Машина за хляб - 10 част

  • 74 765
  • 827
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 369
АИЯ, купуваш кубче мая от 42 гр. и на 500 гр. брашно слагаш 1/4 мая, ако слагаш повече добавки, като семена, ръжени брашна и т.н., т.е. не ти е чисто бялото брашно, слагаш 1/3 или 1/2 от кубчето. При мен винаги става и никога е съм имала проблем. Но както са писали гледаш да не "маже" под бъркалките и гледаш да стане на хубава топчица.

Благодаря ти за отговора
Ще си го копирам, и ще си го принтирам и ще си го залепя на машината с !!!!!!  bouquet

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 12:55 от АИЯ

# 676
  • Мнения: 4 406
нещо не ми се получи хлябът с тиквени семки снощи. имат си вкус на сурови. слънчогледови слагах миналия път и си беше ок.
да опека ли тиквените семки предварително или може би да ги смеля?  newsm78

# 677
  • София
  • Мнения: 7 815
ДОБРЕ ДЕ, ДЯДО ХАДЖИЯ,НО В РЕЦЕПТАТА ПИШЕ СУХА МАЯ - 3,5 Ч.Л.
НЕ ПИШЕ В ГРАМОВЕ.
КАК ДА ГО ИЗЧИСЛЯ?
 newsm78 #Crazy newsm78 newsm78
И АЗ ОТ ВОДАТА ЗА ЗАМЕСВАНЕТО ВЗЕХ ДА РАЗТВОРЯ МАЯТА. newsm78
Според мен една чаена лъжичка суха мая приблизително е равна на приблизително 2 грама (по скоро 2.44 гр. ама чак пък ся толкова подробно не е нужно).  Ето тук приблизително съотношение на суха и жива мая. Там съотношението чаена лъжичка (за сухата мая) и грамажа (за живата мая) съм ги взел от източника, а грамажа на сухата мая съм го изчислил приблизително, защото както виждате една лъжичка е 2.44 грама, а аз съм ги закръглял.

И това съотношение пак не би трябвало да е чак толкова точен ориентир, защото аз съм чел че на 1000 грама брашно се поставя едно пакетче суха мая от 11 грама и в същото време за това количество май върви 1 кубче жива мая от 42 грама. Вероятно двата вида мая имат различно действие. Та така, че трябва да се разчита на опита и мнението на другите. Друг е въпроса, че ако има разни добавки от сорта на стафиди, ядки и не знам още какво си съм чел, че трябва да се увеличи количеството на маята.

И ето ви един интересен факт, маята усвоява захарта и произвежда вид алкохол и въглероден двуокис (който прави нали мехурчета и надига тестото). Докато при човека е обратно, той усвоява алкохол и произвежда захариди, с тази разлика, че неговите захариди после само смърдят и не могат да послужат за нищо. Какво нещо е природата - ейййй.

Цялата тази информация която аз публикувам съм я прочел тук из форумите, така че не е лошо да хвърлите преглед на предишните теми вслючително и тази за погачите, защото пък има и друга информация, която да ви е от полза.

Я по добре ми кажете, коя мая да използвам,че нещо се омотах? newsm78

Аз съм доволен и от двата вида мая, така че не мога да ти препоръчам определена.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 14:46 от дядо хаджия

# 678
  • София
  • Мнения: 3 814
АИЯ, аз ползвам жива мая, суха имам едно пакетче за резерва, ако закъсам случайно да я ползвам. Днес опекох едно типово хлебче с овесени трици и снимах месенето и опеченото хлебче за ориентир. Тесто, тесто, опечено и нарязано.  Simple Smile

# 679
# 680
  • София
  • Мнения: 3 814
Pety, потекоха ми лигите, нямам думи. eat  smile3501

# 681
  • София
  • Мнения: 1 306
Geleva, хлебчето ти е много хубаво!!!А би ли казала рецептата и на каква програма го пече.Искааааам такова хлебче......
А машинката каква е? Леле завист ме обвзе..... #Crazy

# 682
  • София
  • Мнения: 3 814
 Мм, машинката е ФИФ от ТСМ, рецептата за хлебчето не е нищо особено. Брашно типово около 500 гр., олио около една супена лъжица, мая жива около 15 гр., вода около 350 мл, сол, захар и поръсих докато месеше с овесени трици. Всички мерки са приблизителни, защото слагам на око. Hug На моята машинка пекох на четвърта програма, води се бърза 1.58 часа.

# 683
  • Мнения: 6 029
Мда, фифката е същата като кауфландския динамик и един модел северин, както и някви полски.  Mr. Green

# 684
  • Мнения: 812
  smile3501 Pety, бравос, страхотен хляб. Рецептичка нещо....

# 685
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
  smile3501 Pety, бравос, страхотен хляб. Рецептичка нещо....


   Като "цъкнеш"  на името на хлебчето и се отваря рецептата.  Peace


  Pety, наистина изглеждат чудесно... Благородно завиждам  Hug


 

# 686
  • Мнения: 812

   Като "цъкнеш"  на името на хлебчето и се отваря рецептата.  Peace



Старост - нерадост, кой да се сети  doh

# 687
  • ВАРНА
  • Мнения: 83

   Като "цъкнеш"  на името на хлебчето и се отваря рецептата.  Peace



Старост - нерадост, кой да се сети  doh



 На Майстор е простено  Peace

# 688
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
От доста време не бях посещавала темичката и като отворих последната страница и ми се напълни устата със слюнка, това кашкавалено хлебче ще го сънувам  Tired Pety, браво!   bouquet

Иначе аз действам всеки ден с машинката и не купувам хляб от нова година насам bowuu. До скоро правех основно хляб с кисело и прясно мляко, но от няколко дена правя хляб с бира, става чуден, имам стара бира негодна за пиене и успешно я оползотворявам при хлебоправенето  chef.

Рецептата ми е следната:

300 мл бира (може да се смеси с вода)
5-6 с.л. олио
600 гр брашно
1/2 с.л. сол
1 с.л. захар
2 равни ч.л. суха мая за хляб

Продуктите слагам по реда, в който са написани, като бирата я загрявам за малко в микровълновата. Пека на основната програма, която при мен е 3 часа и половина.
Това е резултатът:


# 689
  • Мнения: 812
marulka_s чудесно хлебче! Това с бирката е много идейно. За съжаление у нас не престоява. Аз бира не пия, а мъжо си купува кутийки и си ги лочи сам. Рецептата обаче ще си запиша. Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт