Съвет за оризовата безмлечна каша на MILUPA

  • 539
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 574
Момичета,кажете как приготвяте безмлечната каша,защото днес съм решила с нея да захраня,а няма описание на български в какви съотношения се приготвя.Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 062
Никога не приготвям кашите по описанието им, защото винаги стават много гъсти. Щом ще захранваш сега с нея, значи ти е нужно съвсем малко количество. Сложи 30мл. вода и малко кашичка на око, примерно 1ч.л. Разбъркай добре и ако е рядко добави още половин лъжичка и така. Ако пък е гъсто още няколко капки вода. Не слагай гореща вода, защото кашата ще ти стане на бучки, нека да е леко топличка, дори хладка. Препоръчвам ти ако не си давала нищо друго на бебето си до сега да направиш кашата малко по-рядка, примерно с консистенцията на тесто за кекс. Моето бебе така по лесно прие за пръв път нова храна различна от мляко. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 574
Много ти благодаря за изчерпателния отговор!

# 3
  • Мнения: 1 195
Никога не приготвям кашите по описанието им, защото винаги стават много гъсти. Щом ще захранваш сега с нея, значи ти е нужно съвсем малко количество. Сложи 30мл. вода и малко кашичка на око, примерно 1ч.л. Разбъркай добре и ако е рядко добави още половин лъжичка и така. Ако пък е гъсто още няколко капки вода. Не слагай гореща вода, защото кашата ще ти стане на бучки, нека да е леко топличка, дори хладка. Препоръчвам ти ако не си давала нищо друго на бебето си до сега да направиш кашата малко по-рядка, примерно с консистенцията на тесто за кекс. Моето бебе така по лесно прие за пръв път нова храна различна от мляко. Успех!


mile_vale браво много добре си го описала. Simple Smile
Само мога да добавя че кашата набъбва с течение на времето така че изчакай 1-2мин преди да я дадеш за да може да я направиш с тояната консистенция Simple Smile
иначе суна ми много я харесва точно тази каша  Mr. Green може би това е единствената за сега която яде с охота Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 745
И аз захраних с нея,но моята дъщеря изобщо не я хареса.  ooooh! Винаги я смесвах после с ябълковата на Хумана,че е по-сладка и така я омиташе.Но като начало е супер за захранване,ако я хареса мъничето.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Вече са ти обяснили как да я приготвиш, но искам само да те посъветвам да я правиш с АМ (кърма), което пие бебето. Така става по-вкусна и позната и ще се приеме по-лесно.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вече са ти обяснили как да я приготвиш, но искам само да те посъветвам да я правиш с АМ (кърма), което пие бебето. Така става по-вкусна и позната и ще се приеме по-лесно.
напълно съм съгласна  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Аз също захраних с нея-кашата е страхотна.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз на 1 с.л. слагам 30 мл. преварена вода и му е точно за 1 хранене, но смесвам с плод. И както mile_vale е описала, ако стане по- рядка добавям още малко каша. Правя я като боза.
Иначе на опаковката пише 6-7 с. л. да се смесят с 200 мл. вода, но това е много голямо количество.

Общи условия

Активация на акаунт