Машина за хляб - 10 част

  • 74 845
  • 827
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 12 228
  Благодаря за съветите и окуражаването, а за кекса сте прави, става за ядене, но не е точно това което обичам и очаквах. Днес си останах без хляб, защото разчитах на моя опит, че поне ще става за ядене, дори и да не е хубав, а в магазина беше свършил. Утре продължават опитите ми  Simple Smile

# 646
  • Мнения: 812
Джулс, много зависи от чаената чаша. Аз имам 3 вида, всичките с различна вместимост. Точно поради тази причина много мразя рецепти, които започват с "една чаена чаша..."

geleva, както винаги - перфектна. Чесновото ти хлебче грее. Тази мая не е ли много голямо количество? Как ще я съхраняваш? Дали няма да се развали? Аз напоследък не меся почти нищо, освен ръжен хляб през 2-3 дни, за дъщерята. Изживявам се с някакви си диети, ще видим до кога... Бях си купила мая 2 пакетчета и вчера отварям едната - направо втечнена. За първи път ми се случва. Хвърлиях я и купих друга. Тази освен да си я делиш с приятелка. Майка ми знам, че държи в камерата на хладилника.

# 647
  • Мнения: 6 029
Джулс, много зависи от чаената чаша. Аз имам 3 вида, всичките с различна вместимост. Точно поради тази причина много мразя рецепти, които започват с "една чаена чаша..."

Да, да, това е ясно. Но понеже масово като пише 500гр. брашно и се слагат 2 чаши и половина - мерителната чаша на машината, която е 200мл. И съответно тестото е на каша, а не на топка  Grinning Aila е втория случай за последните 5-6 страници на темата.
Чудите се от къде знам? Знам, щото като тръгнах да правя първия хляб точно така мерих брашното. Както не трябва. Но нали пакетът е 1кг. и ми остана доста повече от половината. И се почесах по тиквата и добавих на око. После се замислих и се усетих, че 200мл. вода не са 200гр. брашно  Mr. Green

# 648
  • Мнения: 812
Аз също се почесвах и се чудех как да  меря и реших въпроса кардинално, като си купих електронна везна. Не са скъпи и вършат прекрасна работа. Моята я взех от "Кауфланд" за 24 лв., но има и по - евтини. Много полезна вещ.  Peace

# 649
  • София
  • Мнения: 12 228
  Абе то аз прецених че не съвпадат милилитри с грамове, но явно брашното на око допълнително което сложих хич не е било достатъчно  Simple Smile Mr. Green

# 650
  • Мнения: 319
Да се похваля с една мая за хляб, която купих вчера, ето я/500 гр. е опаковката/. Много съм доволна, днес омесих тесто с нея, направих пица и тази чеснова питка, резултата беше много добър. Peace

Аз използвам мая на същата фирма, само че гранулирана, и също много съм доволна. Тук се продава в арабските магазини  Peace

# 651
  • Мнения: 6 029
  Абе то аз прецених че не съвпадат милилитри с грамове, но явно брашното на око допълнително което сложих хич не е било достатъчно  Simple Smile Mr. Green

Следващия път слагаш докато меси.  Simple Smile Ще стане, няма къде да ходи.

# 652
  • София
  • Мнения: 12 228
  Аз да се похваля какво сътворих отново  Embarassed Тъй като ме гони див ентусиазъм, а и за утре нямам хляб, заредих отново машинката. След десетина минутки отидох да я проверя, абе върти яко, но не си личи нищо да разбива. Тогава се плеснах по челото и се сетих че не съм сложила бъркалката  bowuu

# 653
  • Мнения: 6 029
 Joy

Aila, лягай си, моля те  Mr. Green

# 654
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
  Аз да се похваля какво сътворих отново  Embarassed Тъй като ме гони див ентусиазъм, а и за утре нямам хляб, заредих отново машинката. След десетина минутки отидох да я проверя, абе върти яко, но не си личи нищо да разбива. Тогава се плеснах по челото и се сетих че не съм сложила бъркалката  bowuu


 rotfImbo
Искрено ме разсмя преди лягане! Hug

# 655
  • София
  • Мнения: 7 863
  Аз да се похваля какво сътворих отново  Embarassed Тъй като ме гони див ентусиазъм, а и за утре нямам хляб, заредих отново машинката. След десетина минутки отидох да я проверя, абе върти яко, но не си личи нищо да разбива. Тогава се плеснах по челото и се сетих че не съм сложила бъркалката  bowuu
Ич да не ти пука. Аз тоя номер го правя редовно. Обаче да ти кажа като не туря бъркалките не ще да се получава тесто, та затова препоръчвам да ги слагате от време на време.
Да не ти говоря че понеже се пиша аз на голям майстор, колко често вместо програмата за месене и втасване (която е номер13 в моята машина) пускам програмата за печене (номер 14) и нали разбираш и така нататък (в тоя случай обикновенно наблюдавам с бялото на окото дали черпака не е близо до жена ми).
Ся за другите изпълнения от сорта, я пропусната захар, па я липса на яйца (които не знам що си седяха цели на масата), па я разменени вместо брашно съм турил сол (жената си ги държи в едни кутии, които адски много си приличат - тя после уточни, че си имали надписи ама ся и това ли да гледам), то това са си нали ежедневни проблеми на майстор хлебарите (виж за содата дето я взех за сол ще разправям някой път като се съберем на купон, големи фойерверки беа тогава).

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 00:24 от дядо хаджия

# 656
  • Мнения: 812
Aila аз и до ден днешен първите няколко минути наглеждам машинката какво ще забърка и чак тогава я оставям да меси и втасва сама. Редът е следният - слагаш продуктите, избираш програмата, натискаш старт и гледаш какво се замесва. Ако трябва нещо да се добавя, добавяш. Чак когато видиш, че тестото е добре оформена топка и не маже под бъркалките или не се рони, тогава можеш да оставиш машинката да си върши работата. С течение на времето ще свикнеш и ще го правиш автоматично, но в началото трябва да внимаваш. Успех!

# 657
  • София
  • Мнения: 7 863
Aila аз и до ден днешен първите няколко минути наглеждам машинката какво ще забърка и чак тогава я оставям да меси и втасва сама. Редът е следният - слагаш продуктите, избираш програмата, натискаш старт и гледаш какво се замесва. Ако трябва нещо да се добавя, добавяш. Чак когато видиш, че тестото е добре оформена топка и не маже под бъркалките или не се рони, тогава можеш да оставиш машинката да си върши работата. С течение на времето ще свикнеш и ще го правиш автоматично, но в началото трябва да внимаваш. Успех!
Лебедче, бе я да те питам за акъл аз при отложените програми дето щели да месят там докато спиш - тях нали точно как ги наблюдаваш. (това е майтап ей, да ме не цапардосаш ся с некоя тава).

# 658
  • Мнения: 812
дядо хаджия, аз обичам да контролирам всичко, което се случва в живота ми. Поради тази причина не ползвам програми с отложен старт. Никога не съм опитвала с моята машина. Нямам и намерение. Не ползвам също и определена програма за хляб. Пускам която нацеля, обикновенно 1 или 2, и контролирам процеса. След като замеси тестото, вадя бъркалките и оформям хляба. Плясвам го в машинката и когато реша че е втасал, пускам програма печене. Винаги ми се получава така, както го харесвам. Peace

# 659
  • Мнения: 369
ДОБРО УТРО
ИМАМ ЕДНО СПЕШНО ЗАПИТВАНЕ ОТНОСНО ПРИГОТВЯНЕ НА ЕКСПРЕСЕН ХЛЯБ
МОЯТА РЕЦЕПТА ПО КНИЖКА Е:
3А 1000 ГР.
ОЛИО - 1,5С.Л.
ВОДА - /МАКС.35-40 градуса/360ml
СОЛ - 1,5 Ч.Л.
ЗАХАР - 1,5 С.Л.
МЛЯКО НА ПРАХ - 2,5 С.Л. /НЕ СЛАГАМ/
БРАШНО - 565 ГР.
МАЯ - СУХА 3,5 Ч.Л.

НО АЗ ИМАХ  ЖИВА МАЯ И СЛОЖИХ ПОЛОВИН КУБЧЕ /20 ГР./КАТО ГО РАЗТВОРИХ С МАЛКО ВОДА.
И КАТО ПОЧНА МАШИНАТА ДА МЕСИ ТЕСТОТО БЕШЕ МНОГО ЛЕПКАВО И ТРЯБВАШЕ ДА ДОСЛАГВАМ БРАШНО.НЕ СТАНА СПОЛУЧЛИВ ХЛЯБА - ТРЯБВАШЕ ДА ГО ДОПИЧАМ.
КЪДЕ МИ Е ГРЕШКАТА?
КАК ДА ОПРЕДЕЛЯ КОЛИЧЕСТВОТО НА ЖИВАТА МАЯ СПОРЕД СУХАТА.
КОЕ ДА ПРОМЕНЯ В РЕЦЕПТАТА? newsm78 #Crazy newsm78 newsm78

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 08:45 от АИЯ

Общи условия

Активация на акаунт