Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 май 2008, 13:46 ч.

Бременност и тегло над нормата!

• 9 827
  • 119
  •   1
Отговори
Реших че трябва да има и таква тема.
Аз много се страхувам че aко забременея ще получа диабет.В момента съм 90кг и съм 160см висока.Бая съм си пълничка.Искам да стана поне 60 преди да забременея на диета съм от 10 дни и съм свалила 2кг.Мислите ли че има опасност за нас по пълничките ако забременеем и качваме ли ние повечко килограми повреме на бременност?

# 1
Bunny,имам приятелка,която забременя на същите кг и почти същата височина.Забременя без никакъв проблем,бременноста си е нормална засега...А е възможно и предвид многото кг и въобще да не качиш.Поне аз така мисля Rolling Eyes

# 2
Как така въобще да не кача?За пъри път го чувам.Майка ми е акушерка и постоянно ми повтаря да съм отслабвала защото ще хвана диабет като забременея.Познавам такива мами които получиха диабет след раждането.И двета са Англичанки.Много ме е страх но и много искам бебе , само заради това още не сме почнали да опитваме. #Crazy

# 3
Как така въобще да не кача?За пъри път го чувам
Има жени,които качват кг само от бебето и околоплодни Wink До организъм е.Но,разбира се,няма лошо да се вкараш в нормалните си кг Peace

# 4
Е разбира се че няма лошо , но много трудно свалям.Сега съм се лишила от много работи: сладко газирано тестяно и тем подобни.С това започвам а по нататък и с по драстична диетка.От утре на фитнес.Поне десетина кг преди да почнем с опитите.

# 5
Е разбира се че няма лошо , но много трудно свалям.Сега съм се лишила от много работи: сладко газирано тестяно и тем подобни.С това започвам а по нататък и с по драстична диетка.От утре на фитнес.Поне десетина кг преди да почнем с опитите.
Чудесен план си си направила Peace Но диетата не е нужно чак да е драстична.За сметка на това увеличи спорта- и по-точно кардио тренировките.Успех  bouquet

# 6
Мерси!Ще направя всичко по силите си за да сваля малко преди да забременея.
А за диабета някой да е чувал нещо или майка си измисля само и само да ме накара да се взема в ръце?

# 7
Май наистина  има опастност от диабет, четох публикация на един лекар, че дори и по=слабите жени,които напълняват страшно много по време на бременност има опастност да развият диабет.................според мен това ,че си пълничка не значи , че няма да напълнееш после като си бременна , защото за 10- 12 кг има логично обяснение и е нормално толкова поне да се качат,което за теб не е никак добре. В същото време до колкото знам не е много добре да се спортува активно,ако искаш да забременееш, затова според мен за да не си правиш експерименти със себе си отиди на диатолог там най-добре ще те посъветват как да отслабнеш с толкова колкото искаш.
Успех!!

# 8
Исках да кажа диетолог, а не  диатолог......... Embarassed
Не си измисля майка ти за дисбета, особенно ако има някои от вашите такова заболяване.

# 9
Диабет е възможно да се получи при бременност не само при пълни жени. Има дори жени, които развиват диабет само по време на бременността, в следствие на което детето се ражда много по-пълно от нормалното. Но винаги колкото е по-пълна жената толкова по-опасно е за всичко. Разликата е огромна не само по отношение на бременността. Бях 102 кг., сега съм 76, казвам го от опит. Добър план имаш, не се отказвай и помни че свалянето е по-лесното, задържането им е важното...   Simple Smile

А колко ще качиш по време на бременността е също строго индивидуално. Имам примери за жена от около 70 кг, около170 висока, която бременността почти не и личеше - 4-5 кила за цялата бременност. Друга 60 кг, 170 висока, качи 18 кила, но ги свали много бързо. Една доста пълничка, наедря двойно, преди месец роди и много трудно ходи. Всяка задържа вода различно и въз основа на това и огромната разлика в килограмите (е, естествено и апетита).

# 10
ето и моето инфо по темата http://www.mamaibebe.com/?id=327
Планът ти е повече от добър.Поздравявам те и ти стискам палци за успех. Grinning

# 11
  • Стара Загора
Диабетът през бременността...или т.нар. гестационен диабет не са застрашени само пълните а и слабите жени.
Аз не съм пълна...направо съм си дебела. Забременях си дебела Mr. Green но за разлика от преди и след бременността си по време на нея се хранех много здравословно и като цяло водех много здравословен начин на живот. Свалих първите пет месеца 7 кг....качих ги следващите 4 месеца и отидох да раждам толкова, колкото бях като забременях. Когато родих сина си и ме изписаха след три дена бях - 10...т.е по-слаба от преди да забременея Grinning Наистина ядях страшно много плодове и зеленчуци /а иначе мразя зеленчуци/...ядях моркови като разпрана и сурови бадеми. Кило череши ми беше яденето за целия ден...започнах по едно време да вземам по 2 кг. че да остава и на мъжа ми Laughing дини, пъпеши...без безалкохолно /само мин.вода пиех/, без кафе и цигари. Наистина водех много здравословен начин на живот. Освен фолиевата и но шпа-то и магнезия когато лежах за задържане други медикаменти не приемах...просто нямаше нужда.
Кумицата ми е 47кг....качи близо 40кг. през бременността и беше като самоходещо чудо Mr. Green Мисълта ми е, че май си е до организъм.
Не трябва да си на диета...а просто да приемеш за себе си различен начин на хранене. А не на диета два месеца примерно и после отпускаме калая Crazy

# 12
Напълно подкрепям  radostta  , наистина пълнотата може да създава проблеми доста за др неща и наистина задържането е по-трудно от свалянето- аз имам само няколко кг повече (не повече от 5), за щастие не страдам от супер апетит и се наяждам лесно, но много внимавам и ,ако кача малко повече (а 2 кг за 1,52 височина са си доста) гледам да ги сваля после, сега ходя на анти-целулитни масажи мисля, че и те ще са ти от полза..... опитай с повече неща за да видиш кое ти действа най-добре.

# 13
# 14
Много внимавай с диетите... По принцип е добре да свляш не повече от 5 килограма на месец. Гледеай да ограничиш маzнините до 10 ~ 20 гр на ден, яж много риба (от по маzничките, техните маzнини не са вредни, а напротив, много полеzни). Яж много белтъчини (пилешко, пуешко месо, яйца, обеzмаслени сирена) и плодове и zеленчуци. Калориите, които трябва да приемаш на ден да не са под 1500. И много спорт, по 3 ~ 4 пъти на седмица.
Драстичните диети не бих ги препоръчала, zащото има опасност да си раzстроиш цикъла и тогава това с бебето ще стане доста по трудно...
След като zабременнеш бих те посъветвала да продължиш с тоzи начиин на хранене, само да увеличиш калориите да 2000 на ден. Ако спаzваш теzи правила, то е по малко вероятно да получиш диабет.

Аz самата се храня на тоzи принцип и спортувам много и до сега съм качила само 1 килограм (като той ми е от една отпуска в Италия, ммм какви пици имаше там). Ще се опитам до края на бременността да кача не повече от 4 килограма, че с качването на килограмите не правя на никого услуга...

След като родиш наистина ще е добре да се опиташ да отслабнеш, че при твоите килограми рискът и така да получиш диабет е много висок. Но zапомни, никога не прави драстични диети, те не водят до нищо

# 15
Гери, много хубави съвети си дала, но и ти не прекалявай с идеите за килограмите. Просто няма как да качиш само 4кг, при положение, че само бебето е 3кг средно  Wink Ти си съвсем в началня етап на качване на килограми. Така, че е нормално да си качила толкова малко. Основно се качва 7-9мес. Тогава и бебето много наддава.
Съвсем си е в нормата да качиш 8-9кг  Peace Аз за 5 дни в болницата свалих точно толкова. Така, че ако си качваш нормално, на изписването е много възможно да си с дрехи от преди бремеността  Peace
Но не трябва да се прекалява с тънката талия в този момент  Peace

# 16
Аз също съм с доста солидно тегло. И винаги съм била. Когато забременях със сина ми качих не малко и заприличах на слон. Но усложнения, слава Богу нямаше. След това имам две бременностти, завършили с преждевремнни раждания, които обаче се оказаха резултат на скрита инфекция и вероятно и проблемна шийка. Но като цяло проблеми заради многото килогарми не съм имала. Макар че човек никога не е застрахован.

# 17
И аз съм си дебеличка Embarassed Винаги съм била такава. Дори сега, ако забременея пак, ще стартирам на килограмите с които навремето влязох сина си да раждам Embarassed Искрено се надявам обаче да не кача много. Ще внимавам. Спомням си, че тогава преди 17години, правих диета и свалих 9 кг., които качих още през първите 3мес. от бременността ми. А сега дори свалих 100-200гр. до 3мес., в който направих аборта. За моя радост никога не съм имала хормонален дисбаланс и проблеми с овулацията. И понеже "пухкавостта" ни е наследствена, затова винаги сме се майтапели, че сме "дружество ДУХ"/Дебели, Умни и Хубави/.
Така че, мили ми Духчета, смело напред! Laughing  bouquet

# 18
До скоро да ви  кажа и аз имах такива притеснения че заради повечекото ми килограми може да има последствия след бремеността.Засега все още правим опити за бебе и незнам как ще е но тук във форума срешнах много мнениея еднакви  - че не е важно колко килограма си когато си забременяла а как ще премине бременността и начина ти на хранене.Една здравословно протиаща бременност и едно здравословно и балансирано хранене ще доведат до хубави резултати.Неможе да не се качат кг по време на бременост но вярвам че скоро след като роди една жена може да възърне предишните килограми че дори и в по - добра форма да влезе.

Успех на всички Духчета и дано скоро някоя да се похвали с двете чертички   bouquet Hug  bouquet

# 19
  • София
Bunny87 според мен майка ти е малко жертва на т.нар професионална деформация  Wink Разбира се, че има риск от гестационен диабет, но той не е свързан само с килограмите.
Забременях 112 килограма. Влязох да раждам 134 кг   261uu, като лекарката ми се уби да ми пуска кръвни профили. Пръстите ми бяха станали на дупки - НИЩО, абсолютно НИЩО. Всичко в норма. 20 дена след раждането си бях пак 110 кг. Така че е до организъм. Аз много лесно свалям и много лесно качвам.

# 20
  • Стара Загора
[ Аз много лесно свалям и много лесно качвам.
Колежке здравей Mr. Green

# 21
Аз пък лесно качвам и трудно свалям.  261uu  261uu  261uu

# 22
Аз пък мразя тая тема, защото ме подтиска... Примирих си се, че съм такава и си живея живота... ама такива мисли не ми дойдетват добре... Добре, че има такива като Херка и Нана  Hug

# 23
Ох буболеченце знаеш кое ме мъчи.Просто на мен си ми тежи и искам да си сваля.И на мен ми е много мъчно като ми говорят че съм дебела но като не мога много да свалям какво да правя.Сега го правя единствено защото искам дете и не искам да минавам 100 кила докато родя много ще ми тежи.Добре че сте вие и ми давте куража. Hug Hug Hug Hug Hug

# 24
Аз пък лесно качвам и трудно свалям.  261uu  261uu  261uu
и аз съм така  Peace . Диетите хич не ги умея (нямам нито волята, нито дисциплината да ги правя)!

# 25
Аз имам вече воля и дисциплина контролирам се да  не ям нищо вредно.Просто си свалям много бавно , но славно както се вика.

# 26
Пожелавам ти бързо сваляне на килограмите и дисциплината ти да бъде възнаградена  Hug

# 27
Дано!

# 28
Знам мила.. и не ти завиждам ама ... аз пък мога, ако искам лесно да сваля ама .. после нищо не ги задържа и си се качват двойно затова реших, че е по-добре да не опитвам че да не стават повече  Shocked

# 29
  • София

Здравей, колежке ! По-добре дебела и щастлива, отколкото дебела и гладна, нали така? Mr. Green

# 30

Здравей, колежке ! По-добре дебела и щастлива, отколкото дебела и гладна, нали така? Mr. Green

smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

Изръкопляска тя и продължи да си яде сладолед  Embarassed  То ако имам бебок в мене жив и здрав да е и на него ща давам сладолед  Blush

# 31
  • там нейде .............

Колежки  Hug

Нана е много вярно това Mr. Green

# 32
  • Стара Загора
Ся да си кривя душата, че дебела съм перфектна...няма смисъл Mr. Green Има слаби..има и дебели хора. Факт е обаче, че е важен начина на хранене. Колкото и диети да правя свалям до едно ниво...и това е Crazy Ами писна ми...все гладна и все дебела Twisted Evil Просто трябва всеки сам за себеи да избере правилния начин на хранене..не диета...а начин на живот. Щото диетите са до време. Сваляш и после какво..напльоскаш се като за пред умиране щото видиш ли диетата свършила и кво...след месец, два си на изходното положение Mr. Green
Напълно наясно съм също, че дебелината не е здраве. В момента сме млади и просто телата ни компенсират но съм сигурна че ще дойде време и ще се появят проблеми...я кръвно..я нещо друго Tired
Та...здравейте красиви жени Mr. Green

# 33
  • София
Перфектни хора няма Wink Аз лично не се наплюксвам до умиране, но винаги, абсолютно винаги след това си качвам бавно и полека сваленото. Преди мнооооооого години, когато бях млада и зелена успях да постигна едно тегло от 73 килограма, сваляйки 40 кг за 1 година само и единствено като не вечерях. Е, вярвайте ми стигнах ги 73-те кила и взех да припадам по улиците Sick
Права си Херка, че има вероятност за здравословни проблеми, но това е Божа работа. А пък и мъжът ми е казал, че а отслабна, а се е развел  Mr. Green
Та - добре заварила красива жено!   bouquet

# 34
Аз имам вече воля и дисциплина контролирам се да  не ям нищо вредно.Просто си свалям много бавно , но славно както се вика.

И аз свалям много бавно обаче желязна дисциплина не мога да си наложа.Една седм издържам без сладко, но на втората все се изкушавам и после пак отначало,нищо др не ме изкушава.
Възхищавам ти се дано да имаш успех и по скоро да стигнеш целта си.  Hug

# 35
Хайде и аз да се включа Flutter
Да преди две години и аз свалях и качвах лесно,но сега от 1 година само качвам Embarassed Качила съм 16 кг за този период Embarassed
Незнам какво да правя щот хич немога да спазвам диети  Embarassed Еми кво пък толкова ям си и си живея живота Mr. Green
И по темата,не мисля,че е проблем ако си малко над нормата да е проблем за забременяване Wink

# 36
Ох, болна тема. И аз лесно качвам и бавно свалям.

# 37
Горките ние  Sad

# 38
Ето темичка точно като за мен Simple Smile И аз съм с ужасно много наднормено тегло и бях решила твърдо, че ще отслабна поне 20кг преди да забременея. Даже и диета почнах. Да ама месец по-късно и само 2 кг по-слаба и хоп....забременях. Сега няма да ви лъжа, ужасно ми е тежко, всичко ме боли, и кръвното ми е високо. Но освен тия оплаквания други нямам /поне за сега/. Бебето за щастие се развива нормално. Опитвам се да ям по-малко и по-здравословни храни, но ще излъжа ако кажа, че съм много стриктна. Все пак до момента съм качила само 2кг. и се надявам да е така до края. Но все пак гласувам с 2 ръце ако човек има възможност да поотслабне малко преди забременяване.

# 39
Аз това се опитвам да направя защото искам бебе и поне 10-15 килца да сваля преди да дойде.Не гладувай.Да знаеш че няма само тези 2 кг които ще напълнееш.Поне 10-15 ще са.Успехи.

# 40
  • Пловдив
Я кажете как посрещат в женската консултация дебелите моми4ета,които са за първа консултация.Представям си как доктора ще ме оглежда,ще цъка с език и ще ме обижда. Embarassed

# 41
  • Стара Загора
Я кажете как посрещат в женската консултация дебелите моми4ета,които са за първа консултация.Представям си как доктора ще ме оглежда,ще цъка с език и ще ме обижда. Embarassed

Абе как ще те обижда бе Shocked като те обиди...сменяш го и готово. Да си гледа работата.
Мен си ме знаеха още от преди да забременея. Всеки път ме теглеха и имайки предвид килограмите ми дори беше доволна, че така добре се движа...дори когато свалях леко се притесни докторката. В осмия месец се виждам с нея на улицата случайно и тя ме пита - как си?...аз пръхтя вече щото корема ми беше почнал да пада и ми понатежаваше и казвам - пръхтя тука..като плондер съм Mr. Green а тя - много си си добре даже...очаквах да качиш много повече Mr. Green

# 42
  • София

Да бе ще обижда, а на мен устата да не ми е зашита  Mr. Green Моята лекарка, която ме изражда ми мърмореше отвреме навреме, но не съм си го слагала на сърце. Има ли такова отношение му теглиш една м...на на лекаря и сменяш ЖК.  Hug
До последно карах кола - 20 дена преди да родя, работих пак дотогава. Така че спокойно момичета!

# 43
Зависи от лекаря. Не би трябвало да те наранява, точно в този момент

# 44
Не би трябвало да има доктори които да обиждат за качени килограми по време на бременност, сякаш нарочно си го направил.Но да ви кажа случая с моята приятелка.Когато забременя тъкмо беше свалила 14 кг и в третия месец я приеха в болницата защото прокърви.Слава богу бременността и премина добре само дето качи 19 кг и когато влезе в болницата малко преди да роди заради албиумина и отичане на краката и ръцете докторите като я грабнаха : как можа толкова да напълнееш , ти си мърда, само си плюскала и си лежала не си се движила и т.н. и тъй като станах свидетел на това се почувствах аз мн гадно а не питайте тя как се чувстваше и тъй като имаше проблем ги изтърпя,но аз не успях да се сдържа.Ако положението беше друго със сигурност чантиката и в др болница.Не ги разбирам тия доктори сякаш те са перфекни във всяко отношение.

# 45

Моя доктор един път не е казал нещо за теглото ми . Винаги е мил с мен, усмихва ми се, пуска шеги, успокоява ме. Вярно, че ходя в частна клиника, но поне се чуствам като бял човек там Simple Smile

# 46
Олеее , аз съм много чуствителна на тази тема и направо щепотъна от срам и много ще рева ако някой лекар ме обиди.Ще ме е срам като ме теглят на кантара. Embarassed
Затова искам да забременея и раждам в чужбина там никой не обиждат и никой не го гледат колко кила е.Октомври заминаваме и може би тогава ще почнем с опитите.

# 47
  • Пловдив
Bunny87, и мен ще ме е срам за ме теглят.Ако не се чувствам комфортно ще сменям лекаря. Mr. Green

# 48
Е да но щеше ли да ни е срам ако бяхме с нормални килца  hahaha

# 49
Хора сме ! Кои с 30 килца отгоре, кои с 30 по-малко..... Аз не си спомням в часа по биология да са побирали хомо сапиенс в някакви граници за ръст и тегло. Или пък тогава да съм избягала от час!?!? Thinking Не помня! Grinning
А мъжа ми като е с ръст и тегло на манекен!?!? Няма да се хвърли от моста на Йорданкино я!
" Добрия майстор на голям тезгях работи!"
" 50% от мъжете харесват закръглени жени, а другите 50% не си го признават."
Съпруг на закръглена жена казал за съпругата си на приятел: "И представи си, че всичкото това е твоееееее!"
И така, мили ми духчета, каня ви на тортичка с бозичка, за да обменим пословици и поговорки във връзка с някои наедрели атрибути на Рубенсовите ни натури! Grinning
Вход забранен :
1. За дами около 50-те/но не години/
2. За мразещите шоколад, торта, боза, баклава, кадаиф и разните му там турски салтанати.
3. За обожаващите овесени ядки и уредите на Kettler.
4. За неносещите сутиен. Или пък носещи, но със "силиконов пълнеж"
5. За почитателките на прашките, а не на кюлотите!
С риск да бъда осъдена за мащабна дискриминация, гореспоменатите могат да дойдат, но само като зрители!
Целувам ви много и ви желая сладки дни! Grinning Heart Eyes  bouquet

# 50
Страхотна си повдигна ми настриението.

# 51
vodica -  Hug  bouquet  Hug

# 52
  • София
Няма връзка според мен между кг преди и по време на бременност.
Имам приятелка, която бе мнооого пълна преди да забременее, по време на бремеността качи много малко около 10кг, след като роди отслабна адски, даже бе по-слаба от преди бремеността. После постепенно си върна килата Confused

# 53
Дано и аз да не кача много килца от това се опасявам като ви слушам по 30-тина килца направооооо  Shocked Shocked Shocked Shocked

# 54
  • Пловдив
По-пухкавите мами не качват много кила.Организма си има достатъчно сланинки и не иска повече.Но все пак трябва да се внимава с яденето,а не да се яде като за двама.

# 55
Разбира се!Няма да се тъпчем като свинчета я  hahaha

# 56
Нека и аз да се присъединя.Дебеличка съм и то доста.Цял живот съм на диети.С тези диети си обърках всичките хормони.Свалям с диетка и после като сваля 15 кг и цикъла спре и хоп на хапченца и за 3 месеца ги качвам пак.Наистина ще ни е тежко с бремеността ама това със свалянето преди бременност доста трудна работа като се има предвид че трябва спокойстви за да стане бебчето а какво спокойствие по време на диета като началото съм кълбо от нерви.Ама и аз сега се захващам с хранителен режим движение спорт и т.н.Ох моног ми е трудно момичета ама много ме е страх че ще го закъсам през бремеността.а да посмее някой лекар да каже нещо каквато съм устата няма да му остана длъжна.Кой е той че ще ме обижда или ругае.Кураж момичета и дано скоро сме бременни тези дето още мечтаем за това.

# 57
Е ми ако по пълничките качваме по малко ми е по спокойно.Няма да се тъпчем я Peace

# 58
  • Стара Загора
Bunny87 моля те не отговаряй след всеки постинг.

# 59
Проблем може да се окаже и забременяването, не само диабетът след това.
90 кг/160 см са безкрайно много. Защо не се посъветваш със специалист за режим на хранене?

# 60
Има слаби жени, които качват много и пак развиват гестационен диабет, така че началните кила не винаги са от значение.

Аз забременях 85/165 от един единствен опит, през бременността не съм имала нито едно неразположение, даже сутрешното гадене ме подмина. Качих 12 кг. за цялата бременност (без да се ограничавам в нищо) и родих бебе 3.600 кг. и 52 см.

Диета преди или по време на бременност не бих пазила ...

Направи си едни профилактични изследвания и ако всичко е в норма, забременявай  Wink

# 61
  • На планетата Земя
Аз бих се опитвала да следвам съветите на Хера по отношение на бременеенето и храненето. Звучи ми постижимо, здравословно и не толкова трудно.

# 62
Аз бих се опитвала да следвам съветите на Хера по отношение на бременеенето и храненето. Звучи ми постижимо, здравословно и не толкова трудно.
Подкрепям с две ръце. Доста мислих по въпроса и темата доста ме изтормози, но и аз съм на мнението, че съвета на Хера е най-практичен и за мен лесно изпълним. Дай Боже скоро да заременея и ще следвам съвсем точно казаното от нея.   Peace Hug

# 63
А тя какво точно каза?Май съм забравила. newsm78

# 64
  • Стара Загора
А тя какво точно каза?Май съм забравила. newsm78
Не казвам а пиша Simple Smile Мини няколко страници назад и ще видиш.

# 65
Аз познавам слаби жени, които пак имаха диабет след като родиха. Така, че това не е гаранция изобщо.

Аз също съм над нормалните килограми--165 сантиметра съм висока, 80 килограма съм. От 5 дена съм на диета и искам да сваля още 20 килограма преди да започнем да бебеправим. Просто искам да се видя слаба преди да забременея, защото после само един Господ знае. Но ако не мога, няма да се напъвам много. Никога не съм била много слаба и без това Simple Smile

# 66
Мили, момичета! Не мисля, че точно плануваната скоро бременност е период за драстични диети! Чували сте за йо-йо ефекта...
Предполагам, че нито една от вас няма да иска да качи 30кг. през бременността Shocked По-добре да са десетина, нали!? В последно време много се говори за така наречената тъканна памет. Организма е свикнал с дадено тегло и си поддържа равновесието точно с килограмите, които си носим от последните 2 години поне. Не е еднакъв метаболизма при 60 и при 90 кг.тегло. Ако една по-слаба жена изгаря дневно около 2000 калории не правейки нищо, то по-закръглената дама изгаря 3000 кал. Затова и по-пълните, когато се подложат на диета в началото свалят по-бързо от останалите. Да не забравяме и факта, че първите 4-5 кг. свалени за седмица са винаги за сметка на чревно съдържимо, т.е. все още не сме стопили и грам сланинка. След това идва ред на мускулната маса и чак тогава организма започва да се "разделя" с мазнинките. Това е така, защото на организма "много спешно" му е нужна енергия. Поставен е под стрес с драстичната диета и до последно си пази запасите. И когато след това преустановим диетата той бърза да си възстанови загубеното Simple Smile, за да не бъде "изненадан" отново. Дори си добавя и още, за по-сигурно.
Прекалено дълго стана и сигурно ви досадих, а и не ми се иска да звучи като нравоучение Stop
Аз мисля да не пазя диета. Едно по-разумно хапване без преяждане и нещата ще се наредят. Да не забравяме, че всяка жена още при раждането "хвърля" м/у 8 и 12 кг. от себе си.
Поздрави на всички!  bouquet

# 67
Съгласна съм за голямото сваляне на килограми преди да решиш да имаш бебче е малко рисковано.Диетите се отразяват зле ако са драстични и могат да ви докарат големи бели.Затова мисля че по скоро трябва да се опитаме да намерим някакъв хранителен режим който да не изтощава организма и въпреки това да свалите някой и друг килограм.Ето аз от една седмица спрях да вечерям тежки храни и само тараторче или една голяма салатка от зелена салата краставички и такива зеленчуци.Спрях да ям сладко освен ако вече не издържам.Спрях да ям хляб от доста време.Е случва се да прегрешавам понакога.като ми се яде много сладко хапвам плод.Смятам да пробвам да тичам вечер щото сутрин не мога.
сигурна съм че килограмите пречат малко или много.Пречат и за забременяване а и после му е по тежко на човек.Не е казано че задължително трябва да се разболеете от диабет.Но определено съм против голямото и бързо отслабване преди планиране на бременост.

# 68
И аз не съм на драстична диета но гледам да не хапвам много.Свалила съм още едно кило на което много се радвам newsm44

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 15:13 от Bunny87

# 69
Моят съвет е да не правиш диета, защото така ще изтощиш организма си- а това може да е проблем. Яж повече салати и се движи повече, дори и след като забременееш можеш да се разхождаш повече- така поне няма да качиш още. А това с отслабването го знам- може и да не стане чак толкова бързо.

# 70
Аз също съм пазила диети и то много сурови и всичките са се отразявали много зле на хормоните и цикъла ми, веднъж даже отслабнах с 10 кг, цикъла ми се загуби за 2 месеца, половите ми хормони бяха с много ниски стойности и така ме наблъскаха със синтетични ,за да ми дойде , че се раздух като балон! Моят съвет е много да се внимава с диетите,имам много лош опит с тях. А и ако свалиш преди това, в момента в който забременееш и спреш да се лишаваш още първите месеци може да си върнеш загубеното и нататък да си пълнееш стандартно. Разбира се всичко си е индивидуално, това са само моите наблюдения.

# 71
  • София
При мен стана точно така  Sad Преди да забременея бях на една дъъълга диета от около 5-6 месеца. Тамън достигнах желаните 59кг на 173см (свалих общо 8кг и си ги задържах) и забременях! Ела ме виж сега, върнах и осемте от диетата, и още 7-8 отгоре. И сега ми се карат, че съм качила много....
Има едно изследване за гестационен диабет (май се казва ОКГТ или нещо такова), някой знае ли нещо повече за него? Трябва да го правя другата седмица  newsm78

# 72
# 73
  • София
Хера, благодаря  Hug

# 74
  • София
Килограмите и възможността за забременяване определено имат отношение Naughty
Когато тежах доста не можех да забременея, нямах О-ву.....подложих се на хранителен режим, благодарение на който за около 5 месеца свалих 20 кг, имах спонтанна О-ву у на втория месец опити вече бях  preggo
Знам, че и всичко е много индивидуално, но определено при мен това беше разковничето! Peace
Късмет и успех на всички! Hug

# 75
Пълна съм, казваха ми винаги,че за да забременея - задължително трябва да отслабна. Правила съм диети и ефекта на йо-йо-то винаги е налице.

Но и след всяка бременност качмах килограми, и то някъде 6-7 месеца след раждането. Не успявам да ги сваля, гинекологичните ми проблеми продължават, нямам нормален цикъл.

Но....за успокоение - и при трите си бременности качих по-малко от 10г., а децата са родени над 3,300кг. Имам мое наблюдение, с което не ангажирам никой, че слабите жени - качват килограми, а пълните - не качват по време на бременност.

# 76
  • Стара Загора
Имам мое наблюдение, с което не ангажирам никой, че слабите жени - качват килограми, а пълните - не качват по време на бременност.
Нека не лежим на тая кълка ама и аз имам такова наблюдение Mr. Green

# 77
Сега, макар и по-пълна ( и на диета) изглеждам добре, и се чувствам добре. Но много ме е страх да не кача още 20-30 кила по време на бременността. Това просто ме влудява.

# 78
Килограмите и възможността за забременяване определено имат отношение Naughty
.........Знам, че и всичко е много индивидуално, но определено при мен това беше разковничето! Peace
Ами, аз пък не мисля, че за всеки важи. При мен въпреки килограмите имаше бременност. Дори спрях диетите като започнахме бебеправенето и качин 2-3 кила, но пък при диетата преди това цикъла ми спря. И при мен се получава така, че ако сега не бях пазила нито една диета, нямаше да съм и толкова килограми. Просто йо-йо-то  не прощава. От следващия месец започваме пак бебеправене и съм решила след като родя и кърмя докато мога да си мина на диета, колкото и строга да е, но да се консултирам с диетолог и еднокринолог преди това. Преди да забременея започнах да се храня малко по-здравословно, така ще продължа и по време на бременността.

# 79
  • Варна
Здравейте, момичета, сега видях тази темичка и аз съм в отбора на дебеличките  Simple Smile
С дъщеря ми забременях като бях 70кг, качих над 25  Blush, накрая ве4е не знаех колко то4но. През бременността нямах проблеми, само накрая дигнах малко кръвното, но то беше съвсем накрая. Не успях да сваля всички килограми и сега съм 78. Много ми се иска второ детенце, но ужасно много се притеснявам да не ка4а отново много килограми. омръзнаха ми диети, изморих се от тях ве4е Sad. Надявам се ако забременея сега всичко да е наред и беб4ето да е живо и здраво!

# 80
Имам мое наблюдение, с което не ангажирам никой, че слабите жени - качват килограми, а пълните - не качват по време на бременност.
Нека не лежим на тая кълка ама и аз имам такова наблюдение Mr. Green

Дано наблюденията са ви вярни че ще стана една огромна бъчва ако забременея.Чудя се дали да почна диетата на Дюкан newsm78

# 81
  • благоевград
Дебела жена весела къща  Peace
И аз съм в отбора на тежката категория 180 / 96 кг Blush
и аз правя опити за бебе и на мен маика ми ми казва да отслабна но аз съм оптимист и като хера съм решила през бременността да не прекалявам да се храня здравословно пък дано не ка4а много  Praynig
както казвам на моя мъж като се загледа по някоя кле4ковидна фръцла .
Ти си късметлия вместо една такава мацка имаш 2   в мое лице  hahaha hahaha

да сме живи и здрави ние и бебетата ни пък другото е суетност

# 82
АЗ съм същите кила само че 160см.Представи си .Наистина се взимам в ръце поне 80 да стана докато забременея .

# 83
Здравейте пухкави сладурани! И аз се присъединявам към притеснените бухтички  Embarassed
Винаги съм искала да имам бебче, а от скоро и правим опити усилено. Аз съм 85/165, което е доста над нормата и ще следвам съветите на Хера - стига всичко да се получи за да не наддам твърде много и да не мога да се движа, или пък да не развия някой диабет или....
Стискам палци на всички които бленуват и в крайна сметка, които не ни харесва няма вкус. Като няма какво да пощипнеш къде му е хубавото! Mr. Green

# 84
Малее ,момичета и аз съм същата.. Laughingтези пусти кила кво ще ги правим???
Аз сигурно 100 кг ще стана ,като се знам......,ама надявам се не-майка ми е качвала само 7 кг с мен и сестра ми и веднага си ги е смъквала,а сестра ми роди преди 4 м и тя качи толкова,макар да сме малко пухкави Grinning,надявам се и с мен да е така

# 85
Блазе ви.

# 86
  • София
Аз също съм подкарала лека диета,от 5 месеца правим опити за дете,и си мисля,че ако сваля някой друг килограм ще ми е в полза,лошото е,че винаги съм си била с нормални килограми,само тази зима без основателна причина(един и същи режим,храна и пр) качих 15кг  за 5 месеца,и ми е доста трудно да го сваля!

# 87
  • кв.Изток
Лесно се свалят килограми, когато се пропуска вечерята.Сега сезона е много подходящ, защото може да се "вечеря" диня, пъпеш или друг плод, ако не може да се издържи на глада.Преди години свалих 5кг. за 10 дни единствено с това ограничение.Естествено ако се комбинира с изключване на сладко, газирано/не пия/, ефекта ще е по-голям.Успех Peace

# 88
Здравейте и от мен, момичета  Grinning

И аз си имам килца отгоре. С първото забременях на 65кг. Качвах много добре, но към 6мес малко си отпуснах душата и крайния резултат е +18кг за бременността  ooooh! В болницата свалих 8кг. Но другите 10кг си ми останаха  Tired И аз мислех да правя диети преди да започнем за второ, но после реших, че не е много добра идея. Та сега с второто съм със стартови кила 75кг  Tired Пропуснах да кажа, че съм 165см висока. Та сега ще ес старая всячески да кача най-много 10кг  Rolling Eyes Хубавото е, че вече ми попремина апетита и вече не мога да ям по много. И ме кара на салатки. Пък мисля след някоя и друга седмица да започвам гимнастика за бременни.
Дано този път плана да го устискам до край и да се похваля накрая с нормални кила  Grinning Само ен знам с периода на кърменето и килата как ще е  Rolling Eyes Всички мои познати, докато кърмеха не можеха да свалят НИЩО. Независимо от гимнастики и хранителен режим. А уж се води, че кърменето помага за връщане на старта форма  Rolling Eyes С малката се кърмихме с триста зора два месеца. Та не знам как е при мен  Rolling Eyes

# 89
  • ул. "Мечтание"
Да си кажа сега и моя опит. Когато забременях бях 95 кг (на 170 см). По стечение на обстоятелствата за 2-3 години от 75 станах 95. Къде от стрес, къде от проблеми с хормоните и лош метаболизъм. Тъкмо бях започнала някакви мерки срещу тия 20-25 кг, когато се оказа, че съм бременна. бебето не беше планувано, но като цяло мога да кажа, че забременях без проблеми.
За цялата бременност качих 5-6 кг, като не може да се каже че съм яла здравословно или пък че съм се ограничавала. Доктора ми беше докрай много изненадан, че съм качила само толкова, особено като знаеше какво представлява минюто ми ( с което хич не се гордея Embarassed). Когато родих, от болницата излязох 92 кг.  Сега кърмя и за около два месеца си върнах старите 95 кг.
Всичко приключи добре! НО никой не можеше да ми даде гаранции, че ще е така. всички възможни опасности - високо кръвно, разширени вени, гестационен диабет и т.н. - бяха надвиснали над главата ми, заради отежняващи вината килограми. Тогава не го осъзнавах. Сега обаче съм си навила на пръста, че е добре да вляза във форма не само заради следващата бременност, която планувам и при която всеки килограм в минус ще е в моя полза, но и за здравословното ми състояние като цяло.

Моя съвет е задължително да се консултирате с диетолог и ако имате някакви здравослони проблеми (или съмнения за такива) да се консултирате и със съответния специалист. не съм вярвала че ще го кажа, но хич не са шега работа диетите сигурно 90% от популярните диети са супер нездраволсовни и дори опасни. Много трябва да се внивама какъв хранителен режим да се спазва! А пропускането на хранения за мен е първата стъпка към лошата диета.

Все пак не мисля, че единствената цел не е бързото сваляне на килограми, а по-скоро здраволсловното сваляне на килограми.

# 90
Аз почнах диетата на Дюкан от 30 съм отслабнала 3 килограма , за сега съм доволна.Който иска да отслабва препоръчвам му тази диета пък и не се гладува.Лесна е и е добре за нас. bowuu

# 91
Аз почнах диетата на Дюкан от 30 съм отслабнала 3 килограма , за сега съм доволна.Който иска да отслабва препоръчвам му тази диета пък и не се гладува.Лесна е и е добре за нас. bowuu
Страхотно - много се радвам за теб, аз също съм я правила и отслабнах 6 кг за 10 дни, като дори не спазих докрай режима Blush, но после не ги качих отново!
Само да ти обърна внимание -ако прочетеш книгата, ще видиш, че там пише, че не бива да се губи драстично тегло повече от 1-2 пъти през целия живот на човек. Даже той казва, че поддържането на едно тегло малко над нормата е по-здравословно от колкото чести бързи загуби на килограми. Когато мазнините се топят всичките токсини от това минават през кръвоносната система и бъбреците - понякога диетите не са чак толкова подходящи! За това: внимавай по-добре бавничко, от колкото наведнъж!

# 92
  • Пловдив
Аз също се притеснявах от прекомерно напълняване,но засега съм изключително доволна от себе си.В 4 я месец съм и не съм качила нищо.

По-едрите момичета явно си имат достатъчно запаси и не качват в началото. Mr. Green

# 93
  • BG
И аз съм от дебеличките с бременноста стигнах 100те,но почнах 90.След като родих се подложух малко на диетка и сега съм 88.Изключила съм тестяно,хляб и сладко също и солено избягвам .Мисля да продължавам.Искам поне 70 да стана.

# 94
Аз миналото лято бях 56кг.До март 2008 вече бях станала 75 килограма smile3535.Половинката ми само ме бъзика и вика,че няма да правим бебе,докато не стана пак около 60кг.Висока съм 174см,не мисля,че положението ми е чак толкова отчайващо.Но все пак си мисля,че ще е добре да позаслабна.Диетата на Пиер Дюкан дали мога да я изровя от някой форум ?  newsm78

# 95
  • Пловдив
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327378.0

ето тук погледни за тази диета

# 96
Забременях 75 кг(165см съм висока) Когато вторият месец ми казаха,че децата са две,най-много се уплаших от това колко ли кг ще кача и дали изобщо ще мога да се движа Crazy Качих 22 кг,безпроблемна бременност,не се спрях до последно,родих децата си в първата седмица на 9-ти месец.Не са хубаво нещо излишните килца,но какво да се прави,при всички е индивидуално качването при бременност,нека това да не ви спира да правите бебчета. Peace Сега свалих с диетата на Дюкан за 3 месеца 18 кг,трябва ми още малко и ще съм в добра форма.Само добре спазвайте диетата,че аз малко си изпатих от нея.
На всички сбъдване на мечтите и много усмивки!  bouquet

# 97
  • Варна
Здравейте момичета от три месеца правим опити да си имаме бебе обаче не се получава, през последните три години и поради заседнал начин на живот качих около 30кг от 65 станах 95 при ръст 170 и когато се консултирах с моята гинеколожка тя ми каза че тези килограми са стресирали организмът ми при което цикълът ми от точен като часовник на 28 дни стана от 26 до 37дни изпрати ме за хормонални изследвания при ендокринолог и каза че там ще ми направят и режим на хранене. За да успея да забременея трябва да сваля от 15 до двадесет килограми.
Ако някой е имал подобен проблем моля да ми даде малко кураж приемам и съвети.

# 98
Здрасти shoko истински те подкрепям , защото предполагам всяка от нас знае колко е трудно да се свалят тези повечеко килограми и колко воля е нужна.Само не се отчайвай бързо хубавите неща стават бавно.Имай вяра, вярвай в собствените си възможности и ще видиш че скоро чудото ще стане.Успех и ти пожелавам скоро да се похвалиш с някакви резултати.  Hug

# 99
  • София
Знам,че теглото над норма може да пречи на бременността,особено ако жената има вече някакви хормонални проблеми.Това ми го каза Владимиров,когато бях на преглед и ме посъветва да отслабна.

# 100
  • Варна
Опитвам се да спортувам и да ходя повече надявам се да успея да сваля натрупаните излишни килограми скоро.
И да си направим бебчо мечтая си за този момент и се моля.
благодаря ви момичета  Hug

# 101
Не се притеснявайте толкова от теглото.Познавам толкова много момичета с наднормено тегло и са си забременявали без проблем.Наистина може да е важен фактор за това , но на всеки си му седи и когато е казал господ ще стане.Позитивно мислете и това е.
Някой питаше за книгата на Дюкан , да ми прати лс е имейла си и ще и е пратя. Hug

# 102
А тук има толкова много жени с наднормено тегло и вече са майки... Simple Smile

# 103
Здравейте момичета от три месеца правим опити да си имаме бебе обаче не се получава, през последните три години и поради заседнал начин на живот качих около 30кг от 65 станах 95 при ръст 170 и когато се консултирах с моята гинеколожка тя ми каза че тези килограми са стресирали организмът ми при което цикълът ми от точен като часовник на 28 дни стана от 26 до 37дни изпрати ме за хормонални изследвания при ендокринолог и каза че там ще ми направят и режим на хранене. За да успея да забременея трябва да сваля от 15 до двадесет килограми.
Ако някой е имал подобен проблем моля да ми даде малко кураж приемам и съвети.

от една страна това са си доста килограми за ръст 1.70/това само от естетична гледна точка го казвам/,от друга страна само заседнал начин на живот може би не би ти причинил това-но хормоналните изследвания ще си покажат.И най-вече според мен -ако имаш силна мотивация- ще свалиш тези килограми  Peace,както те е посъветвала лекарката....За да имат бебенце майки са преживяли и надживяли какво ли не..така че съм сигурна ,чи ти би могла да се амбицираш да свалиш килца.Само ми се струва ,че жени с далеч повечко килограми са забременявали-така ,че споко!!!Пази си диетката ,изчакай си изследванията,прави каквото те съветва доки и си прави секс за удоволствие...бебо ще се появи с гръм и трясък-вярвай в това Hug

# 104
  • Пловдив
И аз се включвам в отбора на пухкавите бременни.Имах проблеми с хормоните, лош метаболизъм  в резултат за една от година от 68 кг стигнах 93.Започнах лечение,от което вместо да отслабна станах 107 кг.Няма  да ви казвам какво е усещането.Започнах да вдигам кръвната захар-диабета чукаше на вратата ми, всичко ме болеше , краката не издържаха на тежестта.Впрегнах се ,страха е голяма работа-по скоро заложих на гимнастика и движение и в резултат за месец и половина станах 95 кг. По същото време видях така чаканите две чертички.Беше ме срам да отида на доктор и да кажа , че съм бременна .До момента съм почти 5 кг отгоре.Не мога да кажа , че спазвам диета .Напротив хапвам си от всичко по колкото ми душа иска,ама нещо нямам апетит.Следя редовно кръвната захара ,която е повече от нормална,Всичко е наред и нищо не предвещава гестционен диабет.Но съм си обещала, че родя ли ще отслабна.Не се притеснявайте -всичко е до организъм

# 105
Милата тя , разбирам те колко ти е тежко.Дано всичко е наред и ведро напред.Ще родиш едно здраво и прекрасно момиченце. Hug Hug Hug Hug HugМного гушки от мен и много не ги мисли тези пусти кила.

# 106
  • Варна
Здравейте отново след като ходих на един куп изследвания ми направиха диета с много ограничения надявам се да успея да отслабна и да видя мечтаните две чертички.
Моля ви ако някоя от вас е имал такъв проблем да ми пише как се е справила.

# 107
Сега се лекувам, свалям килограмите...... #2gunfire.....много напълнях след 1 бременност #Cussing out, ходих при лекар Naughty, тя ми изписа хапчета, диета и фитнес, добре съм........... Blush.......искам да забременея пак, много, затова отслабвам!  bouquet

# 108
здравейте моми4ета.
реших да се присъединя към вас защото и аз съм в това число. на 35 години съм и съм мнооооооооооооого тежка.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed непитайте колко защото наистина са много. след първото раждане направих дископатия. зада ме дигнат на крака ми слагаха блокади и после няма зима да несъм на инжекции за гърба или най -малко хап4ета. от тях и от немарливост сега тежа 10 кг. пове4е отколкото бременна в деветия месец с първото но от 0.5 -  1 година несъм се схващала. искаме да си имаме второ и спряхме да се пазим. намалих и храната доста с надеждата 4е ще отслабна малко защото трябва. и да си призная макар 4е нарушавам диетата на дюкян от време на време пак свалям. до сега съм на -5 кг. и се надявам на още защото мойте наистина са много. трябва реално да сваля поне 40 кг.
на вси4ки ви желая късмет с отслабването и бебеправенето. дано вси4ки се похвалите с в скоро време с добри разултати и в едното и в другото Simple Smile

# 109
И аз се включвам в отбора на пухкавите бременни.Имах проблеми с хормоните, лош метаболизъм  в резултат за една от година от 68 кг стигнах 93.Започнах лечение,от което вместо да отслабна станах 107 кг.Няма  да ви казвам какво е усещането.Започнах да вдигам кръвната захар-диабета чукаше на вратата ми, всичко ме болеше , краката не издържаха на тежестта.Впрегнах се ,страха е голяма работа-по скоро заложих на гимнастика и движение и в резултат за месец и половина станах 95 кг. По същото време видях така чаканите две чертички.Беше ме срам да отида на доктор и да кажа , че съм бременна .До момента съм почти 5 кг отгоре.Не мога да кажа , че спазвам диета .Напротив хапвам си от всичко по колкото ми душа иска,ама нещо нямам апетит.Следя редовно кръвната захара ,която е повече от нормална,Всичко е наред и нищо не предвещава гестционен диабет.Но съм си обещала, че родя ли ще отслабна.Не се притеснявайте -всичко е до организъм
Браво! Ти си герой, а аз толкова се притеснявам, че.....................съм много голяма, много..........се притеснявам да ме види моя лекарка, тя ще припадне,  Blush, първата бременност бях слаба, след раждането напълнях +40 кг................... Joy
Моля за прошка, ако има грешки, съм чужденка, и малко ми е трудно да пиша на български, живея в България само 2 години!  Embarassed

# 110
запис  Wink

# 111
Привет на пухкавите мами!
Виждам, че темичката отдавна не е посещавана и реших да влея малко живот в нея!
Когато преди 17 години родих сина си, влязох 94кг. в родилния дом!
Сега, бременна с второто си дете, стартирам от 98кг. Ужас,нали!?!? Вярно, че много не ми личат килограмите, но аз си зная че са множко! Това, което най- ме радва обаче е, че до този момент не съм качила нито килограм! Само 300грама Grinning

# 112
  • Пловдив
vodica не се притеснявай за кг.Важното е всичко да завърши добре. Аз вече съм на финала и мога да кажа , че тежа с  10 кг повече .Проблемите,които имах по време на бременността не бяха свързани с теглото.Дай боже всичко около раждането да мине добре и ще се пъна да свалям !

# 113
Здравейте,мамета!
Аз съм абсолютен новак във форума-от вчера се въртя тук и много ми допада това прекрасно място!На 35 прехвърлени съм,разведена,с прекрасна дъщеря на 15.Отскоро съм с любовта на живота си и смятам,че в момента имам първите признаци на бременност,които се градят по-скоро на интуитивни усещания,свързани естествено и с някакви физически импулси.По Коледа се пада да си направя тест за бременност и наистина се надявам да видя двете чертички,макар че от завчера съм напълно убедена,че давам начало на нов живот-никога,освен по време на бременност,не може да се сменят така последнователно храни с различен вкус Grinning
Чета тук много интересни постинги на различни мамета и се надявам да ми дадете полезни съвети относно някакво здравословно хранене,съобразено с бебето.Никога не съм пазила диети и знам само от обща култура някои неща.Тежа 58 кг,висока съм 168см.Решила съм да се пазя от излишните килограми,доколкото е възможно и съм тук за съвет от по-опитните в тази област.Някой може ли да се включи с полезна информация за това какви храни трябва ОСНОВНО да поемам,от какво трябва да се въздържам и т.н.Естествено,имам някаква представа за нещата,но бих искала да обменя опит с останалите.Никога не съм била маниак на тема физическа красота,защото според мен красотата не се дължи само на външни фактори-тя идва отвътре.Ще се радвам да си бъдем полезни една на друга и да станем близки,за да си помагаме в трудните емоционални моменти по женски!
Желая много любов и късмет на всички! Hug

# 114
Здравей, Засмяна!
Много се радвам, че си тук! Но....... малко си пообъркала темичката Laughing Тук сме пухкавите мами!
Аз лично от малка си вървя закръгленка и отдавна спрях да робувам на килограми. Не се лишавам от нищо и си поддържам кг. Може би в друга тема ще научиш повече за здравословното хранене. Thinking
Честито от мен Simple Smile

# 115
Аз съм на път на сваляне на тези килограми и се радвам че вече достигнах килограмите ми преди 3 години.Имам още толкова да свалям горе долу но се поуспокоих малко.Ужас направо.Радвам се че темичката се възвърна.
Септември почнах Дюкан но не издържах много време, около месец може би и свалих само 3-4 килограма.От тогава съм свалила още 11.Оптимист съм и ще продължавам, но искам да ви кажа че движението му е майката.От както почнах работа постоянно съм в движение и много се уморявам и мисля че това е причината да свалям защото си хапвам.Успехи от мен и повече движение.

# 116
  • Поморие
мили момичета,
Аз лично също съм от вечно закръглените, но след доста неуспешни опити за диети и спорт реших да не се мъча повече, имам късмет че видимо не личат реалните ми килограми.
Най-важното за бъдещите ви бебета е организмът ви да е силен и зареден с витамини, така че не прекалявайте с диетите. Това хранене само по себе си предполага много плодове и зеленчуци, които пък ще се отразят и на теглото ви. И друг много ценен съвет за бременните: те не трябва да "ядат за двама" както са твърдели едно време през гладните следвоенни години, напротив трябва да си хапваме често и по малко и най-вече здравословни храни.
Сестра ми изкара и двете си бременности на салати и се чувстваше чудесно, даже при втората ядеше само маруля като зайците, но затова пък и двете ми племенници се родиха големи и здрави бебета.
Успех на всички и в храненето и в бебеправенето Hug

# 117
  • Пловдив
napetia ,ядене само на маруля едва ли е добре и за бебето и за майката.Ясно е ,че не трябва да се прекалява,но бременната има нужда от разнообразна храна.
Ако се ядат само марули,бебето смуче от майката и не ми се мисли какво става с нейния организъм  Confused

# 118
  • Пловдив
napetia ,ядене само на маруля едва ли е добре и за бебето и за майката.Ясно е ,че не трябва да се прекалява,но бременната има нужда от разнообразна храна.
Ако се ядат само марули,бебето смуче от майката и не ми се мисли какво става с нейния организъм  Confused

Съгласна с Елфита, аз по средата на осми месец се озовах в болницата точно защото адски ми беше изтощен организма -последваха осем дни на системи , за да се позакрепя.Бременността е сериозно нещо момичета и трябва много да внимаваме ,за да имаме здрави бебчета на финала

# 119
И аз съм с тегло над нормата и съм чувала за много усложнения, които могат да настъпят, но познавам и хора с такъв проблем, които родиха здрави деца и не получиха диабет. Така че може-би си струва да се рискува, но все пак...

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=111

http://health.actualno.com/news_125412.html

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:09 от kolibka

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт