За захранването при навършени 3 месеца

  • 4 112
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
   Опитах се да намеря информация за захранването, но доста от темите не ми се отварят, затова предварително се извинявам, ако се повтарям.

   На 27.04.2008г. навършихме 3 месеца. Купила съм плодово пюре (ябълка със сини сливи), но не знам дали не е рано за захранване и дали да изчакам още. От самото начало малката я дохранвам с АМ. Кърмих до края на втория месец и от тогава е само на АМ.

   Ще съм благодарна, ако изкажете и своето мнение по въпроса.

# 1
  • Мнения: 6 029
Рано е. Изчакай поне 4 навършени месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Рано е, аз започнах на пет и половина.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 683
Ние се захранихме на 4 месеца,а не исках преди 6 ия но имахме ужасен запек и просто това остана последен вариант да прибегна към плодови пюрета! Друго не ни помогна!
Изчакай поне да навършите 4 месеца! Peace

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На вашата възраст дадох плодово пюре.
Започнах с 3-4 лъжички в началото.

# 5
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е е рано,поне до навьршване на 4 месеца Peace

# 6
  • Мнения: 2 516
И според мен е рано. Захраних на пет месеца и половина.

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Рано е Peace
Изчакай поне още месец и захрани с еднокомпонентно пюре. Препоръчва се да се захранва със зеленчуково или оризова каша, но ако си решила да е с плодово вземи примерно тиква или само ябълка.
Аз захраних с оризова каша на 5 навършени месеца, а от 6  навършени дадох първо зеленчуци...
Няма за къде да се бърза със захранването  bouquet

# 8
  • Мнения: 46 403
Най-добре на 6 навършени, до тогава само мляко.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също бих те посъветвала да изчакаш още.

И е добре захранването да започне с еднокомпонентно пюре

# 10
  • Мнения: 2 231
Рано е. Изчакай поне 4 навършени месеца.  newsm10
Misc Baby Bottle feeding newsm10 До 4 месец САМО мляко (може и по малко чай), после плодово пюре, а след 5 може постепенно всичко останало (каша, зеленчуково, месно, сокове).

# 11
  • Мнения: 887
След 4 месец с еднокомпонентно пюре.

# 12
  • Мнения: 2 746
До 4 месец САМО мляко (може и по малко чай), после плодово пюре, а след 5 може постепенно всичко останало (каша, зеленчуково, месно, сокове).

Това е и моето мнение. Peace

# 13
  • Мнения: 2 131
Изчакай още малко. Според мен, сини сливи въобще не са подходящи за захранване, пък било то и в комбинация с ябълка.

# 14
  • Мнения: 2 516
Купила съм плодово пюре (ябълка със сини сливи)
Да добавя и нещо друго - доколкото ми е известно това пюре е на АМ-АМ, други марки не съм виждала с такава комбинация- слива и ябълка . Ако е така, не започвай с него, защото съдържа захар.
Лично аз започнах захранването с оризовата каша на Милупа. След нея въведох ябълка, круша, морков, картоф и така се отпочна. Седми месец жълтък и месо - пилешко. В последтвие въведох и други меса, мазнина /растителна и масло/.  Принципа на захранването е да се дава само един нов продукт и то по малко - първи ден две лъжици, втори пет , трети - десет и така до пълна порция. Когато вече детето е по-голямо се захранва "по-скоростно". Горепосоченото е измислено с цел да се следи детето за алергична реагция от нововъведената храна.

# 15
  • Мнения: 308
   Благодаря ви много за споделения опит. Мисля да изчакам поне още месец и половина.

   Сторм76, пюрето е на Ганчев. Казаха ми, че е в комбинация със сини сливи, защото от ябълката се запича.

   И на още един въпрос, ако може да ми отговорите - кои храни съдържат глутен?

# 16
  • Мнения: 6 029
пюрето е на Ганчев. Казаха ми, че е в комбинация със сини сливи, защото от ябълката се запича.

   И на още един въпрос, ако може да ми отговорите - кои храни съдържат глутен?

Първо, според мен Ганчев не е най-удачния избор за захранване. По-добре да домашно картофено пюре например.

На втория ти въпрос - на готовите пюрета пише кои са с глутен и кои не. Избирай такива без Е-та, подправки, сол, захар. Евтините повечето са с такива екстри вътре.

# 17
  • Мнения: 2 516
   Благодаря ви много за споделения опит. Мисля да изчакам поне още месец и половина.

   Сторм76, пюрето е на Ганчев. Казаха ми, че е в комбинация със сини сливи, защото от ябълката се запича.

   И на още един въпрос, ако може да ми отговорите - кои храни съдържат глутен?
Аз Ганчев не го и поглеждам, щото за мен това е помия. Една позната ми сподели своята логика - захранила с Ганчев, защото след това всяко пюре би се понесло . Мерси съм аз от тая логика, ма карай.

Ябълката не запича, а регулира особено ако си приготвила домашно пюре - като начало една средно голяма ябълка /по възможност златна или червена превъзходна/ , сварена за 10 минути и пасирана. Ако  ябълката е 32 % от пюрето, а останалото е грис от ориз - като в еднокомпонетнтото пюре на Хип, сигурно може да се стигне до запичане.  Ако ще захранваш с готово пюре - вземи Гербер или Семпер, в краен случай лично аз бих захранила с Хип.
Глутенът се съдържа предимно в пшенични култури - ечемик, просо, пшеница, ръж и тем подобни. Примерно еди кво си пюре с бисквити - съдържа глутен. Фидето също е глутеново, защото се прави от брашно /изключвам оризовото тук/. Да не говорим , че обикновеното фиде /в което пише, че съдържа яйца/ съдържа и белтъка на тези въпросни яйца, който е силен алерген и не се дава под годинка. Четеш етикетите, а ако нещо не ти е ясно, звъниш на посочения на етикета телефон - аз така постъпих с кашите на Блевит и ми разясниха хората.

# 18
  • Мнения: 103
Според мен е твърде рано, изчакай поне 4 навършени месеца Peace
Най-добре е според мен да се започне със  зеленчукови пюрета, например с домашно приготвено картофено с АМ Peace
Чак като опитате всички зеленчуци пробвай плодово, поне аз така направих Hug

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
   Благодаря ви много за споделения опит. Мисля да изчакам поне още месец и половина.

   Сторм76, пюрето е на Ганчев. Казаха ми, че е в комбинация със сини сливи, защото от ябълката се запича.

   И на още един въпрос, ако може да ми отговорите - кои храни съдържат глутен?
добре си решила  Peace
На пюретата и кашите пише кои са с глутен  Hug

# 20
  • Мнения: 308
   Благодаря ви още веднъж.    Hug

   Ние с половинката вече опитахме пюрето, което бяхме купили, така че за след месец и половина ще търся други, но освен на Ганчев не намерих други. Ще си ги поръчам обаче в някоя аптека да ми ги доставят.

# 21
  • Мнения: 135
Аз започнах след 3 навършени месеца да давам по малко плодово пюре от същите плодове,от които съм давала сок,първо круша,после ябълка,после слива ,постепенно започнах да давам и смесени.

# 22
  • Мнения: 2 231
Ето тук може да разгледаш асортимента на повечето бебешки храни на българският пазар, да видиш цените и да се ориентираш в избора. http://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=14&ze … 3dec940b714a264b5
Аз лично съм доволна от Хип, Гербер и Бейбивита (преди само Хип, но напоследък основно Бейбивита). Но съм купувала и от плодовите на Ганчев и Овко. Според мен на Ганчев стават за ядене единствено плодовите (другите са страшна гадост). А за по-голямо бебе (след 6м.) Овко имат плодови с йогурт и с извара, които са доста вкусни и полезни.

# 23
  • Мнения: 1 586
Аз захраних на 4 навършени месеца с домашно приготвено картофено пюре! Peace

# 24
  • Мнения: 1 367
И аз ще те посъветвам да изчакаш поне до четири навършени месеца,преди да захраниш.Според мен не трябва да започваш с плодово пюре,защото съм чувала,че после децата по-трудно приемат несладкия вкус на другите храни.Аз захраних с бананова каша.

# 25
Аз захраних,когато навършихме 3 месеца.Започнах със сок,който давах един месец.Сега навършихме 4 месеца и започнах с плодово пюре,което също ще давам месец преди да въведа и зеленчуковото.И едното и другото го давам по 50 мл.а не "колкото на бебето му се иска".
Нашите колики свършиха месец и половина преди да захраня и сигурно за това не съм имала проблеми със стомахчето.Чувства се много добре и си ака редовно.
Може и на някои да се струва,че съм захранила рано,но важното е да се спазва един много важен принцип - ПОСТЕПЕННОСТТА!!!
Не виждам смисъл да захраниш на 5 или 6 месеца и да стресираш храносмилателната система на бебето с 3-4 вида храни наведнъж.Може на някои да не им се вярва,но знам за мами,които едновременно въвеждат по 3 различни вида храни и се фукат,че захранват късно. Sick
Според мен няма значение,кога ще захраниш и с какво-това всеки си го решава лично за себе си-по-важно е изключително постепенно да се въвежда всяка нова храна - по един вид на месец или максимум 2(аз съм твърдо за 1 вид нова храна на месец).

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен няма значение,кога ще захраниш и с какво-това всеки си го решава лично за себе си-по-важно е изключително постепенно да се въвежда всяка нова храна - по един вид на месец или максимум 2(аз съм твърдо за 1 вид нова храна на месец).
съгласна съм с fan_fan   Peace

# 27
  • Мнения: 52
Привет и от нас
Честит празник на всички
и аз да питам: чета за пюретата,а някой ще ми каже ли повече за сокчетата.Имам племенница на почти 8 месеца,сестра ми и даваше по от рано сокче и започна пюрета от 4-я месец,но тя не си пиеше много млякото,а пюретата ги прие с удоволствие,ние за сега пием млякото и май ще изчакам със захранването,но не е лошо да знам за сокчетата,че взехме да се запичаме от време на време

# 28
  • Мнения: 756
добър избор си направила с изчакването , но нека да стане минимум на 5,5 месеца .Аз го захраних с оризова каша и след това започнах със сладък картоф и зеленчуци.Мисля че е най- подходящо да дадеш еднокомпонентно пюре /плдово или зеленчуково по твой избор , аз не бих избарала плодово / , а не тази комбинация от сливи и ябълка .Дава се еднокомпонентно , за да имаша възможност да прецениш , ако има реакция от какво е тя . Успех !

# 29
  • Мнения: 756
vessi122 не давай сокчета  , аз още не съм дала сок , а е на 7 месеца и 2 седмици почти - соковете въобще не щадят детския стомах и само заради едно запичане поемаш много голям риск . Запичането можеш да го конролираш по- късно с пюрета , а сега , ако сте на АМ, да не препълваш лъжичките с АМ -това води най-често до запек. Моят съвет е да изчакаш максимално със сокове и чайове.

# 30
  • Мнения: 9 463
Много е рано...поне след навършени 6 мес.
Щом МЗ налага забрана на етикетите на пюретата да пише че са подходящи за след 3-4мес...и те са категорични за след 6-и мес, както и плана за хранене спуснат на педиатриатрите и джи-пи-тата..ако искаш отвори сайта и прочети Peace
Храносмилателния тракт на бебето просто не е готов да разгражда друго освен кърма/АМ и съответно е безпредметно да даваш пюрета, които просто няма да усвоява. Освен това се захранва с еднокомпонентни пюрета, за да знаеш ако ти направи алергия към нещо, от какво е както и правилото че се дават предиобед  Wink
Успех!

# 31
  • Мнения: 308
   АЗ имам още един въпрос. Когато почнахте захранването в какви часове давахте пюрето, по колко лъжички и как увеличавахте количеството?

# 32
  • София
  • Мнения: 5 683
Плодово пюре давах след като съм видяла дали има реакция около 30/40 гр преди обяд между 2 от храненията!
Зеленчуковото .... пак след като съм въвела вече давах на обяд около 50 гр като за начало и след това дохранвах с Ам!

# 33
  • Мнения: 6 029
   АЗ имам още един въпрос. Когато почнахте захранването в какви часове давахте пюрето, по колко лъжички и как увеличавахте количеството?

Плодово пюре не съм давала никога.

Зеленчуково давах преди обедното хранене с АМ, започнах с една лъжичка, после 2 и така за около 7-10 дни заместих цялото хранене.

# 34
  • Мнения: 514
Раничко е захранването на 3 месеца!Изчакай да свърши 4-я!

Давах първоначално на обяд по една лъжичка като постепенно увеличавах всики ден и така стигнах до 6 !После 1/2 от буркана и така докато заместя цяло ядене!
После след 15 дни вкл.и плодовото пюре по същия начин и кашата и месото!Не съм имала проблеми засега !Да чукна на дърво! Peace

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ние за сега пием млякото и май ще изчакам със захранването,но не е лошо да знам за сокчетата,че взехме да се запичаме от време на време
Сокчетата са си вид захранване (въвеждаш нова храна освен млякото), ако искаш да захраниш по-късно не почвай със сока.



   АЗ имам още един въпрос. Когато почнахте захранването в какви часове давахте пюрето, по колко лъжички и как увеличавахте количеството?
в началото само на обяд по 4-5 лъжички и допълнително АМ.

# 36
  • Мнения: 756
аз давах по 2 ч.л и увеличавах с една , но винаги на обяд

# 37
  • Мнения: 502
аз също съм за къното захранване, въпреки че дъщеря ми беше дохранвана още от началото с АМ, а от 3 м. минахме само на АМ. запонахме захранването в края на 5 месец с оризова каша, и чак след около 2седмици дадох зеленчуково пюре- хипп моркови. а плодовото пюре го въведох чак след това.

# 38
  • Мнения: 1 674
Раничко ми се вижда  newsm78.Аз захраних след навършване на 5.5 месеца.Има време да опита от всичко.

# 39
Мой съвет е да изчакаш.
И аз започнах на 3 мес. да захранвам, но не се получи и се отказах.
Започнах на 4.5 мес.

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Супер е, че си решила да захраниш по-късно.
Имам само една реплика: късното захранване не означава, че трябва да въведеш всичко наведнъж. Като захраниш например 5я месец въвеждаш този месец плодови или зеленчукови напр, другия месец каши, 7мия месни, след 8-9 глутен и т.н.
Изказвания от рода, че късното захранване е СКОРОСТНО са неоснователни... Naughty



# 41
  • Мнения: 4 447
Темите за това ранно захранване са толкова много,
че едва ли всичките не ти се отварят, но ....

Рано е за захранване. Много сте малки.
Почакай до навършване на 5м поне.
И тогава захрани със зеленчуково пюре!

А соковете ги почни възможно най-късно.
Около 11-тия, 12-тия месец.

Успех  Peace

# 42
  • Мнения: 966
аз захраних на 5,5м.
по добре с домашно приготвено пюре

# 43
  • Мнения: 814
Не бързай поне до 5-6 месец  Peace

# 44
  • Мнения: 1 428
Раничко е захранването на 3 месеца!Изчакай да свърши 4-я!

 Peace

# 45
  • Мнения: 27 524
И аз като другите - изчакай да стане поне на 4 месеца и тогава  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 74
аз захраних бебка с пюре от ябълка и морков

# 47
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Рано е, аз започнах на пет и половина.
И аз. Мисля, че до 5 месеца едно бебе няма нужда от нищо друго, освен от мляко/кърма. Захраних със зеленчуково, после - каша и чак тогава въведох плодово пюре.

# 48
  • Мнения: 391
Рано е, аз започнах на пет и половина.
И аз. Мисля, че до 5 месеца едно бебе няма нужда от нищо друго, освен от мляко/кърма. Захраних със зеленчуково, после - каша и чак тогава въведох плодово пюре.

 Peace Първо зеленчуково пюре и чак след 2 седмици плодово, но поне на 5 месеца.

# 49
  • Мнения: 391
Рано е, аз започнах на пет и половина.
И аз. Мисля, че до 5 месеца едно бебе няма нужда от нищо друго, освен от мляко/кърма. Захраних със зеленчуково, после - каша и чак тогава въведох плодово пюре.

 Peace Първо зеленчуково пюре и чак след 2 седмици плодово, но поне на 5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт