Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Преди няколко дни прочетох една статия в новия брой на ELLE и искам да го споделя с Вас да си кажете мнението – на мене лично ми изглежда доста повърностно Thinking...Става въпрос за някакъв специфичен начин на хранене, който увеличава шансовете за забременяване до 84% и повече...newsm78

„Диетата за лекуване на безплодие на изтъкнатите харвардски учени Чаваро и Уилет е изготвена на базата на проучвания за безплодието, събирани от 18 000 медицински сестри от Здравния институт. Това изследване стартирало през 1976 година. По данни от него Чаваро и Уилет разработват осем последователни стъпки, с които жените могат да увеличат шансовете си да забременеят и родят до 84% и повече. Ето и стъпките:

   Яжте повече зърнени храни и зеленчуци, избягвайте тестените изделия и картофите
   Откажете се от храни, богати на мазнини, наблегнете на моно и поли-мазнините – има ги в ядките, зехтина и рибните продукти
   Намалете конкумацията на животински продукти с изключение на риба, увеличете растителните протеини
   Два пъти на ден яжте млечни продукти
   Взимайте мултивитамини с голямо съдържание на фолиева киселина и желязо
   Пийте много вода, избягвайте газираните напитки
   Стремете се вашият ИТМ – Индекс на телесна маса, да е между 20 и 24, но ако имате свръх тегло опитайте да свалите от 5 до 10% от него.
   Правете физически упражнения често и енергично – идеалният вариант е между 30 и 60 минути на ден”

Това е, има изписани още сума ти неща, основното е това. Rolling Eyes

# 1
  • София
Ами то аз долу-горе ги спазвам тези неща, с изключение на последното.
Дано даде резултат! Успех на всички, със или без диетата. Но все пак да не забравяме, че при всички случаи трябва да живеем здравословно.

# 2
Виж сега, това е просто zдравословен начин на живот, а не диета zа zабременяване. Още по малко zа лекуване на беzплодие.
Препоръчвам я на всеки, неzависимост мъж или жена, бременна или небременна. Здравословното хранене раzбира се влиае положително на тонуса, на обмяната на веществата, а това може и индиректно да помогне zа zабременяване...

Във всеки случай е полеzно спаzването на такъв режим...

# 3
Виж сега, това е просто zдравословен начин на живот, а не диета zа zабременяване. Още по малко zа лекуване на беzплодие.
...
Peace

# 4
И на мене това ми беше първата мисъл, тъй като съм голям привърженик на здравословното хранене и тези неща на 99% ги прилагам, но за пръв път чувах да увеличават шансовете за забременяване. Wink

# 5
  • София
Хм..., а месо освен риба защо да е противопоказно?

# 6
Месо не е противопокаzано, но то съдържа много маzнини. От месото zа предпочитане е пилешко, пуешко, тележко немаzно и свинско също беz маzнини. И понеже маzнините с нищо не помагат на органиzма, то се препоръчва риба. Рибата също съдържа маzнини, но те са от "добрите", омега 3.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт