Слагахте, слагате и ще слагате ли децата си в проходилка???

  • 10 827
  • 236
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 518
Да ползваме и за второ пак ще ползвам,не мисля че може да навреди с нещо на бебето Peace

# 16
  • Мнения: 4 292
Ползвах и отнове ще ползвам.

# 17
  • Мнения: 1 367
Според мен няма да чуеш единно мнение за или против проходилката.Щом си решила да не ползваш,значи няма да ползваш и никой не може да те упрекне за това.Аз слагах сина си в проходилка,това му харесваше,а и за мен беше улеснение.Не смятам,че съм му навредила.

# 18
  • Мнения: 502
ползвах проходилка, но стоеше за кратко в нея- колкото да се залиса и поиграе с играчките на нея. проходи в края на 10 месец, но не мисля че е благодарение на проходилката, а по скоро на желанието да докопа даден предмет. иначе си пълзеше от седмия месец и то пак за да стигне до нещо, което я е впечатлило.
а иначе толкова мнения съм чула- и педиатри и ортопеди като едните са против проходилката, другите са за умерено ползване. избора е индивидуален

# 19
  • Мнения: 2 374
Слагам я в проходилка!

# 20
  • Мнения: 11 003
Не съм я слагала в проходилка. Взехме й уолкър - оказа се много полезна придобивка. Peace

# 21
  • Мнения: 476
И аз не смятам да ползвам. Обаче как ми писват ей тия въпроси, дето си описалааа...... ми що не го слагаш, ама как така, ми то мойто така проходи, ама ТРЯБВА да го слагаш в проходилка, ми как ще се научи детето...... ейй много ми късат нервите,а уж гледам да ги подминавам.  ooooh!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Категорично съм против и не съм слагала детето си в такова нещо-не виждам смисъл от него...ама никакъв! Peace

# 23
  • Мнения: 2 131
"Ама как така, няма скоро да проходи, щом не го слагаш"   
Аз съм слагала Алекс в проходилка, много му харесваше, а и за мен беше улеснение. Той проходи на девет месеца и половина. И въпреки това смятам, че до известна степен, не драстично, но проходилката би могла да забави прохождането. Подчертавам "би могла", защото сега някои ще скочат, как техните деца рано са проходили въпреки проходилката.

# 24
  • Мнения: 1 335
Слагам сина си в проходилка, вче от няколко седмици. Той много се кефи и е супер доволен в нея. Основно я ползвам за да го разнообразя, но не мога да кажа че ми е улеснение - вече успя да се обърне веднъж, така че пак хвърча след него.

Иначе детето ми не проявява интерес към лазене, нито към седене - или си лежи (мнооого малко), или виси надолу с глава в шезлонгчето си, или се чудя какви забавления да му измислям.

# 25
  • Мнения: 554
Сложих я на 6 месеца и все още я слагам в проходилка и ще продължавам да я слагам. Всяка майка си преценява сама, на моята госпожица и харесва и е много доволна, а когато тя е доволна съм доволна и аз.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 344
Да,ползвам проходилка вече от 3 месеца-сина ми е най-щастлив и самостоятелен в нея,не виждам никаква вреда от нея,според мен даже напротив,амбицира се сам да достига някои предмети,които са му интересни и мисля,че някои мами доста крайно се изказват против проходилката,в крайна сметка ако беше толкова вредна щяха да я забранят,нали? Wink

# 27
  • Мнения: 121
Пробвахме с проходилка и на детето му хареса, чувстваше се удобно в нея и до последно сме я ползвали. Проходи сам на 11 месеца.

# 28
  • Мнения: 361
Категорично съм против и не съм слагала детето си в такова нещо-не виждам смисъл от него...ама никакъв! Peace

проходи много правилно и с чудесно равновесие.
А едно време не е имало проходилки......

# 29
  • Мнения: 96
аз бях твърдо против проходилката. случайно ни попадна една и сложих детето в нея. да, радваше се, но ми се струваше в някаква неестествена поза и решихме да не я използваме. мисля, че единственото предимство на проходилката е това да можеш да оставиш детето някъде на сигурно място докато свършиш някаква работа. иначе голяма връзка с прохождането не виждам.  Peace

Не съм била против проходилката,но за останалото съм съгласна.Живеем на 3000км от роднините (слава Богу!) и за да свърша нещо из къщи имам нужда от такива приспособления Определено!

Общи условия

Активация на акаунт