Инсулт- сблъскване с тази болест. Моля споделете

  • 225 953
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
С огромно желание да помогна и без никакви цели за реклама, споделям, че приема на Цитросепт /от аптеката/ спомага за предотвратяване на следващ инсулт и подпомага възстановяването.
Когато баща ми получи инсулт, му бяха препоръчали да пие точно това с оглед по-бързото възстановяване. Чувала съм много добри отзиви  Peace

# 76
  • Мнения: 767
Има огромно значение какъв вид е инсулта. При хеморагия лекарствата са едни, при исхимия - други. Моят мъж преживя и двата вида.

# 77
  • Мнения: 0
Ето една книжка за инсулта > http://www.megaupload.com/?d=YWB058D8

# 78
  • Мнения: 750
Колко дълго след хеморагичен инсулт трябва да се пият лекарства?

# 79
  • Мнения: 767
За какви лекарства става въпрос? Моят мъж продължава да пие ноотропици, лекарството за епилепсия намаля постепенно, а другите отпаднаха с времето. Колко време мина от инцидента?

# 80
  • Мнения: 750
За какви лекарства става въпрос? Моят мъж продължава да пие ноотропици, лекарството за епилепсия намаля постепенно, а другите отпаднаха с времето. Колко време мина от инцидента?
Вечемихана 3 години и ми се струва, че пирацетам и подобните му са излишни, докторите не са на едно мнение по въпроса. Иначе му даваме мемоплант и други подобни по безобидни, но те са предимно за болката, която така и не отшумя.

# 81
  • Мнения: 767
На нас ни казаха, че Ноотропила трябва да се приема до живот - той е за оросяване на мозъка. Пирацетамите са от по-долен клас. И аз давам Тебокан, Сомазина, водорасли на Аква сорс и ЕМК, за подпомагане дейността на мозъка и целия организъм. Което е добре и за уж здравите.
 Къде има болка-в главата ли? Да не е спазъм на кръвоносен съд? А правите ли скенер и ангеография с контрастно вещество, за да сте наясно с нещата?

# 82
  • Мнения: 750
Болката е в засегнатата лява част, ръката и крака. Силно се влияе от времето и от физическите упражнения. Опитахме най-различни лекарства за болка и отпусканетна мускулатурата, но не можем да се справим, временно се повлиява само от спаскоприл. Не сме правили скенер, незнам може да е глупаво, но не искам да съм наясно с нещата, това няма да ни помогне да ги предотвратим.

# 83
  • Мнения: 2 053
Има ли някой, който може да препоръча къде може да се намери рехабилитатор, който да идва в дома след прекаран инсулт? Ако знаете такива центрове, които работят и по домовете, моля ви да ми препоръчате нещо.

# 84
  • Мнения: 767
Има ли някой, който може да препоръча къде може да се намери рехабилитатор, който да идва в дома след прекаран инсулт? Ако знаете такива центрове, които работят и по домовете, моля ви да ми препоръчате нещо.
Мога ако става дума за нашия град - Димитровград. В София познавам един, с който започнахме и мога да дам тел. номер - на лични.

# 85
  • Мнения: 2 053
petu6ka63 , писах ти на лични, ще бъда много благодарна ако ми дадеш телефона на този човек. Другото, което разбрах е, че ще му трябва логопед за говора, но не знам къде мога да открия такъв+ това разбрах, че трябва да е човек, който се занимава именно с хора прекарали инсулт. Ако знаете нещо и за това, моля ви ми пишете тук или на лични. Благодаря предварително.

# 86
  • Мнения: 15
Много е важно психическото състояние на майка ти, дано не е паднала духом. Трябва да я подкрепите и да й говорите постоянно, че този инсулт не е нещо фатално, че ще се възстанови и пак ще се радва на живота. Ако тя самата има желание за живот, иска да се възстанови и полага усилия за това, това е 2/3 от лечението. Казвам ти го от опит. Потърсете добър рехабилитатор. Ако се налага и психолог. Майка ти е още млада и ще бъде чудесно да се възстанови скоро и да живее пълноценно. Искрено й го пожелавам!

Много си права...В момента работя в такова отделение и освен добър рехабилитатор трябва и голяма доза вяра,че всичко ще се оправи.

# 87
  • София
  • Мнения: 6
С огромна болка се включвам в темата. Баща ми преди 4 дни получи хеморагичен инсулт. Според лекарите, положението е тежко. Парализирана е дясната половина на тялото му. До вчера е успявал да дава елементарни отговори на въпроси. Днес не говореше, едва движеше лявата половина от тялото си. Моля се да намери сили да се възстанови.

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 01:34 от Alennita

# 88
  • Мнения: 767
С огромна болка се включвам в темата. Баща ми преди 4 дни получи хеморагичен инсулт. Според лекарите, положението е тежко. Парализирана е дясната половина на тялото му. До вчера е успявал да дава елементарни отговори на въпроси. Днес не говореше, едва движеше лявата половина от тялото си. Моля се да намери сили да се възстанови.
Мила, не се отчайвайте! За мъжа ми не даваха никаква надежда, но благодарение на операциите, грижите и Божията помощ, вече е 80% въсзтановен.
Каква е причината за хеморагичния инсулт - спукан кръвоносен съд или аневризма? Неврохирурзите трябва да си свършат работата по спиране на кървенето, защото следващото може да е фатално. А инъче организмът има сили да се справи и да резорбира кръвта. Дано не са запушени мозъчните вентрикули, но и за това има спасение! Дано са го интубирали, за да му дадат шанс, а не просто да го чакат...

# 89
  • Мнения: 581
Бабата на съпруга ми на 16 август получи инсулт. С парализирана лява половина на тялото и. Непрекъсното има човек до нея. Може ли да ми кажете освен в Банкя друг санаториум или медицински център, в който да се грижат за такива болни има ли?
Кураж на всички!

Общи условия

Активация на акаунт