За ПАП 3 *Б*

  • 262 070
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 092
Ако може и аз да се включа, обаче с въпрос...скоро ще ходя на гинеколог ( профилактично ) , та мисля да си поискам цитонамазка и микробиология. При моята гинеколожка е малко неудобно с изследванията, в смисъл че ми взима секрет и после аз лично трябва да го занеса в лабораторията, с която тя има договор, та после да си го взема и да й го занеса....миналия път я попитах дали може да ми вземе секрет за цито, тя казаче не е нужно, защото " шийката е чиста" и не се налага цитонамазка, "ако имаше нужда, аз сама щях да те пратя ". Стана ми интересно, за нея не е проблем да го направи, така че реших да й се доверя. От 2 години ходя при нея, може би затова...моя приятелка наскоро беше, с оплакване от силно течение с неприятна миризма, прати я веднага за изследване на хламидия и цитонамазка. Това ме навежда на мисълта, че вероятна наистина преценява кога и дали е необходимо..Въпроса ми е, дали да настоявам пак сега като отида? Извинявам се че стана дълго, ама исках да обясня, а и този въпрос ме терзае от известно време... Thinking

# 46
  • София
  • Мнения: 2 686
Задължително настоявай!! Може шийката да е чиста, но да има наличие на единични ракови клетки. Цитонамазка трябва да се прави задължително веднъж годишно, та ако има проблем, да се открие възможно най-рано, защото тогава е 100% лечим.

# 47
  • Мнения: 9 092
Тинтири, мерси за бързия отговор Hug

# 48
  • Мнения: 1 798
Тинтири Минтири е абсолютно права,твое право е да искаш цитономазка.На око не става .
Аз не бях правила цитонамазка точно 2 години и сега тако направих показа ПАП 2.Това ,което ми хареса при гинеколожката беше изключително подробното й обяснение,а на цитото имаше редове заключение за самото изследване.Та лекарката каза,че раничката емалка,но е хубаво да наприм колкоскопия.И резултата беше CIN 2-интраепителна неоплазия.Вече съм се настроила за конизацията,но след първоначалния шок си поплаках.Мойто си е чиста дисплазия на шийката,което си е предраково състояние,а цитонамазката отпреди 2 години беше ПАП 1 Shocked.
Така,че ако гинеколожката ви претупа набързо и каже`О,няма ви нищо -за ПАП 3` аз бих се замислила сериозно.
Правете редовно цитономазки,на мен ми каза,че след операцията през 3 месеца трябва да правя.

# 49
  • Мнения: 1 205
ПАП 3 хич не е нормална! А на твойта гинеколожка - евала! Повечето лекари втора група я подминават, казвайки, че всичко си е наред и само девствениците били първа група!  Thinking

Току що се обадих по телефона да видя резултатите и сестрата ми каза Втора група, всичко е ОК, нямаш нищо и аз се успокоих, а сега пак ме обзеха притеснения.
Още при прегледа лекаря ми изписа полижинакс, дали затова сега не ми казаха да приемам нещо ?

# 50
  • Мнения: 2 123
момичета, извинявайте за неинформираността ми, но понеже и моята цитоназка излезе и лекарят ми написа, че съм 1-ва група пап - в норма... бихте ли ми казали задължително ли е да си към някаква група...1,2 или 3 или първа група - норма вече е регистрация за нещо?

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Ирини чудна е 1ва група  Grinning , виж в библиотеката има инфо за Цитонамазката .

# 52
  • Мнения: 2 123
благодаря ти моренка!

# 53
  • Мнения: 3 376
Току що се обадих по телефона да видя резултатите и сестрата ми каза Втора група, всичко е ОК, нямаш нищо и аз се успокоих, а сега пак ме обзеха притеснения.
Още при прегледа лекаря ми изписа полижинакс, дали затова сега не ми казаха да приемам нещо ?

Уман, няма смисъл да се притесняваш само защото си втора група по ПАП. Втора група е притеснителна, само ако е придружена с ранички или възпаления, но тези неща си ги пишат в резултатите от изследването. Ако няма такива работи, резултатът се счита за добър. Освен това, според моята гинеколожка, резултатът по ПАП се влияе от наличието на гъби и бактерии във влагалището. Като гледам как са ти изписали полижинакс, може би ти си имала именно такива неща, и те са повлияли на резултата. Но даже и да нямаш гъби и бактерии, и резултатът да остане ПАП2, това пак е добре и не си създавай излишни тревоги Simple Smile То аз хубаво давам акъл, ама преди време и аз се бях постреснала с моя ПАП2 Laughing

# 54
  • Мнения: 533
Здравейте момичета. Случайно попаднах в този форум, търсейки инфо за предстоящата ми операция - конизация. След направени няколко цитонамазки с потвърден резултат ПАПЗА-Б, лекарката препоръча конизация, като каза, че проблема не в шийката ма матката, а в канала. Кажете, дали някоя се е сблъсквала с подобен проблем.

# 55
  • Мнения: 9 903
уф, това е моята тема, но няма развитие засега - трябва да чакам първи преглед след раждането и тогава ще продължим с изследвания и лечение.
Венити, ами аз съм с такъв проблем и може би и мен ме чака конизация...какво те притеснява теб? Изписали сме доста по темата. Конизация ти се налага точно заради канала. Ако те притеснява дали можеш да бременееш след това - да, можеш.

# 56
  • Мнения: 533
Тити, благодаря за бързия отговор. Аз съм на 31г., вече имам едно момиченце и бих искала още едно дете, на най-вече искам всичко да е нормално, защото с този резултат се влача вече една година, преди 6м ми беше направено абразио и се надявах всичко да е наред, но се оказва, че отново не е.

# 57
  • Мнения: 3 069
Венити , в никакъв случаи недей да отлагаш конизацията , това не е шега работа.На мен ми я направиха преди миналата година юни месец и това спаси живота ми.Много е важно да я направиш и при добър специалист.Мен ме мотаха 8 месеца във 5та градска б-ца докато едно приятелско семеиство ме насочи към доцент Кърлов, които е шеф на генекологичното отделение в раковата болница.Бог да го пази този лекар , много е добър.Сега съм бременна в 13г.с. , разбира се , че имам проблеми с тази доста скъсена шийка на матката , но се надявам да изкараме с бебо до края.Не отлагай повече.Ако мога да ти бъда полезна с нещо винаги можеш да ми пишеш.Успех!

# 58
  • Мнения: 533
Емоли, имах нужда да споделя с някой, който е минал по този път. Ходя при Д-р Ралчева в онкоболницата, не е назначена дата на операцията, защото чакаме резултата от биопсията, не знам и кой ще е оператора. Другата седмица ще имам повече инфо.

# 59
  • Мнения: 79
Здравейте момичета,

Не съм писала във форума от много дълго време затова едва ли ме помните.Извинявам се, че връщам тази тема, но за мен тя е много ценен източник на информация,препрочела съм я поне 10 пъти най-малко много бавно и внимателно и ето че сега имам въпрос към вас.
Значи всяка година си правя цитонамазка,но тази година тя даде отклонения.Моя доктор ми се обади по телефона и ме извика в кабинета си,когато отидох той ми каза че цитонамазката е показала , че имам промяна в клетките на шийката на матката,каза ми че няма нищо страшно че съм в началото.Попитах го кой ПАП съм,а той ми отговори, че тук се описва директно причината а не се описва кой ПАП съм (тук искам да поясня само,че живея в чужбина и може би тук е друга системата) Вчера бях за повторна цитонамазка и ми направи колпоскопия също,резултати ще имам след около 3 седмици,но до тогава може и да се побъркам. При колпоскопията доктора ме промиваше ако мога така да се изразя с разтвор от оцетна киселина,след прегледа той ми каза че колпоскопията не е показала нищо нередно всичко си изглеждало нормално,сега ще видим и цитонамазката и тук идва въпроса ми момичета.Като изключим варианта че може да е станала някаква грешка за което силно се надявам,възможно ли е да се говори в моя случай за ХПВ ? Може ли ако наистина имам някаква промяна в клектите на шийката на матката то тя да е причинена от нещо друго а не от ХПВ?нямам раничка нямам нищо,нормална колпоскопия.Ако се окаже пък ХПВ може би е от по лошите щамове тъй като нямам никакви симптоми за това?Моя доктор ми казва че нямам място за притеснение,че нещата се оправят,но аз съм толкова притеснена и изплашена,че си мисля най-лошото и нямам минута спокойствие,страхувам се нещата да не са непоправими.
Моля се да е станало грешка.
Моля ви момичета за вашето мнение и много,се извинявам за дългичкия постинг и може би малко объркан.
Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт