Машина за хляб - 10 част

  • 74 852
  • 827
  •   1
Отговори
# 45
  • Силистра
  • Мнения: 288
То човек да го липсва седмица и вие изписахте темите  Crossing Arms
Честита нова темичка   bouquet

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
       И аз правих вчера "италианския" хляб. Бях решила само да го замеси машината и първото втасване вътре... ама така ми се доспа Blush  Докато аз си спях, тя свършила всичко на програмата за френски хляб. Стана си хлебчето като гъба... като го натисна се връща... може би мъничко е попревтасало, ама гледам вече е на привършване  Grinning
   пп Ако чаках на миксер, днес нямаше да има хляб вкъщи...

# 47
  • София
  • Мнения: 7 869
Ехоооууууу клуба на машинистките-хлебаркииии. Моля ако обичате да ме информирате, някой правил ли е опити с кондензирано прясно мляко и като как ако не е тайна.

Иначе хляба снощи го омааха, най-много го хареса внучката оти ползвахме 2.5 супени лъжици от нейното сухо мляко. Хубавото е, че си се опече в машинката, че даже си покафеня и от горе. Явно номера на китайката е втасалото тесто да си остане на нивото на височината на контейнера.

# 48
  • Мнения: 11 747
pina , ей сега е момента да пуснеш една тема "Как направих хляб без хлебопечка и миксер" ...  Joy Joy Joy Ще ти ударя едно рамо, щото и аз го забърках преди 20 - тина минути.

 Joy Joy Joy

направо си е за тема!  ooooh! Как направих хляб с купа и вилица!  Laughing Добре, че поне фурна на електричество имам, инак трябваше да слизам пред блока, да опалвам улицата и да ровя в жарта...  Joy

# 49
  • Мнения: 11 607
pina , ей сега е момента да пуснеш една тема "Как направих хляб без хлебопечка и миксер" ...  Joy Joy Joy Ще ти ударя едно рамо, щото и аз го забърках преди 20 - тина минути.

 Joy Joy Joy

направо си е за тема!  ooooh! Как направих хляб с купа и вилица!  Laughing Добре, че поне фурна на електричество имам, инак трябваше да слизам пред блока, да опалвам улицата и да ровя в жарта...  Joy

Ах вие, предателки.......Имам и друга работа, а и имам излизане скоро.......и не мога да направя хлебчето...Как апетитно изглежда,чак тук усещам мекотата му.......Да пратите 1 парче.....

Не е за тук, но нали сте ми много близки, да си каже - да се саморекламирам.....в последния брой(от днес) на Седмичен Труд при рецептите има 2 мои рецепти + снимка.......

# 50
  • София
  • Мнения: 9 857
Оо,Маме,пак си се проявила,браво! Hug
Аз не се стърпях и се разписах в темата за миксера..имайки предвид,че госпожата е започнала темата именно заради мен и "безсмислената машина за мляко",за която пусках тема. Laughing

# 51
  • Мнения: 11 747
Ех, Маме, снимай вестника и пусни тук да прочетем! Аз вестници не купувам. За 10 години съм купила един вестник и то беше този, в който имаше статия за теб и децата със снимка.

Валенцето, госпожата не е пуснала темата заради теб, ами поради че я е хванал беса! Периодично е в такова настроение! Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 9 857
Валенцето, госпожата не е пуснала темата заради теб,
ее,сега,не ми разваляй удоволствието да си мисля,че е заради мен. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 11 747
Валенцето, госпожата не е пуснала темата заради теб,
ее,сега,не ми разваляй удоволствието да си мисля,че е заради мен. Mr. Green

добре  Mr. Green   newsm10

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Ех, Маме, снимай вестника и пусни тук да прочетем! Аз вестници не купувам. За 10 години съм купила един вестник и то беше този, в който имаше статия за теб и децата със снимка.

Валенцето, госпожата не е пуснала темата заради теб, ами поради че я е хванал беса! Периодично е в такова настроение! Simple Smile


       Ами нали за това са мъжете - да си изливаме бесовете /мъжа може и да е невинен, няма значение/, да харесват хляба от хлебопечката /дори и да е попревтасал или недопечен/, да хапват всички сготвени манджички/дори и да са леко загорели/....  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 25 597
Дядо хаджи, пробвах днес по твоя метод да направя хляба. Първо пуснах програма месене и втасване (час и половина) и след това програма печене (1 час). Спестих половин час. Ами не стана така бухнал хлябът, както на пълните ми програми. Явно зависи и от марката на машината, за да има такава разлика в резултата.  Thinking

# 56
  • Мнения: 6 029
Аз хляб правя на програма, която е 1ч. 58 мин. И си стига точно до ръба на контейнера, никога не прелива  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 11 607
Аз хляб правя на програма, която е 1ч. 58 мин. И си стига точно до ръба на контейнера, никога не прелива  Rolling Eyes

А аз както Пина е споделяла.......основна, бърза - 2.24ч. .Един път пробвах на основна само...Да, стана по-различен хляба, но ме бе страх,че ще превтаса...А не мога да седя до машинката и да я гледам постоянно колко време остава и как е хляба........А и домашните нямат забележки. Имат...ама само когато няма хляб!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 113
E, сега трябва да ходя да видя за каква странна тема пишете...Стана ми интересно.
Бях на гости на майка и татко по празниците, та майка меси 2 пъти, на ръка, втасва го по няколко вълнени завивки, после върху печката на дърва в тавата за второто втасване...върши си работата, мине, пипне, прецени...после го пече на незнайно каква Т, мине време, добави дърво, позавърти тавата...облизахме си пръстите, единият път малкият искаше да яде питата сурова, откъсна му малко, раздърпа, метна върху печката и стана пърленка...Ама това са си други навици, друга обстановка, друго поколение...

# 59
  • Мнения: 812
Да отчета как се справих без хлебопечка....зле Crossing Arms

1.Брашното е кофти (хлебчето нагарча, като типово, а не е)
2. Второто втасване кратко (достраша ме да не превтаса и сложих по - рано)
3. Тенджерата голяма (стана като пърленка...почти)
4.Недопечено (ми исках да го видя и от бързане)
5. Пухкаво, но не достатъчно (резултат от 1,2,3, и 4)
И накрая, понеже бях много нетърпелива го отрязах горещ, веднага щом го извадих. Отивам да му отмъщавам с масълце и сирене  eat



Общи условия

Активация на акаунт