Машина за хляб - 10 част

  • 74 767
  • 827
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 812
Аз не знам що не открием една нова тема за ритуалите в готвенето, сигурно бая интересни неща ще научим там.

Мдам...Аз правих две питки за една абитуриентска и понеже гонех време, се наложи да правя тройно салто с чупка с превъртане на 360 градуса.   ooooh! Ама станаха по образец...Отсрамих се така да се каже на ниво. Чак аз си ги харесах  Mr. Green Като се знае, че вечно съм недоволна от резултата, смятай какви чуда станаха  Peace

# 526
  • Мнения: 107
Тука някои по стари форумджийки знаят аз как съм му пял приспивни песнички и съм му играл балет на едно тесто.

Еее, ти нещо май ме омайваш - ритуални танци били. Добре де, нека са ритуални танци. А кой е писал за балет по-горе, а? Wink


С риск да оспамя темата, балета беше на италианския на Пина га го пренасях на ултра къси вълни, че да се не секне тестото. Инак си остава ритуални танци, че да се придаде малко повече мистерия на месенето и втасането. Аз не знам що не открием една нова тема за ритуалите в готвенето, сигурно бая интересни неща ще научим там.

 spam2 Да, предложението ми допада. Сигурна съм че ще научим много интересни ритуали от теб  thumbsup

# 527
  • София
  • Мнения: 7 815
Мдам...Аз правих две питки за една абитуриентска и понеже гонех време, се наложи да правя тройно салто с чупка с превъртане на 360 градуса.   ooooh!


Я чей това да си го запиша у тефтеря. Ъъъъъъ... да попитам ся салтото с прави крака или сгънати и тоя ритуал точно за кои питки върви.

# 528
  • Мнения: 812
Мдам...Аз правих две питки за една абитуриентска и понеже гонех време, се наложи да правя тройно салто с чупка с превъртане на 360 градуса.   ooooh!


Я чей това да си го запиша у тефтеря. Ъъъъъъ... да попитам ся салтото с прави крака или сгънати и тоя ритуал точно за кои питки върви.

С леко подгънати, щото бях излязла от нощна смяна и ми се спеше, чак две не виждах. Приложих ритуала на пита "Роза", обаче леко модифициран вариант. Свеки ще прощава, че и развалих рецептата, ама мойте пити са по - хубави  smile3534

# 529
  • София
  • Мнения: 3 814
Lebeduna, покажи снимки, ако ти е възможно. Simple Smile

# 530
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Виж требе да питаме Пина, дали ако ползваме жива мая в машината, трябва предварително да я "шупнем".

Не съм Пина, ама да си кажа аз...Досега все с прясна мая правя хляба и става разкошен. Маята само я размивам във водата (топличка да е), без да шупва  Peace
а преди водата слагам мазнината (мас слагам, че имам доста) и то върху бъркалката - после да не я чопля от хляба.

# 531
  • Мнения: 11 747
И аз най-вече правя с жива мая, много рядко суха.
Може и да се шупне предварително, може и да се разтвори леко, може и да се натроши директно върху брашното - все ще стане! Това не е от голямо значение.


п.п. все изпускам веселбата  Crossing Arms

# 532
  • София
  • Мнения: 1 307
Имам вече машинка Молинекс 2000 -та да се похваля..... Чета книжката ,гледам машината и нали съм скарана с техниката,хич не ми се чете инструкция,искам направо да знам и да почвам.....
така със всяка техника в дома като се внесе,отказвам и отричам ,а после виждам ,че е било елементарно.
Та по-късно ще пробвам първото хлебче!!!

# 533
  • Мнения: 4 406
мм, прочети тук няколко странициназад, да не допускаш моите грешки! успех!

да питам- събирали ли сте си някъде успешните рецепти? засега съм прочела само настоящата тема и си копирам рецепти. ако ги има събрани наготово- да не се хабя  Laughing аз все пак постепенно ще чета назад- много полезни неща пишете за брашна, семена и прочее.

гледах в сайта на Софимел трици и зародиши- имате ли рецепти с тях?

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 16:09 от Бумеранг

# 534
  • София
  • Мнения: 3 814
Бумеранг , заповядай: Рецепти за машина за хлябbouquet

# 535
  • Мнения: 4 406
много благодаря!  Hug

# 536
  • София
  • Мнения: 7 815
... п.п. все изпускам веселбата  Crossing Arms

Ми то явно и аз съм блял някъде, че не съм я видял.

# 537
  • София
  • Мнения: 1 307
Може ли да пробвам тутманик с яйца и сирене в машинката,дали имате рецепта изпитана и дали въобще е възможно? newsm78

# 538
  • Мнения: 845
Здравейте момичета! Hug
Днес си купих брашно за градински хляб на фирма Техра. Можете ли да ми помогнете с рецепта на сполучлив хляб? На опаковката има рецепта. Някой правил ли е по нея? Благодаря ви предварително за отговорите и много се извинявам, ако предварително сте го обсъждали.  bouquet

# 539
  • Мнения: 198
Да правила съм го,точно по рецептата от пакета.Няма грешка,получава се много добре и на външен вид и на вкус,ако обичате такъв хляб Grinning

Общи условия

Активация на акаунт