Дадох пюре - коликите се завърнаха

  • 2 345
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте,мамчета,
както е видно от линийката ми,малкият ми юнак е на 4-ри и половина месеца.
На 01.05. започнах захранването със зеленчуково пюре на Хип - ранни моркови.Дадох две лъжички,на следващия ден дадох три.След това дадох тиква с картофи,но и трите дни следобед и вечерта се скъсва да плаче и да се свива от колики.Казвам че са колики,тъй като дадох Еспумизан и всичко се оправи.
От два дни не съм давала никакво пюре и момчето ми е спокойно.
Моля за съвет - какво да правя,да поизчакам ли още малко,може би да навърши 5 месеца,дали стомахчето му не е готово???
Благодаря Ви предварително!!!  bouquet

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 16:25 от Anichka77

# 1
  • Мнения: X
Ами да, изчакай!

# 2
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
По добре изчакай още със захранването.
Между две отделни храни трябва да има разлика от 3 дни до седмица.

# 3
  • Мнения: 351
Моето дете е на 9,5 месеца и до сега,като му дам плодово пюре го боли коремче.... Sad
Изчакай известно време и започни с картоф. Peace

# 4
  • Мнения: 78
Мисля, че моркова не е най лесно усвоимия зелен4ук.Пробвай с друг вид пюре.ако не му понася из4акаи още малко.А опитвала ли си прясно изцедени сок4ета,същия ефект ли имат на стомах4ето?

# 5
  • Мнения: 745
И при нас се получи така.Просто му е много чувствително стомахчето.Дори се е случвало от оризовата каша да получи колики.Захранен е на 4 навършени месеца.Отчитам това като грешка,може би някъде след 5 навършени бебето е готово.

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Спри за известно време, и после опитай с тиква няколко дни и към нея добави друг зеленчук  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 586
Изчакай да му минат коликите,поне аз така направих,може да захраниш после със картофено пюре домашно приготвено!

# 8
  • Мнения: 814
Изчакай още малко тогава

# 9
  • Мнения: 1 367
Изчакай малко и опитай домашно приготвено картофено пюре.Щом е с чувствително стомахче /така както чета,сякаш за моето момче пишеш/,в никакъв случай не давай плодово пюре или сок,ще го раздразнят пак.И ако решиш да въвеждаш нова храна,трябва напълно да си въвела предишната и да са минали поне десетина дни.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По добре изчакай още със захранването.
Между две отделни храни трябва да има разлика от 3 дни до седмица.

съгласна съм Peace

# 11
  • Мнения: 502
според мен е рано за захраване, тъй като бебета отново получават колики при ранно захранване.аз започнах захранването в края на 5 месец и то с оризова каша и нямах никакви проблеми с колики. зеленчуковото ни пюре беше от моркови и го въведох чак във втората седмица на 6 месец. като изключим че не искаше да яде с лъжичка, не съм имала проблем с болки в коремчето.

# 12
  • Мнения: 1 428
Изчакай малко  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 927
По добре изчакай още със захранването.
Между две отделни храни трябва да има разлика от 3 дни до седмица.
Peace

# 14
  • Мнения: 887
Изчакай малко и опитай с картофено пюре или тиква. Понасят се по-лесно от стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт