Цяла нощ пие мляко..нормално ли е?

  • 6 919
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте мами Hug

нашият син е на 1 г. и 2 м.
Винаги е имал нощно хранене - през 3, 4 4аса си искаше мляко като общото изпито количество за цяла нощ беше около 600 мл.
От 2 месеца му даваме купешко прясно мляко и общото изпито количество за цяла нощ е около 1 л. дори и повече/1.200 - 1.300 мл/. Притесняваме се да ли не е прекалено много, но не можем да не му даваме, защото почва да реве и не заспива докато не му напълним шишето.
Спейки го чуваме как се буди през един, два 4аса, пийва си по малко мляко и заспива..и това продължава цяла нощ. При него няма вечерно и сутрешно мляко - пие постоянно. Вечер към 20.00 - 20.30 му даваме вечеря - супа със сухар от кухнята, но това не му пречи в 21.00 - 21.00 да изпие 250 мл мляко и пак да пие цяла нощ.
Какво ще ни посъветвате? Нормално ли е да изпива около 1 л. 1.200 л. мляко при положение,, че се храни добре денем: сутрин попара, 13.30 - основно, 17.30 десерт, 20.30 вечеря. Пие вода през деня.
Не е с наднормено тегло: тежи малко под 10 кг., 82 см. - не се спира на едно място.
Предполагаме, че това постоянно пиене на мляко нощем е за успокоение, растат му зъби, но това пподължава вече 2 месеца всяка нощ. Буди се сутрин мокър, памперсът му не издържа на това количество.
По принцип от бебе има неспокоен сън, постоянно се будеше през час, два не само за ядене...сега само шишето с млякото може да го упокои и да го накара да заспи, а също да поспим и ние....но тези литри мляко вече доста ни притесняват...Какво може да направим?

Има ли и други дечица, които да пият такова количество?

# 1
  • Мнения: 5 391
Не съм изпадала в подобна ситуация, но ми се струва че това количество течност вероятно натоварва доста бъбречетата.
Съвет не мога да дам, може би аз бих ограничила някак Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 386
За съжаление и аз не мога да дам съвет, но съм учудена че му давате прясно мляко, а не кисело Shocked. Помисли върху този момент.

# 3
  • Мнения: 126
киселото мляко изобщо не му харесва..

# 4
  • София
  • Мнения: 5 696
И на мен ми се струва множко.  Rolling Eyes Ако му давате вода как реагира, може чрез нея да се откаже?

# 5
  • София
  • Мнения: 43 833
Може би супата му е малко....
И това купешко прясно мляко.....по принцип е доста разредено с вода.....пък и не съм сигурна, че в това количество е добре да се пие.....защо не си пие АМ...
Съветвала ли си се с педиатъра....

# 6
  • Мнения: 236
Кравето мляко съдържа ензима казеин, човешкият стомах не може да го разгражда - по тази причина доколкото аз съм чела с прясното мляко не бива да се прекалява. Моето мнение е, че детенцето ти е още много мъничко за такова количество мляко. Давай му АМ, ако не иска друго, най-добре пробвай да му даваш вода и както ти е предложила една друга мама - нахрани го по-стабилно вечерта. Моята принцеса, ако се нахрани добре вечер се буди 2 пъти през нощта, а ако не се нахрани по някаква причина, се буди на половин час.

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Изобщо не е нормално толкова малко дете да пие толкова много мляко и то нощем. Нощите са за сън, а не за ядене. Опитайте да го ограничите. Ще поплаче и ще спре. Нека малко стомахчето му да си почине, че то така работи 24 часа в денонощието.

# 8
  • Мнения: 126
Съветвахме се с педиатъра - тя каза, че след годинка няма проблем да пие прясно мляко, а не АМ. Може би трябва да се върнем към АМ. newsm78
..или да даваме нещо по - солидно от супа със сухар за вечеря.
Вода и кис. мляко категорично отказва нощем и реве докато не получи шишето с прясно мляко.

# 9
  • Мнения: 2 448
Пиенето на каквато и да била друга течност, освен вода през нощта е доста вредна, най малко за зъбите и стомаха на детето. А в такова количество дори и водата ми се струва прекалено.Според мен или детето има някакъв нервен проблем и това го успокоява, а ако е голяма нужда от течности  е индикация за здравословен проблем. При всики положения не е нормално и се консултирай с педиатър, но добър, а не някой , който само ще ти каже да намалите даването на млякото. Нека поне да се постарае да потърси каква  е причината детето да иска това. При малките деца много рядко нещата са от каприз, те реагират първично и почти винаги има някаква причина за това което правят. За такова количество мляко не съм чувала друг случай, но една позната майка се беше оплакала от дъщеря си, която нощем изпивала по 1 - 1,5 л вода. Случаят беше отдавна, но се налагаха някакви изследвания доккото си спомням на кръвната захар и бъбреците. Не съм запозната какъв е бил резултата, не ми бяха много близки. Казвам го само , за да те посъветвам да се консултираш с педиатър.

# 10
  • Мнения: 1 516
Ако даваш АМ за над 1 година - то не е Адаптирано мляко, а пълноценно сухо мляко с витамини. Проблемът според мен не е във видът мляко. Не знам какво да те посъветвам, знам обаче ,че постоянна консумация на храна,  вреди на зъбките. Те трябва да нямат контакт с храна за дълги интервали ( 3-4 часа минимум ) , за да не се развалят.... Опитай се да контролираш приема, а не да му оставяш бутилката в леглото. И лека полека  увеличи интервалите. Ще ти коства няколко бесънни нощи, но няма как ....

# 11
  • София
  • Мнения: 43 833
Съветвахме се с педиатъра - тя каза, че след годинка няма проблем да пие прясно мляко, а не АМ. Може би трябва да се върнем към АМ. newsm78
..или да даваме нещо по - солидно от супа със сухар за вечеря.
Вода и кис. мляко категорично отказва нощем и реве докато не получи шишето с прясно мляко.

Знам, че спокойно може да пие прясно след година, питах дали си се консултирала, за количеството НОЩЕМ такова мляко....

Иначе... моя син до година и 10 месеца вечеряше вече към 8 супа със сухарче, но преди сън задължително пиеше 200-230 мл АМ с 2-3 плазмона вътре....и не се будеше нощем, после един ден просто отказа млякото и остана на вечерята само, като обаче по-голямо количество, или с гарнитура - варено яйце, краставичка, кашкавалче или нещо друго такова.....
Може да пробваш такива варианти...
А иначе за АМ не съм мн съгласна, че не е такова....нашето беше милумил 3 за над 8 месеца...и по спомени не е пълноценно сухо мляко с витамини точно....ама....

# 12
  • Мнения: 126
Да, консултирах се с нея за количеството мляко - тя каза, че е нормално...но аз не съм много съгласна с това.
Резултатите от кр. захар от преди месец са му ОК, така 4е не знам къде да  търся проблема. През деня пие вода, но в нормални количества - тази жажада е само нощем..може би е просто лош навик...

# 13
  • София
  • Мнения: 43 833
Може да е навик, щом според лекарката ви всичко е наред, вероятно наистина е така....Wink

# 14
  • Мнения: 4 753
Няма ли начин поне да разредиш млякото с повечко водица, ако стане постепенно детето няма да разбере.... иначе не знам какво може да правиш...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт