

# 10
  • Мнения: 555
Записвам се  Peace  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 162
чудна тема,
 да не е само записче да споделя и аз нещо което правя, отворените пакетчета, например  с подправки и др. ги затварям със щипки, ластичета не ползвам, пестя няколко секунди от омотаване и размотаване после Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 370
пера чаршафите сгънати, при простирането само ги разгъвам върху телта

# 13
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
пера чаршафите сгънати, при простирането само ги разгъвам върху телта

А така изпират ли се добре?
Аз ги разгъвам и така ги слагам в пералнята,но веднъж ми се случи да извадя от изпран сгънат чаршаф и установих ,че е много лесно да се простре.Обаче все си мисля ,че така нагънат едва ли се изпита добре и продължих да си ги разгъвам преди да ги сложа в пералнята.

# 14
  • Мнения: 4 370
По отношение на изпирането си мисля, че е все едно и също дали е сгънат или намачкан (нагънат) , реално винаги е сгънат под някаква форма, по добре да е във вариант лесен за разгъване.

# 15
  • Мнения: 712
Понеже нямам кой знае колко домакински навици, като тръгна да правя нещо, първо си приготвям всички продукти и приспособления, от които ще имам нужда. Получава се нещо ала Бонапети - всичко нарязано в купички и т.н. Ако не го направя, паниката ме превзема на втората минута ако лукът е в тигана, а аз още не съм нарязала картофите, например....

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
чудна тема,
 да не е само записче да споделя и аз нещо което правя, отворените пакетчета, например  с подправки и др. ги затварям със щипки, ластичета не ползвам, пестя няколко секунди от омотаване и размотаване после Mr. Green
И аз със щипки ги защипвам!  Wink

# 17
  • varna
  • Мнения: 676
Ще следя темата с интерес,а като се сетя за някой трик,непременно ще го споделя!

# 18
  • Мнения: 577
Привет и от мен,ще допрочета предишната темичка.Мога да споделя моите мързеливи идейки             Wink  Сега се сещам само да ви кажа,че не съм голяма цветарка.Все ми умират китките  ooooh!   Blush  Тааааа... имам една голяма саксия на балкона/останала/ и си посадих стар лук вътре.Поливам го често,той си избуяваааа и винаги имам пресен лук/пера/било за салатката или за супичка.......влиза ми в употреба. Flowers Bouquet

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 00:56 от barboranova

# 19
  • Варна
  • Мнения: 366
Идеята за гъбичката,да се мият зеленчуците ми допадна много.Ще пробвам веднага. Peace

# 20
  • Мнения: 1 065
чудна тема,
 да не е само записче да споделя и аз нещо което правя, отворените пакетчета, например  с подправки и др. ги затварям със щипки, ластичета не ползвам, пестя няколко секунди от омотаване и размотаване после Mr. Green
А пък аз ги затварям с кламери Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 818
И аз ползвам шипки, дори при замразените зеленчуци ги ползвам.

# 22
  • Мнения: 463
чудна тема,
 да не е само записче да споделя и аз нещо което правя, отворените пакетчета, например  с подправки и др. ги затварям със щипки, ластичета не ползвам, пестя няколко секунди от омотаване и размотаване после Mr. Green
И аз със щипки ги защипвам!  Wink
А пък аз с кламери - по-лесно и компактно ми е с тях.
Сега видях, че и djily го прави, значи сме 2.

# 23
  • гр. София
  • Мнения: 252
ще следя темата с интерес , от няколко месеца се "правя" на домакиня и за мързеливи идейки винаги съм готова Wink

Общи условия

Активация на акаунт