как махнахте бибите

  • 1 457
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
Аз не съм махала бибката дъщеря ми сама се отказа като беше на 6 месеца Laughing

# 16
  • Мнения: 112
Биберона на големият ми син го махнах на1г.и 3м,просто одрязах бибата, остана само дръжката ,с която си играеше докато заспи.С малкият до скоро не се очертаваше проблем,до девет месечен не искаше биберон.Покрай излизането на зъбите се научихме и сега е постоянно с него.Но не се притеснявам ,защото той е по спокоен. smile3504

# 17
  • Мнения: 4 362
Махнах я точно на 11 месеца беше,но и тя не я е искала много,много.Заведох я на баба и ,но не взех биберон,защото знам,че там имат.Тя пък помислила,че ще махам биберона и не и дала,така 2 дни и като се върна и аз не дадох и не я потърси

# 18
  • Мнения: 2 448
На 2 години и 2-3 месеца я махнах, много беше пристрастен за заспиване с нея. Имахме даже две , отрязах ги и не бяха удобни за смучене, но не се отказа веднага, държеше си ги в ръчичка до устата и двете. Laughing За една седмица свикна без тях.

# 19
  • Мнения: 3 478
Моята е силно пристрастена към биберона от както се роди брат и. Незнам как ще я отказвам или по-скоро се чудя до кога да изчакам. Защото ще пробвам със срязване и после ако се наложи с мазане, че ако чакам сама да се откаже, може и с чакането да си остана.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз мисля, че е по-лесно това да става преди да са пораснали толкова, че са и я търсят. Особено лесно е и ако се кърми  Mr. Green
Аз да не казвам голяма дума, но вече 10 дни сме без биба и не се сеща, даже.
Последно я ползвахме след кърметено за заспиване и когато много врещи навън. Но един ден реших, че е време вече да спра да и давам бибата. Нощем се наложи повече пъти да я кърмя, а навън да и угаждам повече и стана  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 790
Рали отказа бибата при една хрема. Беше на 1 и половина.  Не можеше да я смуче и направо я плюеше.. После като се сети за нея и казах че сме я дали на кучето за неговите бебета и тя се съгласи  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 753
Имате още време, ще я махнете.... Аз като малка влачех една възглавничка навсякъде с мене... даже й смучех единия край... не знам как са ме отказали, но вече не я нося...  hahaha

# 23
  • Мнения: 472
На Маги махнах биберона когато стана на 1г. Педиатърката ме посъветва така. Всеки ден в продължение на 10-тина дни я режех по мъничко, но не да стават дупки, а да стане грапава. В началото не и правеше голямо впечатление. В деня, в който я отказа си я слага 1000 пъти в устата, плюеше я и я разглеждаше. Накрая я хвърли. Предвид огромната пристрастеност към нея, особено при заспиване я запазих за всеки случай, но не се наложи да и я давам  Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И моята дъщеря е пристрастена,да видим кога ще се реша да я махна newsm78

# 25
  • Мнения: 441
И на двете си деца съм давала бибата само като заспиват.При каката изтървах момента за отказване и се наложи да я режа  ooooh!.При малкият обаче вече си имах 1 наум и на 11 месеца просто спрях да му я давам.Изобщо не я потърси повече  Peace

# 26
  • Мнения: 402
Аз я махнах преди месец и мислех, че ще е голям кошмар, тъй като тя много я обичаше, но я ползваше само за заспиване. Една вечер просто я срязах и тя я пробва 4-5 пъти и след, като установи, че не "работи" демонстративно я захвърли от кошарата, после започна да си бърбори и така си заспа. Тя си има любима играчка за зспиване и мисля, че тя донякъде компенсира липсата на биберона.

# 27
  • Мнения: 2 068
На Маги махнах биберона когато стана на 1г. Педиатърката ме посъветва така. Всеки ден в продължение на 10-тина дни я режех по мъничко, но не да стават дупки, а да стане грапава. В началото не и правеше голямо впечатление. В деня, в който я отказа си я слага 1000 пъти в устата, плюеше я и я разглеждаше. Накрая я хвърли. Предвид огромната пристрастеност към нея, особено при заспиване я запазих за всеки случай, но не се наложи да и я давам  Wink

ле ле какви сте гадове   Mr. Green така да мъчите детето  Twisted Evil
може и аз да го пробвам когато реша да махам бибата  Crazy

# 28
  • Мнения: 433
И аз я режех по малко в продължение на 2 седмици докато накрая остана половин сантименър,но той продължаваше да се опитва да я смуче.Накрая се убеди ,че не става и я захвърли.

# 29
  • Мнения: 304
И аз да попитам нещо, че и нас ни чака отказвне. При заспиването -ще го излъжа, но като се събужда по 3-4 пъти нощем и то защото бибата му е паднала от устата-тогава какво ще правя?
Мляко, вода-но не всеки път иска, просто детето си иска бибата  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт