Не ям, не ям, а не отслабвам

  • 13 413
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Пускам темата, защото се уморих да чета другите и да търся отговор на моя проблем.
Вече повече от месец пазя диета - ограничила съм всичко, ям яйца, салати и чай, ям по 4 пъти на ден, ограничих и количествата,без олио..., тренирам всеки ден 3х30 мин в къщи, че наоколо няма фитнес зали. Въпреки това едвам свалих 2 кг., вече се уморих и незная  какво да правя.
Не ям месо,а и не обичам месо, че да мина на Дюкян,пробвах и зелевата супа и  няколко от диетите тук, които вие правите....но не смъквам, коремът от бременността още си седи, сякъш съм в 5-6-я месец, ужас е
Исками се поне една хапка хляб, парче пица, шоколад....но съм стриктна и въпреки това НЕ и НЕ смъквам

Моля за съвети и спешна помощ

# 1
  • Мнения: 173
Аз преди време свалих 5,6 кг. с Японското чудо. Но диетата включва и месо.На мен ми повлея добре тази диета,но всеки организъм е различен.

# 2
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Трябва да ядеш, за да отслабваш. Няма как да тренираш, да ядеш малко и да отслабваш. Храни се добре, не падай под 1200кл, тренирай си, пий си водата и очаквай постепенни резултати. Трябва ти повече от месец все пак, бъди малко по-търпелива Wink

# 3
  • Мнения: 1 517
Ако имаш за сваляна 20-30 кг няма как да не свалиш веднага. Но ако излишъка ти е около 10 кг примерно става по-бавно. Според мен.

# 4
  • Мнения: 3 376
А как съчетаваш храните?Разделно ли-защото ако не е така,това също те спира донякъде.

# 5
А яйцата не са ли супер калорични?
Знам ли, може да съм в грешка, но яйцата според мен ги спри.
Имам братовчедка която има обратният на нашият проблем - болезнено слаба е, и лекарите са и казали да яде яйца всеки ден за да понапълнее малко.

# 6
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет Hug.Пробвай с режима на д-р Ори, при него месото не е задължително, ако харесваш яйца и млечни продукти.Прочети внимателно темата и ако ти се струва подходящ режим за теб - пробвай го.

# 7
  • Мнения: 1 432
Сврака ,не си много права. Аз ям по 4-5 яйца /но само 2 жълтъка на ден/ и слабея  Crazy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвай с този режим http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286069.0

# 9
  • Мнения: 185
Благодаря ви за отговорите момичета,
Вече пробвах режима на Ори - за две седмици само 1 кг.

Яйцата имат 0 въглехидрати и 17 калории -САМО белтъците.

Пия много течности, чай за отслабване...вече ми писна почти 40-45 дни съм на отслабваща диета, приемам редовно храна, разпределена на интервали, правя много упражнения....но коремчето не мърда, падна с 5 см и всичко спря. Имах да свалям 10 кг, до сега свалих 3, а ми остават още 7

Не се и заблуждавам, че ще стане бързо, в крайна сметка са се трупали с месеци, но от както свалих тези 3 съм заковала на място и не мърда кантара надолу, каквото и да правя.

Памси - благодаря за този режим, ще го разгледам после, когато  бебчо спи, мисля, че не съм го пробвала него.

А как вие свалихте корема?  - Аз имам чувството, че целите ми вътрешни органи са се уголемили или са паднали надолу някак си и коремът ми стърчи напред, както в 5-6 месец. А докато бях бременна наддадох 17 кг общо...дали е трудно да отслабна, защото вече съм на 36, или ...???   
 

# 10
  • Мнения: 288
Яйцата са калорични и най-вече жълтъка им. Докато още учехме преди години, даже ни го обясниха за тези, които пазят диети да го имат предвид. Питала ли си се защо в дадени случаи ни става тежко от тях? Simple Smile Съдържат животинска мазнина - по-добре растителна.
3х30 е нищо. По-добре направи 1х120 мин., отколкото 3х30 и то като скачане, танци и коремни преси - от този сорт, където се гори, поти... Чувала ли си как инструктурите по залите като те видят да си почиваш често и по много казват "е, ми, ти сега нищо не правиш. Трябва като почнеш добре да се натовариш първо и после почивката". За 30 мин. организма ти тамън се е "настроил" ("събужда се")  за горенето на калориите и ти спираш (да го кажем така). Wink Затова и в началото има 30 мин. загрявка и после идва същинската част на тренировката.
Преди време желаех бърз ефект на отслабване и ми казаха един режим на хранене, заедно с тренировки в залата, който е убийствен - портокали на ден, натурален сок, почти никаква вода, кафе може, но без никаква захар и подсладители. За 4 дена лицето ми хлътна много. Но е много трудно без вода и след 4-тия го спрях. 2005 пък ходих на зала, където човека си ме напътстваше кое и как да правя и ми позволяваше да ям пици (по 2 на вечеря ядях и то големи пици), пасти, спагети и пак отслабнах, но това беше, защото ходех на фитнес и правих упражнения за абсолютно всичко без прасец + колело и пътека. Различно е - според тренировките, е и храната.
Въпроса е обаче, че в домашни условия упражненията са по-"слаби" и следователно намаляването на храната, паралелно с калоричността й, е от значение. Изразходените калории от упражненията се съобразяват с поетите калории от храната през деня. Противно на правилата, понякога е по-добре по-малко пъти да се яде на ден за по-голяма ефективност, дори и при незначителен брой калории - зависи си от организма и как е свикнал. Пробвай да минеш на 2 пъти ядене на ден и или на портокали/грейпфрут и чайове, или на зеленчуци само, но неподправени (или съвсем малко подправки) и 2-4 часа след приема на храната да правиш гимнастика от 1-2 часа (след последното хранене например), но като скачане, танцуване, така че да се потиш и естествено коремни преси, но по малко, за да гори - повече серии по по-малко пъти. След време ще обърнеш - по-малко серии по повече пъти. Wink
За възрастта - с напредването на възрастта е по-трудно свалянето на кг., но не и при всички - индивидуално е. Има хора на по 50 години, които изглеждат на 30 - тялом и духом.
А и си мисля за нещо друго, но не знам дали съм права - нали по време на бременност хормоните се "разбъркват" така да го кажем и се запазва така известен период след раждането. Може би трябва да провериш да не е на хормонална основа неуспеха със смъкването на кг.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 14:20 от Cantrell_NY

# 11
  • Мнения: 1 085
Много ми помогна с твоето пояснение.И аз мислех че яйцата са ниско калорични и тази сутрин изядох две яйца с един домат и малко сирене.Това ми е за днес.Смятам сега да изям и един грейпфрут.За довечера незнам.От утре почвам да ходя на фитнес, но смятам да ходя след 6 4еса че сам в университета.Можеш ли да ми предложиш какво да правя във фитнеса и по колко време много ще ми помогнеш.Бях решила утре първо колело, после патека, малко ски , коремни преси и друго незнам.

# 12
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Според мен започни да ядеш и ще започнеш да отслабваш  Peace

# 13
  • Мнения: 2 492
Яйцата били проблема ...  Mr. Green
Интересно , а въобще погледнахте ли им калориите , преди да се изкажете .  Thinking
Едно средно  яйце има 80 калории и е една от най - перфектните храни при ниско въглехидратни диети .
Но като с всяка друга храна не е добра идея да се прекалява .

При 10 излишни кг , 3 свалени са си 30 % - това не само , че не е малко ми даже е повече от перфектно .
Стигнала си "плато" защото си намалила драстично храната и си стресирала организма с допълнителни нетипични до момента движения - каза , че тренираш .
Сведи спорта до 30 - 40 минути веднъж дневно , мускулите имат нужда от почивка .
Няма смисъл да претренираш - води до обратен ефект .
Коремните преси не намаляват обиколката на талията , но за това малко трябва да се поразровиш и да прочетеш .
Намаляваш обиколките с кардио (дали ще тичаш , скачаш на въже или ще караш колело си е твои избор ) , отрицателни калории - ядеш по малко от това , което ти е нужно без да падаш под 1200 калории , за да не стигаш плато .
Коремните  преси разширяват талията , правенето на коремни преси до откат няма да доведе до нищо приятно .

След малко ще ти изровя малко инфо по въпроса .



# 14
  • Мнения: 1 085
Как така да ядем и да отслабваме?
Добре всеки дава различно мнение кого да слушаме? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт