Любим десерт

  • 14 671
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На мъжа ми любимите десерти са бисквитената торта и крем карамела, а моят - тирамису и един крем който правят в УГО- с еклерчета.

# 46
  • Мнения: 430
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

# 47
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 271
ММММ, щом е десерт ми е любимо Mr. Green
Крем-карамел
Крем брюле
Торти - само да не са шоколадови
Еклери
Толумбички
Баклава
Абе обичам сочните десерти Hug

# 49
  • Мнения: 7 416
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.
  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 22 867
.....  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

По тази рецепта на tanita става вкусно. Нямам предвид оформянето на торта, просто кремчето ми харесва.

# 51
  • Мнения: 7 416
  Лабрекс,метеор си!Мерси много! Hug

# 52
  • Мнения: 195
Баклава
Толумбички
Торта с карамелова глазура

# 53
  • Мнения: 22 867
  Лабрекс,метеор си!Мерси много! Hug

Метеор-лакомия съм, не пропускам вкусните рецептички! Grinning

А по темата - много обичам сладки неща, особено много руските творожники, плодовите торти, сладоледа, чийзкейкове..........много има да изброявам. Embarassed

# 54
  • Мнения: 3 036
Аз съм тотално облагодетелствана от това че не налитам на сладко.
Случвало ми се е на гости да се чудя как да откажа торта,сладкиш, парфе - правила съм го да не обидя домакинята.
За сметка на това съм луда по плодове или за ядки - печени,солени, захаросани - всякакви.
Отделно от това мога да седна и сама да си изям една кутия Toffifee.
Но като цяло не мога да седна и да изпадна в транс от една тулумбичка или Гараш.

# 55
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.
  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

Аз правя крема по класическата рецепта за тирамису.
Една опаковка от 250 гр. маскарпоне смесвам с предварително разбити на пяна 2 или 3 жълтъка със 100 гр. захар. После към сместа добавям и разбитите на твърд сняг белтъци с една щипка сол.Разбърквам внимателно отдолу нагоре с дървена лъжица докато се получи хомогенна смес.
Обикновено ми трябват две кафеварки кафе. В кафето слагам няколко капки ром. Редя в тавата ред бишкоти, отгоре ги напоявам с кафето с помощта на супена лъжица докато се напоят, но не и да се разкашкат, нито пък и да останат сухи.
После отгоре сипвам крем да ги покрие нявсякъде, и така редя докато свърши крема и бишкотите. Завършва се с крем, ръси се отгоре с какао и седи в хладилника поне 5 или 6 часа преди сервиране.


Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:22 от Lindita

# 56
  • Мнения: 198
Много обичам всичко сладко,обаче като се замисля като че ли най ми харесва крем карамел и тирамису.Никога не мога да им устоя. Embarassed

# 57
  • Мнения: 7 416
Lindita,не те ли е страх от суровите яйца? Thinking

# 58
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita,не те ли е страх от суровите яйца? Thinking

Не, ако яйцата са хубави и пресни, няма издънки. Peace

# 59
  • Мнения: 24
Ако се притеснявате от яйцата,сега лятото особенно може да приготвите тирамисуто и без тях.Аз съм опитвала става също така хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт