Инсулт- сблъскване с тази болест. Моля споделете

  • 225 825
  • 767
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 0
Здравей, НеПоКоРнА

Задаваш доста сериозни въпроси, на които неспециалисти трудно биха могли да отговорят. Да, ако има кръвоизлив става дума за хеморагичен инсулт.
От моя опит с лекарите наблюдението ми е, че просто не могат или не искат да обясняват. Не знам какво да те посъветвам - заплашете ги, че ако не дадат информация или не ви допуснат до нея ще поискате да я преместите в друга болница(блъфирайте - не ви препоръчвам да я местите в това състояние!) или че ще потърсите медиите, за да се оплачете от отношението или лекарска небрежност(отново блъф, но напоследък са доста изплашени и доста се плашат от медиен шум). Ако имате познати лекари свържете се с тях и ги помолете да дойдат с вас в болницата. Отново от опит - шокът е много голям и е възможно да не разбирате това, което обясняват - в такъв случай някой по-далечен и не толкова изплашен е от полза да слуша какво казват лекарите. Може да потърсите и да говорите с ръководител на отделението и да се оплачете от отношението на лекуващите лекари.
Стискам палци нещата да жената да се оправи и скоро да си я приберете вкъщи.

# 106
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Благодаря за отговора!!!  Hug
Вчера все пак успяхме да изкопчим някаква информация. Нямала аневризъм, нямала тромб. И дума не савало за опративно лечение. Спукан е малък кръвоносен съд, само на едно място, не както бяха казали , че е и от двете страни. Няма парализи, усуквания на тялото и др., слава Богу. Има само губещи се моменти в паметта, и леко забавяне в някои моменти, когато я питат нещо. Дано го превъзмогне. Днес ако е като вчера или по-добре ще я преместят в неврологично отделение. До сега беше в интензивното. Сега остава да се молим за по-бързо възстановяване и да не се повтори!!!  Praynig Състоянието й е още сериозно, но е друго, като ти се обясни, а не само да затварят вратата под носа ти. Или още по-лошо - даваха противоречива информация и накрая не знаехме какво й е...Знам, че е трудно да се прогнозира това състояние, и съм  наясно, че в медицината две плюс две не прави четири. Но можеха да ни кажат с прости думи какво е състоянието й в момента, и какви евентуални изходи би могло да има.
Вчера и днес ще й направят нови скенери, за да се види има ли някакво развитие. Дано се подобрява и новините да са добри.

# 107
  • Мнения: 2 860
Здравейте, моят ад започна преди 10 години, когато се събудих една сутрин със симптоми на инсулт. Приеха ме в болница, нищо не откриха на скенера, но симтомите продължаваха, силен световъртеж, слабост в лява ръка и крак, трудност при говорене. Тези неща периодично се повтаряха през определен период от време. Междувременно започнаха и тежки сърдечни кризи. Диагноза и лечение нямах никакво. Обиколила съм около 40 специалисти, 4 пъти ЯМР, 6 скенера, коронарография, куп други изследвания и всички вдигаха рамене. И така до преди 4 години, когато родих второто си дете, пак доверявайки се лекарите че всичко ще бъде нормално и оплакванията ми ще изчезнат. След раждането едва оживях. 7 месеца бях плътно на легло, тогава вече разбраха, че правя спазми на кръвоносните съдове на мозъка и сърцето и съм в инсултно и инфарктно състояние. След 7 месеца се намери един читав невролог, който каза, че единственото лечение неврологично на тия спазми е сибелиум, спаси ми живота. Пиша тук, ако има някой на който мога да помогна. И така постепенно взех да се подобрявам. Но нещата със сърцето се влошиха и продължават да се влошават. Спазмите там не са поддават на лечение. Това е всекидневен кошмар. А детенцето, което родих, е с увреждания на мозъка вследствие на недостиг на кислород по време на бременността и сега цял живот ще страда. За мен вече остана надеждата, че ще се случи чудо и тия неща ще изчезнат.

# 108
  • Мнения: 750
Здравей гала. Много е тъжна твоята история, дано е с щастлив край , има чудеса!   Hug
Веднага прочетох за сибелиум - Сибелиум спомага за предотвратяване появата на мигренозни присъпи и повлияване на световъртежа. Трудно правя връзка с инсулта, би ли разказала повече...ако ти се иска. Търся вълшебно хапче за моя баща, който се е примирил с обездвижването и последиците от инсулта, но изпитва болка непрекъснато, предполагат, че е невралгична но до тук нямаме успех. Кой е невролога? Може и на лични.

# 109
  • Мнения: 2 860
Мигренозните пристъпи са също вид спазми на съдовете, но доста по-леки и кратки. Сиелиума е лекарство от групата на калциевите антагонисти, той вади калция от мускулите на съда и по този начин се прекратява свиването /спазъма. Но това е лечение за мозъчни спазми, които също водят до инсулт. Неврологът е д-р Костов /МВР болница в София. Не знам дали преглежда някъде, мен ме консултира по телефона /близък е на една моя много добра позната/. И на практика по телефона ми спаси живота.

# 110
  • Мнения: 750
Благодаря!

# 111
  • Мнения: 0
Здравейте мили хора извинявам се ако статията е стара а аз я пускам на ново.  Но сега ме сполетя нещастие и имам нужда да споделя защото мъката ще ме съсипе. Баба която много обичам получи мозъчен кръвоизлив и в момента е в кома от 2 дни е така и докторите само казват време и търпение не знам какво ще стане но ми е много тежко  newsm45 . Вие познавате ли хора които са били така и са се оправили. Дано да има надежда за моята прекрасна баба .  НЕ ИСКАМ ДА Я ЗАГУБЯ

# 112
  • Мнения: 750
Здравейте мили хора извинявам се ако статията е стара а аз я пускам на ново.  Но сега ме сполетя нещастие и имам нужда да споделя защото мъката ще ме съсипе. Баба която много обичам получи мозъчен кръвоизлив и в момента е в кома от 2 дни е така и докторите само казват време и търпение не знам какво ще стане но ми е много тежко  newsm45 . Вие познавате ли хора които са били така и са се оправили. Дано да има надежда за моята прекрасна баба .  НЕ ИСКАМ ДА Я ЗАГУБЯ
Дано се оправи баба ти, не се отчайвай има хора, които се оправят има всякакви варианти...

# 113
  • Мнения: 0
Здравейте,
Пиша във връзка с коментарите от първите страница, където се споменаваше агресия и раздразненост при хора с инсулт. Консултирайте се с лекуващия ви невролог - възможно е да е страничен ефект от някое от лекарствата, които пият близките ви.
Така например аз последните няколко дни получавах някакви епизоди на силна тревожност без видима причина и ми трябваха няколко дни докато се сетя, че това вероятно се дължи на  повишаването на дозата Баклофен за спастиката. Освен инсулта вашите близки пият и много лекарства с доста странични ефекти.
Надявам се да съм била полезна. Успех и кураж на всички Simple Smile

# 114
  • Мнения: 291
Здравейте и от мен! Майка ми получи исхемичен инсулт на 2-ри този месец-една седмица в интензивно и я изписаха и да пие пирацетам1200-2 пъти на ден-сутрин и на обяд. Тя е и оперирана сърдечно преди 5 г. Сега- 26 дена след инсулта няма никакво подобрение-почти може да се каже, че само спи. Това нормално ли е-засегната е лявата страна. Струва ми се, че този пирацетам не и помага, но не знам към кого да се обърна, като невролозите в нашия град ми казват, че не ходят на дом. посещения-що за безгрижие и безчовечност е това?

# 115
  • Мнения: 2 860
Добри отзиви съм чувала да инжекциите церебролизин след инсулт. Не знам защо лекарите рядко ги изписват. Знаят само ноотропил и това е. Заинтересувайте се. Също така има и едни инжекции Кортексин, те са подобни на церебролизина, но са руски и по-ефикасни. може да се поръчан он лайн от аптека в Русия, но не знам кой може да ви ги изпише. Тук лекарите са като кон с капаци. Друго добро лекарство е гаммалон, мисля че го има като хранителна добавка, но не бива да се дава заедно с пирацетама и ноотропила. Трябва да намерите читав лекар, който е запознат с лекарствата. вие може да отидете сама, без майка ви. Успех!

# 116
  • Мнения: 0
Здравей maca-niki2008,
След моя инсулт(също изхимичен) и аз бях много уморена и спях почти по цял ден. Добре е да си намерите лекуващ невролог, който да я следи и да променя терапията при нужда. Полага й се направление номер 7 за рехабилитация в болница(2 пъти през първата година след инсулта, следвашите години по един път) и направление номер 3 за приходяща рехабилитация в някоя близка поликлиника или болница. Трябва да й покажат упражнения за ръката и крака, които да си прави сама вкъщи. Вобщи линии  рехабилитацията в болница не е достатъчна и трябва да прави упражненията вкъщи. Важно е да започне да се движи сама, за да не се залежава и да не се образуват рани по тялото. Все пак не трябва да се изморява и да внимава. Това май е най-важното.
Нямам думи да опиша безумието, да я изпишат от болницата без да ви дадат поне най-основните инструкции.
Успех и късмет и на двете ви.

# 117
  • Мнения: 2 860
Венче, каква е причината да получиш исхемичен инсулт? Струва ми се, че си млад човек.

# 118
  • Мнения: 291
Благодаря момичета-и аз искам да иде в болница за рехабилитация, но тя е неподвижна- така ще я вземат ли за рехабилитация или само ако е с придружител-чувала съм, че трябва да може поне малко да се обслужва сама за да я вземат в отделение за рехабилитация-а тя е с памперс още. newsm78

# 119
  • Мнения: 0
Загубих я ЗАВИНАГИ баба почина иде ми да умра не мога да понеса болката. МНОГО БОЛИ !

Общи условия

Активация на акаунт