АПРИЛ претърколи се вече - всяка мама гушка своето човече!!!

  • 10 849
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
desita какъм модел ползваш и колко струва? до колко месеца може а се ползва

# 61
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте!
Честита нова тема!Аз доста съм изтървала,но още съм без компютър.И нас ни мъчат яко коликите и нищо не помага.
Честити месечинки на всички,които имат поводи за празнуване,много здраве и радост и скоро да имаме поводи само за хвалби,без оплаквания.
Много ми липсвате всички,вашите съвети също.Дано скоро се включвам по-често.
Успешна и усмихната седмица на всички!

# 62
  • Мнения: 254
капките инфакол са вътре със капкомер и се стиска за да се напълни и се дава приди хранене по един а когато са най силни може и по два ни е все още не сме ги ползвали но ги чакаме с нетърпение за да видим дали на нас ще ни подеистват

# 63
  • Мнения: 354
добрютро и от нас!
за водата - аз давам, а друг е въпросът, че бебок не иска да я пие, въпреки, че сме на АМ. Но няколко дни не му давах вода - не видях да е по-скокен или да го боли по-малко коремчето. Така че аз ще давам!
За АМ, аз също си нося термос, сипвам си солидно количество ам в една чаша на Авент - Via, взимам си мерителната лъжица и цял ден кръстосвам улиците!
Аз от Инфакол съм много по-доволна! Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте и от мен!

Да ви се оплача: малкия от вчера ми разказва играта...то май проблема си е в мен, де...много съм лабилна нещо Sad

Косьо от вчера взе да повръща след хранене (преди хич не го е правил). Единия път се задави жестоко и спря да диша. Около устата му чак посиня Sad Въпреки добрата теоретична подготовка зверски се панирах...е, обърнах го, бръкнах му в гърлото, духах му в лицето...ама той така се беше закротил и отпуснал, че ми беше трудно да разбера кога точно започна да диша.

Надигнахме му дюшека с една възглавница отдолу и сега спи под наклон.

На всичкото отгоре "златото" в памперса вече му е с "патина" (разбирайте зелено) Sad

И все ми се струва, че диша неритмично, че хрипти, че се задъхва...

Снощи по едно време (към 24 часа) така ми избиха балансите, че юрнах мъжа ми на 3 големи ракии да ни кара в детската педиатрия да прегледат детето.

Докторката каза, че всичко е наред...детето било прехранено  Shocked

Сега изпитвам уплах да го храня  Rolling Eyes Държа го 3 минути да суче и после го махам.

Имам въпрос : "Плюнчат" ли се вашите бебчовци? Косьо много често е с балончета от слюнка на устата.

# 65
  • Мнения: 1 095
ВаняМ , и моята малка хубавица започна да се плюнчи по малко от 2-3 дни насам.
Аз мисля,че е от храната,защото тя изяжда стабилно количество и се плюнчи след като се е наяла и уригнала.

# 66
  • Мнения: 200
ВаняМ разбирам те как си се паникьосала и аз така преди 2 седмици някъде с Габи, задави се и спря да диша, изкарах си акъла!  Shocked #Crazy
После и тя хриптеше като дишаше известно време  Confused
Плюнчи се  когато я държим за корема, като и къпем главата или и мия дупето и почва да се слюнчи  newsm78

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 52
Добро утро!Ей няма сън и това е!Поревахме си,вече не знам от колики ли е ,от лиготия ли... Shocked


Veni b капките са "ентерокинд" и са комбинация  от няколко хомеопатични препарата,няма никакъв проблем да се дават пралелно с други капки.Ще пробвам пък да видим Peace

# 68
  • Мнения: 32
ВаняМ, вземаш ми думите от устата - и за акото, и за давенето, и за плюнченето - същите сме!Нашето ако е зелено от около 1 седмица, ама не знам какво да правя, няма и кой да питам, то тука специалистите са игла в купа сено, а по празниците хич ги няма!Задавя се често, тупам я по гръбчето, а дори веднъж я обърнах с главата надолу, хванах я за крачетата. Плюнченето почна от около 3-4 дни, с балончета. Повръща често, и се чудя, като повърне всичко, дали е гладна....и кво да правя не знам?

# 69
  • Мнения: 1 095
А трябва ли да се притесняваме ,когато акото е зелено???
Аз си мисля,че е нормално да се променя.Храната може да е една и съща,но нали им даваме капки за колики, водичка.Логично ми се струва да са различни на цвят понякога.

# 70
  • Мнения: X
Здравейте и от мен   bouquet
 Аз имам няколко фундаментални въпроса:
1). Моля ви, да обясните на моя Самуил колко е важно да се оригва след всяко хранене, защото хич го няма, ама ХИЧ!!!! Я се оригне веднъж на 3-4 хранения, я не! Аз ли не правя нещо като хората???? Вдигам го на рамото си и го държа 5-10 минути, после го слагам на коленете си, правя му масаж на корема, свивам му краката към коремчето-е не ще и не ще! И после-що имал колики..... Ако вие имате някой трик-ще се радвам да го споделите!
2). Обяснете ми моля каква е ползата от разходките, защото аз от днес вече сама ще процедирам, ама не ми е възможно точно днес да изляза, защото имам хипер много домашна работа и се чувствам гузна, но от друга страна като го извеждам ме е страх да го излагам на слънце и количката е цялата покрита и въобще не влиза до него ни слънце, ни вятър, ни нищо! Та така има ли ефект от разходката???
3). А сега за смяната на памперсите-ами тая формула със смяната преди хранене не върви нещо при нас, защото вършим "голямата" работа точно като яде ( в по-голямата част от случаите), и това значи, че ефекта е няколко минути само сухо дупе! Но от друга страна....трябва да изчакам известно време след като е ял, за да му сменям памперса, че риска от повръщане да се уталожи (не че става, ама да не е веднага след ядене) и хем връща, хем се разсънва и тя става една......
4). Има ли някой, който да не прави това с погачата? Защото аз май ще се въздържа (дано не ме линчувате), нито вярвам в такива неща, нито пък ми се занимава......ще му стане ли нещо, ако няма бебето погача  newsm78
 Айде чао за сега от нас   bouquet

# 71
  • Мнения: 32
За акото четох, че когато бебето се храни само с така нареченото "предно мляко" акото му е зелено, а когата се храни и със задното мляко то става злетисто. Писах за това вчера...Задното мляко е последнот омляко от една гърда, то е най-поолезното защото изкарва със себе си и мазнините, най-ценни за наддаването на детето. Преднот омляко е все едно да суче от едната гърда, ама да не я изсуче докрая, то пак може да се нахрани де, ама няма да извлече мазнините. За оригването - ние не се оригваме - резултат:повръщаме, имаме колики. Емма, не я завивай чак толкова, какъв е смисълът от каляване тогава - е, като има вятър да, но не го изнежвай толкова. За памперсите - акаме по време на ядене, мног опъти го споменавах във форума, но друга майка не се обади да има същия проблем и така. Ами, няма оправия, ака, яде....после чакам, друг път не чакам и сменям. Има и моменти в които не й сменям памперса, особено вечер......ама много ми е съклетно и ме хващат лудите и си казвам, сутринта ще й го сменя, за което искам прошка от моята малка дъщеря........

# 72
  • Мнения: 410
ето ни и нас.слава богу след храненето в 22ч.се успокои и заспа,но и сварих копър и и дадох да пие.полинита вземаш си преварена вода в термус и ако намериш си купи от тези размерители за храна(събират се за 3 или 4 хранения) и газ по улиците.за водата аз давам-сега с копър,а иначе на 100 мл. слагам 1/2 лъж.захар.давам ако плаче м/у яденетата и задължително след всяко да си изплакне устата.

# 73
  • Мнения: 137
здравейте и от нас.Само да ви кажа,че в болницата Мони беше със зелено ако и акушерката като я преоблича ме попита какво съм яла.Според хея беше от ядките и по точно бадеми Peace

# 74
  • Мнения: 319
Ние днес ще ходим при педиатърката за тези нашите пъпчици,които се появиха и по тялото ConfusedСитни са и доста.....особено по бузите!
Вчера купих крем Бочко,защото дупето му взе да се зачервява лекичко и аз реших да изпреваря евентуалното подсичане WinkЕййй,много търсен този крем,чак не сварват да го заредят по аптеките Grinning
Дани също се плюнчи.....най често когато го извадим от ваничката и когато го забърсвам с хавлията!Излизат му едни балончета......но малко Peace

Цитат
Мони беше със зелено ако и акушерката като я преоблича ме попита какво съм яла.Според хея беше от ядките и по точно бадеми
Аз бадеми редовно хапвам и нашето аки не е зелено Peace

Я да ви питам сега аз нещо Wink
Вашите бебчета имат ли секрети в нослето?Даниел всяка сутрин диша по трудно,а когато му почистя нослето с клечка вадя засъхнали сополчета ThinkingПрез деня не е така,само вечер му се "пълни " нослето!

Общи условия

Активация на акаунт