Гергьовден!!!

  • 1 732
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
Утре е Гергьовден-денят в който се почита светецът победоносец,и е ден на българската армия.Дали ще се сетим за победите ни като народ,като армия,и лични?!И всеки какви битки води?!

Поздравявам ви с този светъл празник!!!И ви пожелавам много спечелени битки!!!И никога не се предавайте!!!


Кака,оправи си часовника  - биологичния,и календарчето синхронизирай.
И нййй Гошковците живеем на бързи обороти...ама чак толкова... ooooh! Whistling Whistling Whistling

# 16
  • Мнения: 2 674
 Честито да им  е на Гошовците и Герганите на 6 май!

  Mr. GreenМоже ли да се забрави Георги ,първият обичан мъж...........( by Сашка Васева)

# 17
  • Мнения: 2 070
Най-малкото пък за военщина се сещам около Гергьовден. И за лични битки и прочие измислени от хората неща. Не че и със светеца Георги съм запозната толкова, но горкия - тъпо е използвана символиката му от военните.

Иначе това е важен празник в българската традиция и го уважавам. Честито на имениците, горко им на агънцата и внимавайте с блажното - да не се разстроите и от полянките да прибягвате до близките храсти.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 585
Аз още се двоумя агънцето ли да бастисам или яренцето.
Яренцето е по-тежичко, но и костите му са повече.
Ярешкото ми е по-вкусно, но агнешко ям по-рядко.
Чеверме не съм ял никога. Ние печем в пещ, в тава, завино с булото и разни
гевезелъци покрай агнето, предимно булгур.
За мен Гергьовден е празник на овчаря. Баща ми, лека му пръст беще овчар.
Но пък между овчари и военни много разлика няма - все търчат по къра.
Като искат, да празнуват и военните - не ми пречат.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И ние все на пещ го печем и си го харесвах много. Но на Великден бях на гости и ме гощаваха с чеверме - страшно ми хареса. Повече от това на пещ. Само че майсторите споделиха, че им изтекли лигите докато го въртят и мажат с разни нещица, 4-5 часа са това, не е майтап работа.
А относно яре или агне, аз определено бих избрала ярето - то така и направих де. Агнешко все пак мога да си купя и от магазин, но яре май не. И си прав за вкуса агнешкото идва по тлъстичко и тежко. Пък и ДеЩоВиди е права, по действа на перисталтиката Laughing

# 20
  • Мнения: 5 370
Имам и именик, и юбиляр в едно. За жалост, няма да празнуваме. Confused

# 21
Ние ще празнуваме-баща ми се казва Георги! Peace Пък вече ядохме агнето  Mr. Green и не сме гладни повече! Joy

Общи условия

Активация на акаунт