магазини био в София

  • 8 894
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте!
Търся биологично чисти непреработени храни: зърна (жито, ръж, овес ...), семена (лен, сусам ...), ядки (орехи, лешници ...), пресни и сушени плодове и зеленчуци. Къде са специализираните магазини в София?
Сърдечно благодаря!
...
(който иска да направи нещо намира начин, който не иска - причина)

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не знам дали има  специализирани магазини в София  newsm78
В по-големити вериги има щандове с био храни  Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180877.0
Някои вероятно вече не са актуални, но си струва човек да провери.

# 3
  • Мнения: 3 718
Мернах един Био магазин на площад Журналист, но беше късно вечерта и не знам дали е работещ.

# 4
  • Мнения: 2 614
Мернах един Био магазин на площад Журналист, но беше късно вечерта и не знам дали е работещ.
И аз го видях днес. И най-учудващото беше, че дори работеше, все пак са празници!  Peace

# 5
  • Мнения: 961
http://www.gaiaorganic.com/index.php - Оттук можеш да си поръчаш доставка на биопродукти, само не знам, започнали ли са вече да работят, че през зимата спират!
Пазаруваме биопродукти в Билла, но изборът е много малък! А и досега не съм виждала ядки, семена и зърна! Confused

# 6
  • Мнения: 3 718
Като гледам цените в този сайт на GAIA, ами те доматите са по евтини от пазарските  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 961
Като гледам цените в този сайт на GAIA, ами те доматите са по евтини от пазарските  Mr. Green
Значи са миналогодишните!  Mr. Green

# 8
В кв.Изток до немското посолство има голям магазин-Елемаг и имат богат избор на био храни.

# 9
  • Мнения: 129
В Хит от време на време има био-плодове. В Пикадили също, там има и щанд с био-чай, мюсли и други. Магазин Слънце-Луна на "Парчевич" има доста разнообразие на ядки и семена.

# 10
Благодаря на всички за отзивчивостта, и информацията разбира се!

С любов в сърцето и с мъдрост в главата, мир цари в душата.

# 11
  • Мнения: 2 652
Аз пазарувам от био щанда на Елемаг - има елда, просо, овесени ядки, амарант и т.н., брашна също. От ядките само слънчогледови и тиквени семки, не съм сигурна, но май съм купувала и сурови бадеми. Продават някаква дива пъстърва, която я наричат "полярна" и див лаврак, но с рибите в днешно време трябва много да се внимава, защото дивите имат доста живачец.

Сушени плодове няма (само стафиди всъщност), пресни също засега. Gaia още не са подновили доставките, дано скоро да ги пуснат.

Ще се разходя тия дни до пл.Журналист, bilyanam каза, че е ходила, но не е имала много време за обстоен преглед.

А някой да знае къде може да се намери органична козметика (освен някои от продуктите на Loccitane), както и почистващи препарати - има ли такова чудо у нас? Weleda има ли в БГ, не съм намирала досега?

# 12
  • Мнения: 116
Току що се връщам от Био Магазина на площад Журналист и реших да "докладвам". Wink
Добре, че бях само с 20 лв, че иначе щях да изхарча доста повече... Магазинът е сравнително голям и има доста неща. Освен стандартните много видове брашна, ориз, леща, ядки, сладки неща, различни консерви и т.н. има и бебешки храни, млечни продукти, някакво месо (май) и зеленчуци (домати - 2.50 за 500гр., краставици - 1.15 за 1 бр, пресен лук - 0.60 за връзка и стар чесън).
Grace m,  има и козметика и препарати за миене и пране ( не можах да ги разгледам хубаво, че на Никола му стана скучно). Имаше и пелени за многократна употреба на Бамбино Мио и разни книжки...
Абе много добро впечатление ми направи магазинът. Единственото, което открих, че нямат, е плодове... Казаха, че не знаят дали и кога ще им докарат....
Проблемът, както предполагам се сещате, са цените, които са доста над нормалните - био хляб от 400-500 гр. е 2.50, сухари (400 гр) са 6 лв...
Но пък всеки си решава... Аз лично съм много доволна, че има такъв магазин Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:15 от Naasoq

# 13
  • Мнения: 502
Мами, къде точно на Журналист се намира? От страна на Пощата или от другата ? Относно почистващите препарати, знам че на Фрош са доста щадящи, а прахът им за пране не съдържа фосфати. Аз съм доволна от продуктите им. Иначе био продукти пазарувам от Пикадили.

# 14
  • Мнения: 116
От страната на пощата. Между железарския магазин и цветарницата Simple Smile. Има голям надпис БИО. Няма как да го пропуснеш Wink

Общи условия

Активация на акаунт